Görüntü
2021 Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?
2021 Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?

Diş eti hastalıkları pek çok soruna neden olabilmektedir. Dişlerdeki dizilim, çapraşıklık ve iltihaplar diş eti sorunlarını ortaya koyabilmektedir. Diş teli fiyatları da süreç içerisinde pek çok durum analizi ile değişebilmektedir. Her bireyin kendi sorunu içerisinde diş teli fiyatları da ele alınmaktadır. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

- Diş teli malzeme özelliği

Diş teli tedavisinde pek çok alternatif seçenek ortaya konmaktadır. Metal braket, şeffaf braket veya lingual braketler diş teli tedavisinde tercih edilen türlerdendir. Bu türler bireylere sunularak ihtiyaç ve beklentilere uygun seçeneklerin değerlendirilmesi istenir. Doktorunuzun da desteği ile sizin tedavi sürecinize cevap getirecek olan tedavi adımlarını belirlemelisiniz. 

Metal türler ilk gelişim gösteren ve hala devamı gelen türlerdendir. Alanında uzman kadromuz sizlere süreç içerisinde gerekli destek hizmetlerini sunacaktır.

Şeffaf teller gözle direkt görünmeyen bu nedenle estetik kaygıları da en aza indiren türlerdendir. Metal türde yapılmış olan braket türlerine göre daha maliyetlidir. Yetişkinlerce kullanımı da fazladır.

Lingual teller ise dişlerin arkalarında yer alıp dil tarafına konumlandırılan türlerdendir. Bu türün gözle görünmemesi en büyük avantajı iken dilde yara oluşumuna neden olabilmesi de dezavantajıdır. Tüm türlerin ele alınıp artı ve eksi yönleri ile incelenmesi gerekmektedir. 

- Tek veya Çift Çeneye Uygulama

Tek veya çift çeneye uygulama ile diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri sağlanabilir. Bu durum fiyatların azalmasına da yardımcı olabilir.

 

- Diş Eti Yapısı

Diş etlerinin yapılarının incelenmesi süreç için büyük önem taşır. Sağlıklı bir diş eti sağlıklı ağız yapısının kurulmasına destek vermektedir.

- Döviz Kurları

Diş teli uygulamalarında pek çok malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemelerin alış fiyatları da 2021 diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. 

Hastaların durumu, istekleri, kullandıkları braket türleri, doktorun uzmanlığı, uygulanan klinik özellikleri gibi pek çok unsurlar ele alındığında süreç pek çok bileşenin kontrolü ile sağlanmaktadır. 

 

Sağlıklı Ağız ve Dişler

Sağlıklı dişler düzenli bakım gerektirir. Düzenli olarak diş temizliği yapmak ve kontrolleri sağlamak adına İstanbul’da yer alan Alpdent ağız ve diş sağlığı merkezimizi ziyaret edip, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Share: