Görüntü
implant fiyatı hesaplama
Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınmıştır.Tahmini fiyat aralığı verilmiştir.Net Fiyat için lütfen Ücretsiz Muayene Randevusu alınız.
1350 - 1850 tl
implant fiyatı

 

 

 

İmplant fiyatı hesaplama için tıklayın

Altta diş hekimleri birliği implant fiyat tablosu bulunmaktadır. Hesaplamayı kendiniz yapabilirsiniz. Eğer yorum yaz bölümünden dişleriniz hakkında bilgi verirseniz size özel fiyat aralığı tahmininde bulunabiliriz. Telefonla bilgi alabilirsiniz. Ya da Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alabilirsiniz.

  2019 KDV HARİÇ 2019 KDV %8
1.Kemik içi implant(tek silindirik implant ücreti hariç) 1277 1380
2.İmplant Üstü Veneer kuron(seramik) 1115 1205
3.Veneer kuron (seramik) 486 525
4.Dİş üstü protezi(Overdenture-tek çene) 1611 1740
5.Sert doku greftleme(greft ücreti hariç) 574 620
6.Geçici protez(akrilik-tek çene) 1435 1550
7.İmplant çıkartılması 500 540
8.Veneer Kuron (akrilik) 439 475
9.İmplant destekli hareketli protezler 2342 2530
10.Laminate Veneer(akrilik) 532 575
11.Laminate Veneer(seramik) 1069 1155
12.Tam seramik Kuron(Metal desteksiz) 1023 1105
13.Teleskop Kuron(Koping) 458 495
14.Geçici Kuron (tek diş için) 120 130
15.Diş çekimi 134 145

 

İMPLANT FİYAT HESAPLAMA

 

 

 

İmplant fiyatlarını hesaplamak için öncelikle implant fiyatlarını belirleyen faktörleri gözden geçirmek gereklidir. Öyle ki implant apareyi dışında implant üzerine yapılacak kaplama da eksik dişleri olan hastalar için ek fiyat değerlendirilmesi manasına gelir 

 

Maliyet başlığı altında ilk sırada implant vida fiyatları gelmektedir . Farklı tür implantlar vardır ve zaman içinde hepsi hakkında çoğu diş hekiminin tecrübesi vardır. İthal implantlar kalite ve sağlamlık olarak gelişen batı teknolojisine paralel üst düzeyde bilinmektedir. Buna rağmen son yıllarda yerli implantlar da yaygın olarak kullanılmaya başlanmış ve kırılma, dokuyu tutmama gibi komplikasyonlar büyük ölçüde azalmıştır. 

 

A plus implantlar markalaşmış implant firmaların ürünleridir ve fiyatları en yüksek olanlar bunlardır. 

İthal implant markaları (Avrupa implant olarak da anılmaktadır) orta sınıf kaliteli implant olarak bilinir.  Fiyatları yerli implanttan fazla a plus  implanttan azdır. İmplant fiyatlarını hesaplama da en yüksek rakam bu seçimlerde gizlidir.  Fiyat farkı ise gerçekten fazla olabilmektedir. 

Diş hekimlerimizin çoğunluluğu Çin malı, Hindistan , Pakistan üretimi çok daha düşük fiyatları çoğunlukla tercih etme taraftarı değildir.  Bu nedenle biz de 4. Sıradaki bu implant markalarını hesaplama algoritması dışında tuttuk.

 

Hastaların tercihlerinde ucuz implant belirleyici faktör olabilse de Yerli olsun yabancı olsun tüm implant firmaları malzeme kaynaklı implant uygulama kayıplarında ücretsiz değişim yapmaktadır.  Bu nedenle implant üreticisinin ve pazarlamacısının, köklü ve güvenli bir firma hizmetini vermesi olmazsa olmazlardandır.  Tedavi aksiliklerinde muhatap bulunamasının sorunları kördüğüm yapması kaçınılmazdır.

 

İmplant üzerine her halükarda bir kaplama yapılmalıdır. Bu kaplamalar; 

 

-Metal destekli kaplama

-Zikonyum destekli kaplama

-C-max tarzı kaplamalar olmaktadır. 

 

Aslında hepsi gereken görevi başarıyla yapmakla birlikte kalite farkı fiyat farkı olarak yansımaktadır. 

 

İmplant fiyatı  hesaplamada Türk Diş Hekimleri Birliği implant markasına değil, implant uygulamaya fiyat vermiştir.  Bu nedenle hesaplama da uygulama fiyatları diş hekimleri birliği fiyatları baz alınarak sağlanmaktadır. 

 

Hastaların implant fiyat hesaplamalarında implant ve kaplama da uygun ekonomik şartlar var ise ucuzu seçmek yerine doğal dişlerin eksikliğini giderme ihtimali daha fazla olan implant ve kaplama seçeneklerini seçmeleri daha etkin çiğneme fonksiyonlarını sağlayacaktır. Kaplamanın düzgün işlenmesi doğal dişlerin çiğneme fonksiyonunu devralacak yeni yapay dişlerin işlevselliği açısından tecrübeli yaklaşım gerektirir. Kaplama yapılırken dahi hekim seçimi çok önemlidir. 

 

İmplant ve kaplama seçiminde en doğru sonucu verecek olan yaklaşım, diş yapınızı tespit edebilecek diş hekimine muayene olarak en doğru implant markası ve kaplama seçimini beraber yapmaktır. 

 

İmplant tedavisini uygulayacak hekim tecrübesi en az implant kalitesi kadar önemlidir. Yanlış uygulamadan ,hem çene yapısı zarar görebilir, hem de implant erken evrede kaybedilebilir. 

 

Bazı durumlarda çene yapısı implant için uygun olmayabilir. Bunun için greft tedavisi, prp tedavisi gibi ek uygulamaları devreye almak gerekebilir. Bu ek  tedaviler, hesaplama da ekstra maliyet manasına gelir. 


Share: