Görüntü
İmplant Diş Telinden Önce Mi Yapılır?
İmplant Diş Telinden Önce Mi Yapılır?

Diş teli tedavisi ve implant günümüzde oldukça yaygınlaşan tedavi türleri arasında yer almaktadır. Diş teli tedavi sürecinde bireyler gerekli bilgilendirme ve donanımı alarak sağlıklı bir şekilde güzel gülüşlerini kazanabilmektedir. Bireyler tedavi sürecinin nasıl ilerlediği, hangi noktalara önem verildiği, nasıl temizlenme sağlandığı gibi ana alanlar hakkında bilgilendirilmelidirler. Aksi durumda süreç istenen düzeyde ve uyumda ilerlemez.

İmplant ise diş kayıplarının yerine sağlanacak olan vidalı diş tedavisini ifade etmektedir. Kendi ağız yapınıza uygun diş konumlanması sağlayarak eskisi gibi sağlıklı ve doğal dişlere sahip olmanıza imkan tanınmaktadır. Peki implant nedir? İmplant ücretleri yüksek midir?  Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri nasıl sağlanır? Hem implant hem diş teli aynı anda uygulanır mı? gibi soruları ele alalım.

 

İmplant Nasıl Uygulanır?

Komşu dişlere zarar vermeden yalnızca boş kalan birkaç dişin yerine getirilen diş implant olarak ifade edilmektedir.  Takıp çıkarmalı protezler yerine de kullanımı sağlanabilen implantlar çok fazla diş kaybı olan bireylerde de tercih edilmektedir. Bu noktada bireyin incelenmesi ve tedavi sürecinin nasıl en etkili ve sağlıklı bir şekilde yapılabileceğinin hesaplanması büyük önem taşımaktadır. Kemik yapısı ve uygun yerin konumlandırılmasının ardından yuva açılır ve yuva içine vida konumlandırılması sağlanmaktadır. Oldukça basit ve kısa süreli bir tedavi aşamasıdır.

 

İmplant ve Diş Teli Tedavisi Aynı Anda Nasıl Olur?

Diş teli tedavisinde de implant gibi muayene ve sorun tespitinin yapılmasının ardından braket türleri seçimlenerek tedavi başlatılmaktadır. Tedavi sürecinde önemli olan durum bireyin istek beklentileri ile ihtiyacın analizlenmesi gerekir. Eğer implant ve diş telinin aynı anda yaptırmak istiyor iseniz İmplant tedavisi ortodonti tedavisinin bitiminden sonra gerçekleştirilir. Öncelikli amaç dişlerin uygun konumlara yerleşmesidir. Uygun konumlara yerleşen dişlerin ardından uygun yere implant yapılarak konumlanmalar sağlanmış olunmaktadır. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde ekonomik koşullar başta olmak üzere bireyin getirdiği sorunlar ve müdahale seçenekleri ile de süreç analizinin sağlanması gerekir. Tek bir faktörün ele alınmadığı diş teli tedavi fiyatlarında gerekli durum analizlerinin saptanması gerekir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine uygun ödeme koşulları oluşturan İstanbul’da yer alan kliniğimiz Alpdent olarak sizlere destek sunmaktayız. 


Share: