Görüntü
İmplant Nedir ve Nasıl Yapılır?
implant-fiyatlari

 

            Diş estetiği güzel gülüşlerin mimarıdır. Dişlerinde sorun olanlar gülüşünü saklamak zorunda kalırlar. Oysa tıptaki gelişmeler sayesinde bu sorunun artık oldukça etkili bir çözümü var. Tamamen doğal bir görünümle gözlerinizin gülümsemesine gülüşünüzle eşlik edebilir, güzelliğinize ışıltınızı katarak göz kamaştırıcı olabilirsiniz.

 

            Kemik gelişimini tamamlamış18 yaş üzerindeki her bireye uygulanabilen diş estetiğiyle ilgili en etkili yöntem ise kuşkusuz implant tedavisidir. Kısa sürede etkili sonuçlar veren bu tedavi yönteminden sonra yapay bir görünüm veren diğer tüm uygulamaları bir kenara bırakacaksınız. Üstelik implant fiyatları listesindeki avantajlı rakamlar sayesinde kısa sürede yepyeni bir gülüşe kavuşabilirsiniz. Bu konuda implant fiyatları 2019 listesini inceleyebilirsiniz. 

 

 Doğal Gülüşler için İmplant 

 

            İmplant tedavisinin en büyük avantajı kaybedilen dişlerin yerine neredeyse aynısının konulmasıdır. Bu sayede kişi yapay dişlerin vereceği rahatsızlıkları yaşamak zorunda kalmayacaktır. Üstelik bu uygulamayla yeninden kavuşulan dişleri uzun yıllar boyu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

            Dişlerin bakımı da yine kendi gerçek dişlerin bakımı kadar kolaydır. Ancak bu uygulamanın başarısı için doğru isimlerle çalışmak gerekmektedir. Bunun için implant İstanbul firmalarından destek alabilirsiniz. Ayrıca implant fiyatları konusunda ihtiyacınız olan tedavinin bedeli hakkında ön bilgilendirme sahibi olacaksınız. 

 

 Güncel İmplant Fiyatları 

 

            İmplant fiyatları diş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve uygulamadaki profesyonellik için konunun uzmanı isimlerle çalışıldığında mükemmel gülüşleri uzun yıllar boyu korumak mümkün.

 

            Diş sorunları yaşayanların son çaresi diş çektirmektedir. İmplant fiyatları 2019 listesinde diş çekim maliyetleri de belirtilmektedir. Bir süre dişin boşluğuyla idare edenler bu durumun sadece estetik açıdan sıkıntısını çektiğini zannederler.

 

             Oysa dişin kaybedildiği kemik yapısı zamanla erime yaparak çene sorunlarına neden olmaktadır. Bu yüzden. Boşluğu implant ile doldurmak hem estetik güzelliğe kavuşturacak hem de sağlıklı bir ağız yapısının korunmasını sağlayacaktır. Bu sayede implant fiyatları ile ilgili ödenen bedelin karşılığı fazlasıyla geri kazanılacaktır. 

 

 İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

            İmplant nasıl yapılır kısmına geçmeden önce bu tedavi şeklinin farklı çeşitlerinden bahsetmek gerekiyor. Cerrahi yöntemle çene kemiğine yerleştirilen ilk işlem endosteal olarak bilinmektedir.

 

            Diş eti dokusunun iyileşmesi için belirli bir süre beklenmesi gereken bu işlemde daha sonra diş etinin şekillendirilmesine gidilmektedir. Son aşamasında ise uygulanacak dişlerin protezleri ve köprüler yerleştirilerek asıl işlem için bir süre daha beklenmektedir. Bu yöntem pratikte en sık tercih edilen yöntem olarak da bilinmektedir. 

 

 İmplant Çeşitleri Nelerdir?

 

            Subperiosteal olarak bilinen diğer yöntemde ise diş eti dokusunun alt kısmına yerleştirilen bir çerçeve kullanılmaktadır. Metal olan bu çerçeve diş etinde iyileşme görüldükten sonra çene kemiğine sabitlenmiş hale gelecektir. Daha sonra metal çerçevedeki materyaller diş etlerinden dışarıya çıkarılarak implantlar sabitlenip işlem sonlandırılır.

 

             Bu sistemde en çok kullanılan yöntem ise vidala yöntemi olarak bilinmektedir. İmplant fiyatları 2019 konusunda bu uygulama yöntemlerindeki farklılığın da etkisi bulunmaktadır. Doktorunuzun önerdiği uygulamaya göre implant fiyatları ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.

 

 İmplant Kimlere Uygulanabilir? 

 

            İmplant fiyatları 2019 listesine göz atmadan ve İmplant nasıl yapılır ve kimlere uygulanır kısmından önce bu uygulama için hastanın kemik yapısının gelişmiş olması gerektiğini belirtmiştik. Ancak implant için yeterli kemik yapısına sahip olmayan hastalarda yapay kemik uygulamasına gerek duyulmaktadır.

 

             Uygulama için oluşabilecek yaraların iyileşmesini engelleyen herhangi bir sistematik rahatsızlığın olmaması gerektiğinin ve ek uygulamalar ile implant fiyatları konusunda rakamların değişebileceğinin de altını çizelim.

