Görüntü
İçten Diş Teli Tedavisi Nasıl Olur?
İçten Diş Teli Tedavisi Nasıl Olur?

Diş teli tedavisi son zamanlarda daha çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden olsa da kullanıcılarımız estetik görünüm koşullarını düşünerek tercihini değiştirebilmektedir. Bu durumda diş teli tercihlerine uygun braketler geliştirilmiştir. Metal türler ile başlayan braketleri şeffaf ve lingual türler izlemektedir. Peki diş teli türleri nedir? Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri ile süreç nasıl ilerlemektedir? 

 

Diş Teli Tedavi Yöntemleri

Diş teli tedavisinde bireylere metal, şeffaf ve lingual türler hakkında bilgilendirme sağlanarak kendi istek ve beklentilerine uygun tedavi süreç planlaması yapılmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan lingual türler dişlerin dış yüzeyine değil iç yüzeyine takılmakta ve görünüm anlamında kullanıcılarımıza pek çok avantaj getirmektedir.

Görsel anlamda tatmin vermesinin yanında tüm yönleri ile tanınarak tercihin sağlanması istenmektedir.

 

Lingual Türlerin Avantajları Nelerdir?

Metal türler ilk çıkan ve süreç içerisinde de tercihini arttıran türlerden olmuştur. Süreç boyunca tercihi artmasının yanında özellikle yetişkinler görünüm anlamında daha istendik sonuçlara erişmek istemektedir. Daha sonraki dönemlerde şeffaf diş teli tedavisi ile görünüm konusunda pek çok yenilik getirilmiş olundu. Lingual teller bu duruma daha da avantaj katarak diş arkasına tellerin saklanmasına yardımcı oldu. Böylece estetik anlamda ele alınan tüm sorunların çözümü sağlandı. İçten diş teli tedavisi olan lingual tedavi günümüzde pek çok tercih listesinde yer almaktadır.

 

Braket Türleri Fiyatlara Etki Eder Mi?

Braket türleri diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Metal türler ilk çıkan türlerdendir ve diş teli fiyatları anlamında daha uygun maliyet içerisindedir. Lingual türler diğer türlere göre diş teli fiyatları bağlamında daha yüksek maliyetler içermektedir. Bu durumda kullanılan malzemenin niteliği, daha uzun tedavi içeriğine sahip olması ek müdahale süreçlerinin gerekmesi gibi durumlar etkili olmaktadır. Günümüzde ele alınan diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde de benzer sonuçlar ele alınarak fiyatlar belirlenmektedir. Klinik seçimi, doktorun alanında uzmanlığı, tedavi sürecinin niteliği ve getirilen problem durumları ele alınarak süreç planlaması sağlanmaktadır. 

 

Alpdent olarak sizlere süreç içerisinde ele alınan tedavi planı çerçevesinde bilgilendirmeler sunmaktayız. 


Share: