Görüntü
Ağız ve Diş Sağlığı Neden Önemlidir?
Ağız ve Diş Sağlığı Neden Önemlidir?

Ağız ve diş sağlığı, bireylerin tedavi süreçlerinde önemli bir role sahip olmaktadır. Çocukluktan yetişkinliğe pek çok aşamada bireylerin ağız ve diş sağlığını korumak için gerekli destek süreçlerini sizlere sunmak görevlerimiz arasındadır. Bireylerin gerekli bakım süreçlerini erken dönemden itibaren takip ederek ilerletmeleri sağlıklı bir ağız yapısı oluşturmanız için çok kıymetlidir. Diş teli tedavisi de sağlıklı ağız bakım süreçlerini kurmak için gerekli olmaktadır. Diş teli fiyatları da diş teli türleri ve bakım için ihtiyaç olunan aşamalar içinde değerlendirilmektedir.

Diş teli bakım sistemleri içerisinde ele alınacak durumlar alanında uzman ortodontistlerce şekillenmektedir. Bu değerlendirme işlemleri ile bireylerin gerekli bakım süreçlerine odaklanılarak bireye özgü bir değerlendirme sistemleri kurulmaktadır.

 

 

Ağız Sağlığında Diş Teli

Diş teli bakım süreçlerinde bireylerin gelişim işlemleri için önemli bir yeri vardır. Bedensel ve psikolojik gelişim süreçlerini etkilemek, desteklemek için bireylerin bakım süreçlerini yönetmek büyük önem taşımaktadır. Pek çok birey ağız ve diş sağlığı tedavi süreçleri ile bireylerin gelişim süreçlerine destek sunmaktadır. Pek çok bireyin gelişimlerini desteklemek için diş teli tedavisindeki adımları sıra sıra beklenen şekilde ilerleme göstererek yürütmeniz büyük önem taşımaktadır. Muayene kısımlarının etkili bir şekilde yürütülmesi ile bireylerin destek süreçlerine odaklanılması oldukça önemlidir. Pek çok birey bu süreçte gerekli destek adımlarını eğer alanında uzman bir ortodontist ile ilerlemiyorsa düzenleyememektedir. Sizlere bu doğrultuda doğru rehberlik sunma anlamında destek vermekteyiz.

 

Diş Teli Fiyatları

Diş teli bakım süreçlerinde fiyatlar büyük önem taşımaktadır. Fiyatların incelenmesi ve net bir şekilde belirlenmesi diş teli tedavisine başvurmak isteyen bireylerin motivasyonu için çok kıymetlidir. Diş teli fiyatları incelendiğinde pek çok etmenin bu sürece etki ettiğini görebilirsiniz. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemelerde ilk ele alınan durum diş teli tedavisinde bireyin getirdiği problem durumudur. Çift veya tek çene üzerinde ne düzeyde bir işlem sürecinin başlayacağı burada çok önemlidir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde pek çok durumun analiz edilmesi bireyin süreç içindeki gidişatını etkilemektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri bireylerin tedavi süreçlerindeki ek müdahale yöntemlerinden etkilenerek de şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2024 yılında hem ekonomik hem de bireyin getirdiği bireysel etmenlerce şekillenmektedir. Bu durumlar bireylerin süreç akışına ve ödeme planı düzenlemelerini de şekillendirmektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.