 

 Çene Cerrahisinde Gelişen Teknikler 

 

            İmplant fiyatları 2019 listesinde bu uygulama için yapılacak işlemlere göre farklı fiyatlar yer alıyor. Tek çene ve çift çene hassas tutucu ile ilgili fiyatlar genelde dişler hariç olarak belirtilmektedir. Ayrıca diş için kullanılan malzemeler de implant fiyatları konusunda rakamları değiştiren unsurlar olarak öne çıkar. En güncel implant fiyatları2019 listesinde yine ayrı olarak gömülü diş çekimi ve çene cerrahisi ile ilgili ek uygulamalara dair rakamlar da yer almaktadır. 

 

 Minimum Acıda Maksimum Güzellik

 

            İmplant fiyatları gibi detaylardan önce diş sorunlarının göz ardı edilmesinde kuşkusuz en büyük etken acı kaygısıdır. Bu yüzden kişiler dişçiye gitmekten korkar ve sorun artık çözülmez seviyelere gelince dişçilerin yolu tutulur. Bu sebeple implant nasıl yapılır kısmında bu işlemin acı verici olup olmadığı ile ilgili de büyük merak vardır.

 

             Oysa bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü implant uygulaması anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu sayede hasta herhangi bir acı ve tedirginlik hissetmez. Ayrıca uygulama sonrası dayanılmaz seviyede olmayan ağrıları da yine ağrı kesiciler ile bertaraf edebilirsiniz.

 

            Normal bir diş çekiminden farklı bir acıya sebebiyet vermeyen bu uygulama sonra hasta birkaç ayda tamamen iyileşmiş hale gelecektir. 

 

 Kısa Sürede Gülüşünüze Kavuşun

 

            İhtiyacınıza ve doktorunuzun önerisine istinaden belirlenen tedavi ile ilgili implant fiyatları 2019 listesine göz atabilirsiniz. Tedavinin tamamlanması hastanın durumu ve yapılan tedavinin içeriğine bağlı olarak değişmekle birlikte genelde birkaç saat içinde uygulama bitirilecektir. Kalıcı protezlerin çıkarılıp gerçeklerinin yerleştirilmesi ise yine hastanın duruma bağlı olarak en fazla üç ay içinde gerçekleşecektir. 

 

 İmplant Bakımı

 

 Ağız içerisine takılan her yabancı maddenin bakımı gerçek diş bakımına nazaran daha fazla özen ister. Bu maddeler arasında bakımı en kolay ürün ise implant uygulamasıdır.

 

            Temizliği ve bakımı kolay ve zaman almayan bu uygulama ağız sağlığı için en doğru seçimdir. Ayrıca gerek bu uygulamadan sonra kavuşulan ister doğuştan korunan gerçek dişler olsun sağlıklı bir ağız için aşırı sıcak ve çok soğuk içeceklerden uzak durmak ve sigara kullanımını sonlandırmak gerektiğinin de altını çizelim. 

 

 Ağız Sağlığı için Yapılması Gerekenler 

 

 Doğal bir gülüşe sahip olmak için yapılacak en önemli adım etkili bir diş bakımı yapmaktır. Ancak diş sorunları yaşayanlar, çarpık diş gibi estetik kaygısı olanlar için doğallıktan ödün vermeden yapacakları tek işlem olan implant nasıl yapılır kısmında uzman ellere güvenmeleri gerekiyor.

 

            Görüntüdeki doğallığı sağlayan porselen kaplamaların bakımı da yine uzun zaman sağlıklı bir şekilde kullanım için hastanın dikkat etmesi gereken detaylardan. Özellikle ön dişlerde kullanılan porselen uygulamaları sayesinde etkileyici gülüşlere sahip olabilirsiniz.

 

 İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

 

            İmplant İstanbul adresindeki işinin uzmanları doktorlar tecrübeleri sayesinde bu uygulamayı uzun yıllar kullanmanızı sağlıyorlar. Ağız ve diş sağlığına dikkat edildiği ölçüde implant uygulamasının ömrü uzun yıllara yayılmaktadır. Ayrıca etkili bir bakım ile birlikte sigara, alkol ve kafein kullanımını bitirmek ya da sınırlandırmak gerektiği de belirtilmektedir.

 

            Belirli aralıklar ile çene yapısının kontrolü de uygulamanın sağlıklı bir şekilde amacını yerine getirmesini sağlayacaktır. İmplant İstanbul adresinde siz de ihtiyacınız olan uygulama ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir ve implant fiyatları konusunda net bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

 Estetik Gülüşler için

 

            İmplant nasıl yapılır kısmında önce nerede yapılması gerektiği ile ilgili ciddi bir araştırma yapmakta fayda var. Çünkü mutlaka uzman ellerde ve hijyenik bir ortamda yapılması gereken bu uygulama kötü koşullar altında gerçekleştirildiğinde yan etkilerin görülmesi içten bile değildir. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise işinin uzmanı implant İstanbul diş hekimlerinden randevu almak.

 

            Bu tedavide ilk amaç olabildiğince az işlemde en etkili sonucu alabilmektir. Çünkü gerekli olandan fazla yapılacak implant uygulaması hastanın direncini düşürüp yan etki riskini de arttırmaktadır. Bunun için de implant İstanbul hekimlerinin tecrübelerine güvenebilirsiniz. 


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.