loader

Diş teli tedavisine ihtiyacı olan hastalarımızın ilk aklına gelen soru “ Diş teli nasıl takılır?” sorusudur. Bu sebeple bu yazımızda sizinle diş teli nasıl takılır konusunda bildiklerimizi paylaşacağız. Öncelikle diş teli takılmadan önce dişlerinizin tedavi başlangıcındaki halinin kayıt altına alınması gerekir. Bu kayıtlar sayesinde hem dişlerinizin ilk hali üzerinde ölçümler yapılarak tedavide fayda sağlayacak analizler yapılır. Hem de diş teli tedavisi uzun soluklu ve yavaş seyreden bir tedavidir ve dişleriniz düzeldikçe eski hali unutulur. Eski halinizi hem size hem de doktorunuza hatırlatır. Dişlerinizin ilk halinin kayıt altına alınması eskiden diş ölçüleri ile yapılırken artık genelde fotoğraf çekimi ile dijital ortamda yapılmaktadır. Kliniğimizde tedavi öncesinde yaklaşık 30 fotoğraf ile dişleriniz, profil ve cephe görüntünüz fotoğraflanarak üç boyutlu hale getirilerek kayıt altına alınır. Bununla birlikte 2-3 dakikalık video çekimi ile dişlerinizin ve dudaklarınızın hareket halindeki duruşları ve mimikleriniz de kayıt altına alınır. Bu veriler sayesinde sizin için en uygun gülümseme tasarımı etkili bir biçimde belirlenerek tedaviye başlanır. Dişlerin ilk halinin kayıt işlemi tamamlandıktan sonra diş teli takılması işlemine geçilir. Diş teli takılırken diş yüzeylerinin mutlaka kuru olması gerekir. Bunun için dudaklarınızın ve yanaklarınızın dişlerinizin yüzeyine değmesine engel olan, ekartör adı verilen bir plastik kullanılır. Daha sonra braket adını verdiğimiz kare şekilli diş telleri, özel diş teli yapıştırıcıları ile diş üzerine yapıştırılır. Bu yapıştırıcılar mavi ışığı gördüğünde sertleşen özelliktedir. Bu sebeple braketler dişlerinizin üzerine yerleştirildikten sonra mavi dalga boyunda ışık uygulanır. Her dişinizin üzerine bir braket gelecek şekilde bu işleme devam edilir. Bütün braketler yapıştırıldıktan sonra ekartör çıkarılır ve braketlerin ortasından geçen ince uzun tel braketlere lastikleri aracılığı ile tutturulur.

Diş Teli Takılması Ne Kadar Sürer?

Bu tarz işlemler tamamen el hızlılığı ve el alışkanlığı ile ilgili olarak değişeceği için tamamen yaptıracağınız kişi ile ilgilidir. Kliniğimizde diş teli takılması yaklaşık 20 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Diş teli 2 çeneye birden takıldığında alışma dönemi çok zor geçer ve özellikle ilk bir hafta hastamızın yaşam konforunu önemli ölçüde düşürür. Bu sebeple kliniğimizde diş teli genelde 2 çeneye aynı anda takılmaz. Önce üst çeneden başlanır daha sonra alt çeneye geçilir. Bu yöntem toplam tedavi süresini değiştirmediği için hiçbir şey kaybedilmez ve daha rahat bir alışma ortamı sağlanır.

Diş Teli Takılırken Acır mı?

Diş teli takılması işlemi tamamen ağrısız acısız bir işlemdir. Kliniğimize gelen hastalar diş teli takılmadan önce genelde tedirgin gelirler, işlem sonrasında ise bu kadar kolay beklemediklerini ve şaşırdıklarını söylerler. Eğer diş teli taktıracaksanız, nasıl hissedeceğiniz, nasıl duracağı, yakışıp yakışmayacağı gibi konularda heyecanlı olabilirsiniz. Ama KORKMAYIN. Diş teli takılması kesinlikle canınızı acıtmaz. Kuaförde yapılan işlemlerden zor değildir.

Diş Telinin Takılması Dişlere Zarar Verir mi?

Diş teli tedavisi, diş teli takılması, çıkarılması doğru malzeme doğru yöntem kullanıldığı sürece dişlerinize hiçbir zarar vermez. Tedaviniz bittiğinde sanki dişlerinize hiçbir şey yapılmamış gibi olur. Diş teli tedavisini diğer bütün estetik uygulamalardan üstün kılan da dişin doğal yapısını bozmamasıdır. Yalnız diş tellerinin hastalarımızın hatalı kullanımı sonucu kırılması ve tekrar tekrar yapıştırılması dişlere zarar verir. Bu sebeple kliğimizde henüz tedavi başında iken diş telleri takılan her hastamıza dikkat edilmesi gereken kurallar etkili bir biçimde anlatılır ve bu bilinç oluşturulur. Diğer önemli nokta da tedavi sırasında diş fırçalama alışkanlığıdır. Diş teli tedavisi sırasında tellerin etrafında gıda retansiyon alanları oluşur. Bu bölgelerin etkili bir biçimde günlük olarak temizlenmesi gerekir. Kliğimizde diş teli takılan her hastamıza diş fırçalama eğitimi verilmektedir. Tedavi sırasında dişlerin yetersiz fırçalanması sonucu dişlerde özellikle braketlerin etrafında çürük oluşur. Yalnız şunu unutmamak gerekir; bu çürümenin sebebi diş telleri değil fırçalama alışkanlığının yetersiz oluşudur.

Diş Teli Nasıl Çıkarılır?

Diş teli tedavisi bittiğinde diş tellerinin çıkarılması gerekir. Diş tellerini çıkarmak için kullanılan özel malzemeler vardır. Bu malzemelerin kullanımıyla altlı üstlü bütün diş telleriniz 1 dakika gibi kısa sürede çıkarılır. Diş telinin çıkarmak çok basittir ve çok kısa sürer. Diş teli çıkarıldıktan sonra ikinci aşama olan dişlerini üzerine kalan yapıştırıcı artıklarını temizleme aşamasına geçilir. Önemli olan nokta yapıştırıcıların temizlenmesi aşamasıdır. Çünkü yapıştırıcıların çıkarılması için üretilen ve dişin minesine zarar vermeyen özel malzemeler kullanılmalıdır. Bu malzemeler pahalı olduğundan dolayı yerlerine başka malzemeler kullanılması durumunda dişlerinizin minesi çizilebilir, parlaklığı kaybolur ve bunun telafisi yoktur. Bu sebeple baştan sona düzgün ve sağlıklı bir diş teli tedavisi için güvendiğiniz düzgün bir kliniği tercih etmelisiniz.

Diş Teli Çıkarılırken Acır mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi diş teli çıkarılması işleminde özel pensler kullanıldığı için siz ne olduğunu anlamadan diş tellerinizin çıkmış olduğunu fark edersiniz. Yapıştırıcı artıklarının temizlenmesi işlemi de dişinizin minesi üzerinden yapıldığı için tamamen ağrısızdır. Yalnız tedavi sırasında dişlerinizi iyi fırçalamamışsanız ve dişlerinizde diş taşı oluşmuşsa bu diş taşlarını temizlemek biraz sızlatıcı olabilir. Yalnız bu durumun diş teli çıkarılmasıyla ilgisi yoktur ve tamamen diş temizliği ile ilgilidir.

Diş Telinin Çıkarılması Ne Kadar Sürer?

Diş telleri özel çıkarma pensleri sayesinde saniyeler içerisinde hastamız ne olduğunu anlamadan çıkarılır. Diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin üzerinde kalan yapıştırıcı artıkları temizlenmelidir. Bu aşamada yaklaşık 15 dakika civarında sürer, sonrasında da dişlerinizdeki lekeler tamamen temizlenir. Bütün bu işlemler toplamda 20 dakika civarında sürer.


Share:


Yorum Bırakın
68 Yorum

Etiketler: Diş teli nasıl takılır diş teli Takılırken acır mı diş teli Nasıl çıkarılır dişteli tedavisi Ne kadar sürer dişteli Dişlere zarar verir mi
...

Yasin · 07 Oca 2019

Yaşım 17 dişimin bir tanesi üstten çıktı ufaklıkdan ve alttan 3 dişim çapraşık başka bir bozukluk yok ayrıyetten ağzımda çıkmamış olan asıl azı dişlerim var bunun maliyeti nasıl olur tedavisi ne olur teşekkürler şimdiden

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba , tedaviniz alt ve üst çene diş teli tedavisini kapsar. 15 ay sürecek tedaviniz 5000-5500 tl civarıdır. 15 eşit taksitle ödersiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Dental braces · 26 Ara 2018

Salam I would like to know the cost of dental braces ceramic brace, metal braces ? Also do you guys do the filling and cleaning before putting braces

64x64

Alpdent Dental Group ·

A.salam brother you can calculate yourself by writing your choice on the the table of calculate. By the way Ceramic braces cost for both mandibula & maxilla 5000-7000tl, metal braces 4500-6500tl . We apply filling before the installing braces, and cleaning after the process.

...

Sevda · 16 Ara 2018

Oğlum 10 yaşında dişleri çarpık tel gerekli maliyeti ne olur bize

64x64

Alpdent Dental Group ·

Çift çene ise erken yaşından dolayı 12-13 y sürer tedavi ve 5000-5500tl civarı olabilir . Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Rengin · 24 Kas 2018

Hocam bir şey soracaktım diş telleri ölçü almadan takılıyormu

64x64

Alpdent Dental Group ·

Tabi diş telleri fabrikasyon olarak üretilir. Kişiye özel değildir. bu sebeple ölçü alınmadan takılabilir. Diş teli tedavisi öncesi ölçü alınmasının sebebi vakanın ilk halini kayıt altına almaktır. Bunun yerine birçok klinikte fotoğraf gibi dijital teknikler kullanılıyor.

...

Merve yılmaz · 09 Kas 2018

Merhabalar hocam. 25 yasındayım.. 17 yasındayken tedavu gordum ama yarım kaldı dişlerim geri kaydı üst ön dişlerimin 2 sinde capraşıklık var.. Acaba ne kadar olur fıyatı sadece üst çene.. Teşekkürler şimdiden😊

64x64

Alpdent Dental Group ·

12 ayda muhtemelen belirgin düzelme olacaktır. Diş teli fiyatı 3500tl civarıdır. 12 taksitle ödeme yapabilirsiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Elif öztürk · 20 Ağu, 2018

Merhaba ben daha yeni diş teli taktırdım alt ve üst çeneme aynı anda takıldı bunun tedavi sürecine herhangi bir zararı var mı. Etrafımdaki bir kaç insan ilk üste takılır yanlış yapmış gibi yorumlardar bulundular. Cevaplarsanız sevinirim

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Ağu, 2018

Merhaba; ilk önce hangi çeneye takılacağı veya alt ve üst çene birlikte aynı anda diş teli uygulanabilirliği vakadan vakaya değişir. Önce üstlere takılmalı diye bir genelleme yoktur. Size alt ve üst çeneye birlikte tel tedavisi başlanmışsa kesinlikle dişleriniz bu duruma uygun olduğu içindir.

...

Nazlı · 10 Ağu, 2018

Merhaba bn yaklaşık 7 ay tedaviye başladım on iki dışım aşırı derecede ayrıktı. Bebeklikten ergenliğe kadar parmak emmem sonuçu üst çenem ileri doğru oluşup dış şeklin bozuldu doktorum çenemi alt önemle eşitlemek adına sağ ve sol olmak üzere iki dışımı çekti .bn de teller ayrı aşamalarla takıldı 6 aydır sadece üst çişlerinde tel var altlara ne zaman takılcağıntakılcağını söylemediler ondişlerim deki boşluk kapanmaya başladı fakat bu sefer yanlar acıldaçıldı kafam çok karıştı yardımcı olurmusunuz

...

estelya kozcu · 9 Ağu, 2018

merhabalar ben 12 yaşındayım ve benim bir dişim var üsten çıktı çünkü o dişim çıkmaya başlarken ben o sallanan dişimi çektirmedim şimdi ise önde ona damak teli takılabilirmi veya diş teli

...

Semanur KIZILGEDİK · 19 Tem, 2018

Benim azı dişim arkada çıktığı için diş teli taktırabilirim miyim? Küçükken dişim çok çürük olduğu için erken düştü ve arkadan çıktı çok kötü bir görüntü oluyor inşallah diş teli taktırabilirim

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2018

Tabii diş teli takılıp gereken düzeltme yapılabilir. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Fatih zamur · 28 Haz, 2018

26 yaşındayım yurt dışında görevdeyim. Alt üst dişlerimde çaplık var ve düzelttirmek istiyorum.izin günlerimde kısıtlı. Kaç seansa gelmem gerek ? Ne kadar sürede takılır. Bide fiyat.

64x64

Alpdent Dental Group · 28 Haz, 2018

Merhaba diş teli tedavisi için tedavi boyunca en az 4 haftada bir kontrole gelmeniz gerekir. Kaç kere geleceğiniz ise tedavi süresine yani dişlerinizdeki çapraşıklığın miktarına bağlıdır.

...

Hasan · 24 Haz, 2018

Ben diş teli taktırmak istiyorum dişlerim ayrık üst dişler özellikle seyrek ön dişler sıkılaşması için diş teli taktırmayı düşünüyor maliyeti nedir ve ne kadar sürer

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Haz, 2018

Üst dişler için diş teli takılmalıdır. Diş teli fiyatı 3000-3500tl civarındadır. Tedavi süresi ise 14-15 aydır. 15 eşit taksitle ödeme yapabilirsiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Candan gülen · 19 Haz, 2018

merhabalar , benim üst köpek dişim geride bunun için tel taktırmak istiyorum. önce şeffaf tel taktırmayı düşündüm lingual tedavi denilen bir yönteme rastladım. aynı etkide ve sürede mi sonuç alınıyor bu tedavide, zorlukları diğer teller ile aynı mıdır?bir de hem şeffaf hem de lingual tel için ortalama fiyat öğrenebilir miyim?

64x64

Alpdent Dental Group · 28 Haz, 2018

Merhaba lingual ortodonti için diş yapınızın uygun olması gerekiyor. Her vakaya ve dişe uygulanamıyor. Tedavi boyunca ise dişlerin dile bakan yüzeyinde konumlandığı için dilde rahatsız edici yaralanmalara sebep olabiliyor. Şeffaf diş teli fiyatları çift çene uygulandığında 5.000-7.000 tl arasında lingual ortodonti ise 10.000-12.000 tl arasında değişiyor. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Misafir · 14 Haz, 2018

İyi günler, Ben 15 yaşındayım. Alt dişlerimde hiçbir sıkıntı yok diye biliyorum. Üst dişlerime gelirsek ön iki dişim ayrık ve süt köpek dişlerim de çıkmadığı için diş üstten çıktı ama hala süt dişim çıkmadı buna rağmen. Birde öndeki iki diş ile köpek dişleri arasında kalan iki diş de üstten çıktı. Bide dişlerim tırtıklı ve normalden küçük bu durumda ne gibi bir çözüm uygulanır? Ve toplam ne kadar sürer tüm tedavi? İyi günler tekrardan...

...

mukaddes sayar · 25 May, 2018

merhabalar, benim üst dişlerim ayrık tedavim ne var sürer ortalama fiyatta öğrenebilir miyim ?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 May, 2018

12-14 ay kadar tedaviniz sürer. Diş teli fiyatı ise 3000 tl civarıdır. 14 ay taksitle ödeme yapabilirsiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Simge Demirkaya · 20 May, 2018

Diş çekimi olmadan Diş teli takılması normal mi ?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 May, 2018

Diş çekimi olması şart değildir. Diş teli için en güzeli eğer uygun ise diş çekilmeden düzeltme yapılmasıdır.

...

taha yasin balta · 20 May, 2018

benim sadece ön iki disim ayrık ne kadar sure kalır ve ne kadardır.

64x64

Alpdent Dental Group · 25 May, 2018

Diş teli fiyatı 3000-3500 tl civarıdır. Tedavi süresi ise 12-14 ay kadardır. 14 taksitle ödeme yaparsınız.

...

aysel çelik · 10 May, 2018

merhabalar benim diş tellerim iki buçu senedir takılı düğünüm var diye çıkarmak istiyorum zaten doktorum da bir yıldır üç ay sonra çıkıcak diyordu ne yapmalıyım

64x64

Alpdent Dental Group · 11 May, 2018

Diş teli tedavi süreci ve planlaması hekiminizin insiyatifindedir. Ancak gereken düzelme oldu ise. çıkarılıp idame tedavisi uygulanabilir. Ancak bu konuda karar bize ait değildir.

...

Osman uzun · 6 May, 2018

Merhaba benim tek ön dişim çekilmediğinden ötürü arka kısmında çıkan yeni dişim küçük ve eski ön dişim çarpık buna uygulanıcak hangi tedavi var ve fiyatı ne kadar ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 May, 2018

Öncelikle ücretsiz muayenemize gelmeniz gerekmektedir. Dişin çekilmesi ve diğer dişlerin hizaya getirilmesi hassas bir planlama anlamına gelmektedir. Ancak fiyat vermek gerekirse ortalama diş teli fiyatı 3500tl dir ve tedavi süresi 15-16 ay kadardır.

...

SİMGE NALBANT · 25 Nis, 2018

Merhabalar ben 19 yaşındayım ben alt dişlerim çarpık tel taktırmak istiyorum fiyatı ne kadar bana bilgi verebilir misiniz?

64x64

Alpdent Dental Group · 27 Nis, 2018

Alt dişlerde çarpıklık durumunda alt çene diş teli takılır ve bu süre 12-18 ay kadar olabilir. Tek çene olduğu için her ne kadar maliyette dolar kurunda artış olsa da biz yansıtmıyoruz. 2500-3500 tl civarıdır. Tedavi süresi boyunca eşit taksitlerle ödeme yapabilirsinizNet fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Yağmur Karaboğa · 12 Nis, 2018

Merhaba dislerim duzgun fakat alt ve üst cene arasında aciklik var ve damağım dar fiyati ne olur

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Nis, 2018

Alt ve üst çene diş teli takılmalı ve düzgün kapanma için komplike bir süreç planlanması gereklidir. Çene darlığı durumunda cerrahi bir seçene olduğu gibi diş teli ile belirgin başarılı sonuçlar da elde edilebilmektedir. Süre 18-24 ay ve diş teli fiyatı 4500-5500 tl civarıdır. Ancak her halükarda net fiyat verebilmek için lütfen iletişim telefonlarından ücretsiz muayene randevusu alınız.

...

SemihGuzel · 6 Nis, 2018

Merhaba .Bana diş teli taktilar üst çene en son sağ sol iki disime takmadilar unuttularmı bi nedenimi var

64x64

Alpdent Dental Group · 9 Nis, 2018

O dişlerde problem yok ise , veya diş teli başlangıç desteğini daha sağlam olan diğer dişlerden alabilecek ise diş teli o dişlere takılmayabilir.

...

Asiye · 26 Mar, 2018

Merhabalar benim sorunun bir süt disim çıkmamış ve gizli disim var .onun yerine köprülü dış yapılabilir dedindi. Ama sağ taraftaki bir disim h hafif çapraşık onu yarim tel ile düzeltebilirsiniz d dendi acaba olurmu ? Gizli dişide almaya gerek yok dediler .ortodontist ile girin dediler ama gidemedim sizce bu şekilde tedavi olurmu teşekkür ederim

64x64

Alpdent Dental Group · 26 Mar, 2018

Merhaba öncelikle süt dişinizin olduğu yerde olması gerekip gömülü kalan dişinizden her halükarda kurtulmalısınız. Birinci seçeceğiniz o dişinizi çektirmek, sonrasında yerine köprüde yaptırabilirsiniz implantta. İkinci seçeneğiniz ise gizli dişinizi diş teli tedavisi ile sürdürmek. Bununun için ise hem alt hem üst dişlerinize birlikte tel taktırıp tam bir ortodonti tedavi görmelisiniz.

...

asli mutlu · 25 Mar, 2018

Dis teli tedavisi bittikten sonra takilip cikartilan apareylerle pekistirme tedavisi gormek istemiyorum bunun yerine dis tellerini daha uzunca bir sure taksam olur mu? Mesela 2 yilda biticek bir tedaviyi 4 yilda bitirsek extra pekistirme tedavisine ihtiyac var mi?

64x64

Alpdent Dental Group · 26 Mar, 2018

Her halükarda pekiştirme tedavisi olmadığında dişleriniz bozulabilir. Risk almış olursunuz. Daha konforlu pekiştirme tedavisi için geceleri takılan şeffaf plakları kullanabilirsiniz. Ön dişlerin iç tarafına takılan ince retainer telleride pekiştirme tedavisi için düşünülebilir.

...

şerife Kahraman · 11 Şub, 2018

merhaba ben diş teli taktırmak istiyorum. şöyle ki alt çenem belirgin bi sekilde geride. ön üst iki disimde hafif çaprazlık var ve alt dislerimde hafif boşluklar oluşmaya başladı. Ortalama fiyat ve tedavi süresi verir misiniz?

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Şub, 2018

Çenenin ileri veya geride olması tedavi süresini uzatır. Süre 18-24 aydır ve diş teli fiyatı ise 4000-6000tl civarıdır. 24 taksitle ödeyebilirsiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Neslihan Özbey · 17 Oca, 2018

Merhaba benim dişlerimde tel takılı yaklaşık 16 ay oldu. 4 diş çekildi. Gerçekten çok yamuktu dişlerim altlı üstlü olarak. Tellerim takıldıktan bir süre sonra 20 lik dişlerim çıktı ama yarım yarım çıktılar alt çenemdekiler. Tellerim bir ay sonra çıkıcak yirmilik dişlerim tam çıktığında veya ileride tekrar dişlerimin kaymasına sebep olurmu bir sorun mudur yirmilik dişlerin olması, tel tedavisinde ? Şimdiden teşekkür ediyorum..

64x64

Alpdent Dental Group · 22 Oca, 2018

Merhaba; yirmilik dişleriniz; pozisyonuna, yer darlığı miktarına, yirmilik dişlerin için elimizdeki mevcut yer miktarına bağlı olarak ağızda bırakılabilirde, çekilebilirde. Bu etkenleri ise görmeden sorunuzu cevaplamamız sizin için yanıltıcı olabilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

...

Aslıhan K. · 20 Kas, 2017

Merhabalar, Köpek dişlerimden birisi çıkarken süt dişim sağlam kalmıştı. Tamamiyle çıkan köpek dişi süt dişimin yanına yer edindi. Diğer dişler haliyle biraz yana kaymış oldu. Bu aralar süt dişim sallanıyor. Çektirmeyi düşünüyorum fakat oluşturacağı boşluk estetik olmayan görüntü yaratacağı için tedavi yöntemi arıyorum. Sadece üst bölgeye tel taktırmak da düşüncelerim arasında. Taktırdığımı var sayar isek ne kadar sürede birleşebilir ve ne kadar ücreti olur. Yardımcı olabilir misiniz?

64x64

Alpdent Dental Group · 2 Ara, 2017

Merhaba; Diğer dişlerinizde ne kadar yamulma oldu, köpek dişiniz çıkması gereken yerden ne kadar uzakta konumlandı gibi soruların yanıtı olmadan net bilgi vermek gerçekten zor. Diş teli fiyatları tek çeneye uygulandığında dişlerdeki sorunun miktarına bağlı olarak 2000-3500 tl arasında değişiyor. Net fiyat ve tedavi planlaması ile ilgili bilgi verebilmemiz için diş yapınızı görmemiz gerekiyor. Dilerseniz 02122304748 nolu telefonumuzu arayarak ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

...

Doğan BULUT · 14 Kas, 2017

Ben bugün randevuya gelsem tahmini süre zarfında kaç gün içinde tel takılmış olur.

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Kas, 2017

Kliniğimizin yoğunluğuna, dişlerinize tel tedavisi öncesi yapılacak işlem(dolgu, kanal tedavisi vs) olup olmadığına bağlı olarak bir hafta içinde telleriniz takılmış olabilir.

...

Nur · 13 Kas, 2017

doktorum alt çeneme diş teli takarken en arka diş telimi esnek bırakmış şimdi tel tüpünden çıktı canımı acıtıyor bu doktorun hatası mı

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Kas, 2017

Merhaba, Başlangıç telleri genelikle çok incedir ve çok esnektir. Bu sebeple yemek yeme esnasında esneyip tüpten çıkabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda doktorunuz probleminiz çok kısa sürede çözecektir.

...

Meral · 5 Kas, 2017

Merhaba 14-15 yaşlarımdayken tel tedavisi gördüm şu an 21 yaşındayım ve üst çene dişlerimde ileriye doğru hareketlenme başladı tekrar tel tedavisi görebilir miyim? Ne kadar sürede tedavi biter ve maliyeti ne kadar olur

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Kas, 2017

Merhaba, diş teli tedavisi sonrası dişlerde bozulmalar kabul edilebilir miktardan fazla olduğunda tekrar tedavi gerekir. Çift çene diş teli fiyatları dişlerdeki çapraşıklığın miktarına bağlı olarak 4.000-6.000 tl arasında değişiyor net fiyat bilgisi ve tahmini tedavi süresi için 02122304748 nolu telefonumuzu arayabilir ve ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.

...

derya özkes · 4 Kas, 2017

merhaba.32 yaşındayım.diş teli tedavisi ta 12-13 yaşlarında önerilmişti fakat yaptırmamıştık.üst sağ köpek dişim daha yukarıdan çıktığı için diş hekimi köpek dişimi çekmişti.20 li yaşlarında göründüğüm başka bir dişhekimi köpek dişimin çekilmiş olduğunu görünce dövünerek nasıl bir doktor çeker köpek dişini,köpek dişleri damağın kolonları gibidir demişti.ben de üzülmüştüm tabi.dolayısıyla sağ tarafım soltarafımdan biraz çöküktür.sizce de doğru bir tespit midir?bir de 3 yaşında oğlum var diş tellerinin ilk 1 ayının yani alışma sürecinin çok ağrılı,boğuluyormuşcasına olduğu ve cocukla katlanamayacımı söylüyorlar.bu düşünce de beni korkutuyor fakat estetik açıdan tabi ki dişlerimin daha güzel görünmesini istiyorum .çok kararsızım.ne önerirsiniz.iyi çalışmalar

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

merhaba; Yer darlığı sebebi ile dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek amacıyla diş çekimi yapılabilir. Ama çekilen dişler asla köpek dişleri olmamalıdır. Köpek dişleri ağısın köşelerinde bulunan ve uzun ve kalın kökleri ile gülümseme estetiğinde önemli faktörü olan dişlerdir. Köpek dişlerinin olmadığı vakalarda tedavi başlangıcında bir tarafın diğer tarafa göre biraz daha göçük olması kaçınılmaz sonuçtur. Ama çözümü olmayan bir durum değildir. Kliniğimizde; diğer dişlerin pozisyonlarına göre bazen 1. küçük azı dişe köpek dişi görünümü kazandırarak bazende çekilen köpek dişinin olduğu bölgede yer açıp implant tedavisi ile köpek dişini yeniden kazandırarak estetik görüntüyü hastalarımıza yeniden kazandırıyoruz. Diş teli tedavisi ilk günleri gerçekten alışılması zor ağrılı bir süreçtir. Kliniğimizde hastalarımızın bu süreci çok daha konforlu ve rahat atlatmaları için teller ilk takıldığında dişlere fazla kuvvet uygulamayan özel alışma telleri kullanılır. 2-3 haftalık alışma sürecinin sonunda asıl tellere geçilir. Asıl tellere geçildiğinde ise diş tellerine alışıldığından şiddetli rahatsızlık oluşmadan tedavi devam eder.

...

Hilal · 31 Eki, 2017

Merhaba öncelikle. Geçtiğimiz haziran ayi gibi dis teli taktirdim dislerim bayagi yamuktu geride dislerim vardı. Tedaviye baslamadan önce doktorum 2 yada 2.5 yıl sürebilir dedi tedavi sırasında dislerim cok cabuk ve kolay hareket ediyordu su an dislerim neredeyse inci gibi bir kac hafif ayar kaldi önümüzdeki aylarda discim teli çıkarmak istiyor lakin ben endiseliyim. Yeniden bozulmalarindan korkuyorum. Henüz 6 ay bile olmamışken tedavinin bitmiş olması cok cabuk hallolması da korkutuyor beni bu konuda fikrinizi öğrenebilirsem çok sevinirim teşekkür ederim.

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

Merhaba diş teli tedavisi için başlangıçta konuşulan süreler tahmini tedavi süreleridir. Metabolizma hızı yaş gibi faktörlerle bu süre biraz uzayıp biraz kısalabilir. Bu durum normaldir. tedavi başlangıcında 2-2,5 yıl arasında belirlenen tedavi süresi 1,5 yıla düşebilir, ama 6 aya düşmesi pek normal değil endişe etmenizde haklısınız. Alt ve üst dişlerin ilişkisini bu kadar kısa sürede ideal bir duruma getirmek pek kolay değil.

...

onur serbest · 31 Eki, 2017

merhaba üst taraftan ön iki dişimde biraz çapraşıklık var diye tel takdırdım ve bu tel en erken ne zaman çıkar?

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

Dişleriniz görmeden bu sorunuza cevap verebilmemiz malesef mümkün değil. Bu sorunuza cevabı doktorunuzdan almanız daha sağlıklı olacaktır.

...

Erkan LEVENT · 28 Eki, 2017

Merhabalar Benim ön santral dişlerimin arası biraz açık tel taktirmak istiyorum fiyatini ve ağzimda ne kadar sure kalacağini soracaktim Tesekkurler

64x64

Alpdent Dental Group · 4 Kas, 2017

Merhaba tek çene tedavi olursanız tahmini 8 ay civarında süren bir tedaviye ihtiyacınız olacaktır.Tedavi ücretiniz ise tedavi süresine ve dişlerinizdeki bozukluğun miktarına bağlı olarak 2500-3500 tl arasında olacaktır.

...

Sedef · 25 Eki, 2017

merhabalar benim 12 dişim çekilecek en son aşamadada diş teli takılacakmış 3 yıl sürebilirmiş.şimdi benim 4. dişin çekildi bu ay, diş teli ne zaman takılır?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Eki, 2017

Merhaba bu dişlerinizin çekimi bittikten sonra teller takılacaktır. Dişleriniz de ne hızla çekilir ne zaman biter tedavi olduğunuz klinikten öğrenmelisiniz.

...

fatma · 16 Eki, 2017

Merhaba, ortodontik çekim yapılması durumunda (örneğin 4 adet küçük azı dişi çekimi) tel tedavisine kaç gün sonra başlanabilir ?

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Eki, 2017

Merhaba; Tedavinize çekimden sonraki gün bile başlanabilir. Yalnız biz kliniğimizde ortodontik diş çekimlerinin diş teli takıldıktan birkaç hafta sonra yapılmasını daha doğru buluyoruz. Çünkü Sağlam dişlerin çekilmesi zaman zaman sor olabiliyor. Diş telleri ise çekilmesi gereken dişleri birkaç hafta boyunca sallandırıyor. Ve sallanan dişlerin çekilmesi gerçekten çok çok kolay oluyor. Diş teli tedavisi için diş çekiminin diş teli takılmasından önce yada sonra yapılması fark oluşturmuyor. Yalnız diş çekiminin kolaylaşması hastalarımız için gerçekten kolaylık oluşturuyor.

...

Zeynep ünal · 14 Eki, 2017

Merha iyi akşamlar benim bir sorum var size ben 2 gün sonra tel taktırıcam ve şuan 3 tane yirmilik dişim çıkmış durumda ama tam olarak değil üst çenemdeki yirmiliklerin ucu gözüküyor ama alt çenemdeki gömülü şekilde bu arada bir tanede yirmilik diş çektirdim merak ettiğim şu 2 gün sonra dişleri ceker mi yoksa gerek kalmaz tel takar mı hemen çok teşekkür ederim ☺️

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Eki, 2017

Merhaba Zeynep Hanım; Yirmilik dişlerin çekilip çekilmeyeceğine karar verirken dikkat ettiğimiz birkaç nokta var. Kısaca bunlardan bahsedelim; Yirmilik dişler genel ağız sağlığına zarar veriyor mu, Tedavi sırasında bizim tedavimize zarar verecek mi, tedavi bittikten sonra bizim düzelttiğimiz dişleri tekrar bozabilir mi? Bu sorulardan herhangi bir yada bir kaçının cevabı evet değil ise yirmilik dişlerin çekilmesini doğru bulmuyoruz. İlk iki sorumuzdan birisin cevabı evet ise yirmilik dişinizi ilk fırsatta çektirmeniz gerektiğini öneririz. Eğer üçüncü sorunun cevabı evet ise ve dişiniz henüz tam çıkmamış ise kliniğimizde diş çekiminin ertelenmesini daha doğru buluyoruz. Çünkü genelikle tam çıkmamış dişlerinin çekimi daha zor olur ve zaman zaman ameliyat gerektirebilir. Bu tarz yirmilik dişleriniz tedavi bitiminde düzelen dişleriniz bozarak size zarar vereceği için, tedavi bitimine kadar daha kolay çekim için çıkmalarına fırsat verilmesi gerektiğini düşünüyor ve tedavi bitimine yakın yada bitiminde çektirmenizi öneriyoruz. Bütün bunlar sizin için ön bilgilendirmedir ve esasında her doktorun tedavi tarzı faklıdır. Burada size veriğimiz bilgi diğer uygulamaların yanlış olacağı anlamına gelmez.

...

Eda Aydın · 16 Eyl, 2017

Merhabalar, Benim alt çenem çok önde ve alt ve üst dişlerimde yamukluklar var. hem tel taktırmam gerek hemde ameliyatla alt çenimin geri alınması gerek. Bu süreç hakkında çok kısa bilgi alabilmem mümkün müdür rica etsem? Tedavi toplamda ne kadar sürer, maliyeti yaklaşık ne olur, ameliyat sonrası normale dönme süreci çok sancılı mı geçer... Özellikle ameliyatdan çok korktuğum için tel taktırma işleminide hep erteledim. Yardımcı olabilirseniz çok çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

64x64

Alpdent Dental Group · 20 Eyl, 2017

Ameliyatın her halükarda medikal tedavi olasılığı , değerlendirmesi sonrasında karar verilmesi gereken bir işlem olarak görmekteyiz. Diş teli tedavisi uygulanma ihtimali muayene sonrası belli olacaktır. Ancak kozmetik olarak çok olumlu düzelmeler ve memnuniyet sağladığımız hastalarımız vardır. Tedavi süreniz 24 ay kadar sürebilir. Diş tel fiyatı ise ortalama 5500-6000 tl dir. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

hfdg · 13 Eyl, 2017

Merhaba! Benim size epeyce sorum olacak inşAllah sizi sıkmam eğer öyle bir şeye sebebiyet verirsem şimdiden özür dilerim.. İlk sorum şöyle: Yaklaşık 1.5 ay önce sadece üst çeneme tel takıldı(damon braket). Alt çenemdeki dişler 85˚ öne doğru. Eğer diş teli takılıp geriye doğru çekilirse diş eti çekilmesi olacağı gerekçesiyle doktorum alt çeneme tel takmadı. Sizce bu doğru mu? Alt çenemde pek fazla çapraşıklık yok çenemde de herhangi bir bozukluk yok sadece dişlerimin açısı sıkıntılıymış. Normalde 90˚ olması gerekirken benimkisi 85˚ hafif öne doğruymuş. Bu bana ilerde bir sorun yaşatır mı? Siz böyle bir vakıa ile karşılaşmış olsanız ne yapardınız nasıl bir tedavi uygulardınız acaba öğrenebilir miyim? 2. sorum; Aklı fikri olmayan braketler, diş telleri, elastikler... Nasıl olur da yamuk olan dişleri düzeltebilir? Bunu çok merak ediyorum. Misal veriyorum arkada olan dişimin öne gitmesi gerektiğini öndekinin arkaya gitmesi gerektiğini... nasıl biliyor ayarlıyor? Siz ortodontistler braketleri yapıştırıyorsunuz aralarından diş teli geçiriyor gerekli sıkılamayı vs yapıp bizleri gönderiyorsunuz yani dişler nasıl düzeliyor ben gerçekten merak ediyorum. Muayene esnasında ufak dokunuşlar mı yapıyorsunuz nedir bunun sırrı bizimle paylaşır mısınız? :) 3. sorum; Benim üst çenemdeki sorunum şöyle: sağ lateral dişim arkada ve ona çenemde yer yok diş çekimi yaptırmak istemediğim için de doktorum damon braket sistemini dişlerime uyguladı. Diğer dişlerimde de hafif hiza bozuklukları var. Damon braket vesilesiyle dişlerim yana ve öne doğru açılarak arkada olan lateral dişime yer açmış olacağız. Sizce tedavim ne kadar sürer, nasıl ilerler? Braketleme yapılırken 0.14 tel takıldı ilk kontrolümde de 0.16 tel takıldı. Tel kalınlıkları neye göre ayarlanıyor? 4. sorum; benim dişlerim küçük, güldüğümde diş etlerim görünüyor internetten okuduğum kadarıyla bu damon braketler dişleri öne ve yana çektiği için daha estetik bir gülüş elde ediliyormuş. Gerçekten öyle mi? Bu benim gibi küçük dişleri olanlar için de geçerli mi? Braketler çıkarıldığında güldüğüm zaman diş etlerim hala görünür mü? 5. sorum; uyurken ve bazen gün içerisinde dişlerimi sıkıyorum. Diş telinin dişlere yaptığı baskıdan refleksif olarak mı yapıyorum bilemedim. Sizce neden olabilir? Bunun herhangi bir zararı olur mu? 6. ve son sorum; Doğru çene kapanışı nasıl olmalı? Üst çene önde mi olmalı eğer öyleyse ne kadar önde olmalı yani bunun ölçüsü nedir? Size bir de naçizane tavsiyem olacak. Sitenizin mobilden girişini geliştirirseniz çok iyi olur. Ekranda çıkan baloncuklar, yazılar yüzünden neredeyse ekranın tamamı kapanıyor sitede rahatça gezinemiyorum ve yoğunluktan mıdır bilinmez site içi işlemler çok yavaş ilerliyor. Bunlar benim cihazımdan kaynaklanan bir sorun olabilir ama yine de bu konuya bir el atarsanız sevinirim. Sorularımıza özenle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum Rabbim yolundan ayırmasın başarılar diliyorum sağlıcakla kalın...🙋

64x64

Alpdent Dental Group · 14 Eyl, 2017

İlginize ve önerilerilerinize gönülden teşekkür ederiz. Size klinikte extra zaman ayırıp tüm bu sorularınızı ve merak ettiğiniz konuları cevaplamak isteriz. Öyle ki tüm sorularınız daha ayrıntılı cevaplara kapı açıyor. Yazarak verimli olamayız diye düşünüyoruz. Herhangi bir gün saat 19.00 da önceden arayıp şişli deki kliniğimize bekliyoruz. Saygılarımızla..

...

Can AYDIN · 11 Eyl, 2017

merhaba ben 30 yaşındayım sol köpek dişim dışarıya dogru çıkık ve ön iki dişimde bundan dolayı içeriye dogru şekillendi. düzelmesi için gerken süre ve fiyat ne kadar ögrenebilirmiyim. Teşekkürler.

64x64

Alpdent Dental Group · 14 Eyl, 2017

Düzelmesi gereken süre 15 aydır ve diş teli fiyatı 3500 tl kadardır. 15 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

...

cagatay yıldırım · 8 Eyl, 2017

iyi gunler sadece bir sol üst kesici dişim öne dogru yamuk iş teli ucretı ne kadar olur

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Eyl, 2017

12 ay süren tedaviniz ve ücreti 2500-3000 tl kadardır.

...

AYŞE YILMAZ · 7 Eyl, 2017

MRB 27 YAŞINDAYIM ALT ÇENE DİŞLERİMDE PROBLEM YOK AMA ÜST ÇENE DİŞİMDE SONRADAN ŞÖYLE BİR PROBLEM OLDU KÜÇÜKLÜKTEN BERİ ÜST ÇENE KÖPEK DİŞİMDEN BİRİ ÜSTTE ÇIKMIŞTI AMA VE LAKİN BUNDAN 3 YIL ÖNCE ÖN DİŞİMİN BİRİNİN UCUNDA HAFİF KIRILMA OLDU VE KÖK SAĞLAM OLDUGU İÇİN ÇEKMEDİLER DOLGU YAPTILAR DOLGU YAPMADAN ÖNCE DİŞİMİ TÖRPÜ İLE DÜZELTTİLER VE ONDAN SONRA YAPTILAR DOLGU O TÖRPÜ SIRASINDA SANKİ ÖN İKİ DİŞİMİ YERİNDEN OYNATTILAR VE ZAMANLA ÖN İKİ DİŞİM ÖNE GELDİ ACEBE SADECE ÜST ÇENE DİŞLERİME TAKSAM MALİYETİ NE OLUR EN HESAPLISINDAN

64x64

Alpdent Dental Group · 10 Eyl, 2017

Dİş teli tedavisi tek çenede 12-14 ay kadar sürer. Diş teli fiyatı ise 3000 tl civarı olur 14 ay taksitle ödersiniz.

...

Cihad · 4 Eyl, 2017

Merhaba ben 19 yaşındayım üst çenem biraz önde alt çenemde dişlerim bazıları yamuk fiyatı ve ne kadar takmam gerek

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Eyl, 2017

18 ay kadar en az diş teli tedavisi sürer. Diş teli fiyatı ise 4500-5000 tl kadardır. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Eda tunçel · 30 Ağu, 2017

Merhaba.. benim erkek arkadaşımın dişleri çene yapısına göre yamuk üst dişleri alt dişlerine göre daha geride bunun için tel taktirmayi düşünüyoruz... bunun için bize tahmini fiyat ve yöntemi sunar misiniz ? Teşekkür ederim...

64x64

Alpdent Dental Group · 3 Eyl, 2017

Çene yapı problemleri( üst dişlerin daha geride olması gibi) daha uzun süren ve bizler için zahmetli bir süreçtir. Tel ve braket maliyeti daha fazla olmaktadır. Dişler düzeltilmeli alt çene geri çekilmeli ve çiğneme fonksiyonu senkronize hale getirilmelidir. 18-14 aylık süre ve 5500-6000 tl civarı ücret olabilir. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Eren G. · 22 Ağu, 2017

İyi çalışmalar, 26 yaşıdayım Sadece üst dişlerime tel taktırmak istiyorum ama arka dişlerimde bikaç dolgu ve kanal tedavisi işlemleri oldu geçmişte bu bi sorun teşkil edermi, etmezse fiyat ortalama ne kadar olur kaç taksit yapılabilinir? Teşekkürlerimle,

64x64

Alpdent Dental Group · 23 Ağu, 2017

Kanal ve dolgu tedavileriniz şayet sağlıklı şekilde yapıldı ise ve sorunsuz ise diş teli tedavinizi öncesinde ve sonrasında etkilemez, Diş teli tedavisi öncesi geniş kapsamlı diş röntgeni çekilip ücretsiz muayene olursanız tüm belirsizlikler şüphesiz kaybolacaktır. Üst tarafa takılacak diş teli fiyatı 3000-3500 tl civarıdır.

...

uğur bozkurt · 18 Ağu, 2017

Merhaba yaşım 21 dişlerimde yamukluk yok ama üst çenenin ön kısımları hafif aralıklı aralığı kapatmak için tel takıldığında ne kadar süre kalır ve tahmini fiyat ne olabilir

64x64

Alpdent Dental Group · 21 Ağu, 2017

12 ayda dişlerinizin arasındaki boşluklar kapanır. Diş teli fiyatı 3500 tl civarı olur.

...

Ayça · 17 Ağu, 2017

Merhaba, 20 yaşındayım üst dişlerimde 2, alt dişlerimde 4 olmak üzere toplam 6 tane yamuk dişim var. Tel taktırmayı düşünüyorum. Ne kadar sürede biter ve ücreti ne kadar olur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 17 Ağu, 2017

Tek diş dahi eğri olsa o çeneye diş teli takılmalıdır. Alt ve üst çeneye diş teli takıldığında sizde tedavi süresi 14-16 ay ve Diş teli fiyatı 4000-4500 tl civarıdır. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Esma Sancak · 16 Ağu, 2017

22 yaşındayım dişimin biri arkasından diş çıkmıştı çektirdiler sonra diş arkada kaldı dişlerimi düzeltmek için tel taktırmak istiyorum ama bu arkada kalan dişim için ne yapabilinilir

64x64

Alpdent Dental Group · 17 Ağu, 2017

Diş teli ile o dişiniz %95 ihtimalle düzelecektir. 12 ay gibi sürede ve 2500-3000 tl diş teli fiyatı 12 taksitle ödenerek tedavinizi tamamlayabilirsiniz.

...

Nurşen Y. · 1 Ağu, 2017

Merhaba ben 21 yaşındayım tel taktırmam gerekiyor ama büyük azı dişlerimin çoğuna kanal tedavisi yapıldı. Bu tel takmama engel olur mu?

64x64

Alpdent Dental Group · 1 Ağu, 2017

Hayır engel olmaz, dişlerinizin sağlığı hakkında ücretsiz muayenemiz sonrası gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

...

Erdi · 31 Tem, 2017

Sadece Ust Dıslere Taktırırsak Fıyatı Ne Kadardır ??

64x64

Alpdent Dental Group · 31 Tem, 2017

Diş teli fiyatı 2500-3500 tl civarı olabilir. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Muhammed Güngör · 25 Tem, 2017

şimdi benim dişlerimin üst sol yani on 2 dişimin yanıdaki dişim damaktan çıkmış oda diş teli için geçerlimi cevap verirseniz sevinirim.

64x64

Alpdent Dental Group · 29 Tem, 2017

Evet diş teli takılabilir . 15 ay sürer tedaviniz.Diş teli Fİyat ı3500-4000tl civarı olur. 15 ay taksite bölüp ödeyebilirsiniz.

...

Sümeyra · 25 Tem, 2017

Benim sadece üst önde ki büyük iki dişten biri öne doğru yamuk ortalama ne kadar süre dişimde tel kalır lütfen cevap vrrmisiniz

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2017

Yaklaşık 12 ay boyunca diş teli kullanırsınız.

...

Kıymet Gedik · 25 Tem, 2017

Merhaba, 18 yaşındayım üst çene ön dişlerimden 2 kesici diş ve 1 köpek dişim yamuk 20lik dişim yüzünden diğer dişlerimde kayma meydana geldi. 20lik dişimin yarısı çıkmış durumda. Geceleri ve bazen gündüz dişlerimi sıkıyorum. Diş doktorum kullanmam için gece plağı vermişti ama ben kullanmadım. Sadece üst çene dişlerime tel taktırmak istiyorum fiyatı ne olur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 25 Tem, 2017

Sadece tek çene diş teli fiyatı 3500 tl civarı olur.

...

Fatih · 19 Tem, 2017

Benim dişlerim çok yamuk hemen hemen abartılacak kadarda değilfakat merak ettiğim tek şey diş teli dişimde ne kadar süre kalır birde fiyat soracağım?

64x64

Alpdent Dental Group · 20 Tem, 2017

15 ay kadar kalabilir ortalama. Diş teli fiyatı 3000-5000 tl arası değişir 15 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

...

furkan · 15 Tem, 2017

merhaba hocam ben dıs tellı taktıracam fakat bana takktıktan sonra ust cene amelıyatı olmam gerekıyormus sız bu amelıyatı yapıyormusunuz ve fıyatı ogrenebılırmıyım

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Tem, 2017

Çene operasyonlarını biz yapmıyoruz, ama önerimiz mutlaka üniversite hastaneleri veya tam donanımlı diş hastanelerinde yaptırmanızdır.

...

damla taşkın · 8 Tem, 2017

merhaba bende diş teli var diş telimi taktıralı 3 sene oldu doktorum 2 ay sonra cıkarıcaktı teli fakat başka bir yeree taşındık burda diş telimi çıkarttırmak için ne kadar ücret ödemem gerekiyor bilginiz varmı

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Tem, 2017

Diş teli çıkardıktan sonra yeniden dişlerinizin bozulmaması için idame tedavi uygulanmalıdır. Yoksa 2-3 ay sürede yeniden dişleriniz bozulmaya başlayabilir. Diş teli çıkarma ücreti 200-300 tl civarıdır, ancak yeniden bozulma ihtimali için hekimimizle görüşmeniz uygundur.

...

Yaren irtel · 21 Haz, 2017

Merhaba 14 yaşındayım ve ön 3dişimde yamukluk var ve çekilmiş dişlerim var onların çıkmasınmı ı bekliyecegim tel taktirmak için ve fiyat kaça olur

...

Mert Can AKBOYNUZ · 7 Haz, 2017

Tel takıldıktan sonra kontrolleri nasıl oluyor? Düzenli olarak hangi zaman aralıklarında muayene olmalıyım?

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Tem, 2017

Diş teli takıldığında 2-4 hafta süre ile kontrole çağrılırsınız. Dişlerde şekil düzelme oranına göre yeniden ayarlamalar yapılır. Her kontrol anormal bir şey olmadığı taktirde 5 dk kadar sürer.

...

Hasan ışık · 6 Haz, 2017

Mrb benim çene kemiğinin biraz yamuk fiş lerimdede çarpıklık var tel tedavisi gorsem çene kemimde duzelirmi

64x64

Alpdent Dental Group · 12 Tem, 2017

Çene şekil bozukluğunun bir kısmı da diş bozukluğundan kaynaklanır. Bu neden çok büyük ihtimalle çene de bozukluk diş teli tedavisi ile hafifleyecektir. Net fiyat ve tedavi işleyişi için lütfen randevu alıp ücretsiz muayene olunuz.

...

Mestan · 16 Mar, 2017

Merhaba ben 2 hafta önce diş teli taktirmistim fakat 2 3 gün önce fark ettim ki 2 braket arasındaki tele dokununca ileri geri oynuyor acaba telin gevşek takılma ihtimali olabilir mi

64x64

Alpdent Dental Group · 15 Tem, 2017

İlk aşamada hekiminiz bazı noktalarda gevşek bırakabilir. Sonraki kontrolünüzde lütfen hekiminizle görüşünüz.

...

nilay · 10 Eki, 2016

merhaba, 32 yaşındayım gittiğim bir ortodonti dişlerimde hiç çürük olmadığını ve tel takılmasına bir mani olmadığı söyledi. ancak bu yaşlarda tedavinin çok uzun sürdüğünü duydum etraftan. böyle bir genelleme var mıdır? dişlerimde üst kısımda sadece ön iki dişimden biri diğerinin altına doğru eğiliyor. alt dişlerden de ön sıralardaki 4 dişte aynı durum var. bu işlem ne kadar bir zaman alır ve ne kadara mal olur? teşekkürler.

...

Ebru · 14 Tem, 2016

Benim disim ust tarafı yamuk ilk uç tanesi sürekli kanıyor neden olabilir acaba bu durumda tel taktirsam daha mı iyi olur ?

...

Ece · 14 May, 2016

Dişlerim küçüklüğümden beri yamuk.Alt çenemdeki dislerimde sıkıntı yok fakat üst çenemdeki dişlerim damagim küçük olduğu için yer bulamamislar ve dişlerimin üzerindeki damaktan diş geldi ne yapmam gerekiyor

64x64

Alpdent Dental Group · 16 May, 2016

Çene bozukluklarında cerrahi operasyon yapan klinikler vardır. Ancak diş teli tedavisi ile ameliyat gerekliliğini ciddi bir şekilde azaltabiliriz. Fiyat verilmesi kolay olmayan komplike bir durumdur. Net fiyat için lütfen ücretsiz muayene randevusu alınız.

...

BETÜL · 10 May, 2016

18 yaş altından yararlanıp indirim uygulanır mı ? sadece üst çene ön iki dişimin arası boşluk ne kadar bi tedavi ve ücreti olur tahminen? taksit yapılıyor mu?

64x64

Alpdent Dental Group · 16 May, 2016

18 yaş altı %10-15 gibi indirim uygulanmaktadır. Tek çene diş takıldığı zaman fiyay 3000 tl civarı olur. Ödemeyi her ay 250tl şeklinde 12 aylık tedavi süresince yapabilirsiniz.

...

Kerem · 29 Mar, 2016

SSKlı olunca fiyat ta değişiklik oluyor mu

64x64

Alpdent Dental Group · 30 Mar, 2016

Sgk güvenceniz var ise ibraz ettiğiniz taktirde %20 kadar fiyatta indirim yapılmaktadır. Tüm yekün ise tedavi süresiniz boyunca aylık taksitlere bölünmektedir.

...

Veysel · 9 Mar, 2016

Askerdeyim tel takarlar mi ve ücret ne olur

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Mar, 2016

Ayda bir kontrollere gidebilir iseniz özel kliniklerde diş teli taktırabilirsiniz. Ücret diş teli bozukluğuna bağlı olmakla birlikte 2000 ile 6000tl arası bir marja sahiptir

...

Oğuz · 15 Kas, 2015

Diş teli kolayca ağrısız takılır mı ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet diş teli kolayca ve ağrısız takılabilir.

...

Oğuz · 15 Kas, 2015

Diş teline asit zarar verir mi ?

64x64

Alpdent Dental Group · 11 Oca, 2016

Evet diş teline asit zarar verir, korozyon oluşur, ve stabilizasyonunu yitirir. Zamanla diş üzerinde kalıntı bırakır.

...

adige · 3 Nis, 2015

Merhaba, ben 23 yaşındayım ön dişimin birini geç çektirmemden kaynaklı bir yamukluk söz konusu, şuan tel taktırmak istesem , yaşımdan ve damak gelişimimden dolayı mümkün olurmu ve mümkünse tedavi süresi nasıl olur?

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Kas, 2015

Merhaba sayın Adilge Dişlerinizdeki yamukluğun sebebi çene kemiğinden değilde dişlerden kaynaklanıyor ise bu yamukluğun diş teli ile düzeltilebilmesinin yaş sınırı yok. Kliniğimizde diş teli tedavisi gören 45 yaşların hastalarımız bile var. Yamukluğun sebebi çene kemiklerinden kaynaklanıyor ise (nadir bir durumdur) diş teli tedavisinin yanında ortognatik cerrahi denilen bir tedavi yöntemi ile tedavi olmalısınız. Dişlerinizdeki yamukluğun sebebini tam olarak öğrenebilmeniz için bir ortodontiste muayene olmanız gerekir. Tedavi süresi ise bir çok faktöre bağlıdır. Tedavi süresi ile ilgili bilgi almak için yazının sonundaki adresi ziyaret edip konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bununla birlikte istediğiniz zaman kliniğimize gelebilirsiniz. Muayenemiz ücretsizdir. http://www.alpdent.net/blog/ortodonti-tedavisinin-suresini-etkileyen-faktorler

4