Görüntü
Alıştırma Teli Ne Demektir?
Alıştırma Teli Ne Demektir?

Ortodonti, ağız ve diş sağlığı için büyük önem arz eden bir tedavi yöntemidir. Tedavi süresince gerekli adımların takibi ile ilerleyebilmekteyiz. Diş teli tedavisi bireylerin tedavilerini sistemli bir şekilde ilerletmelerine yardımcı olmaktadır. Bu durumda bireylerin alışma süreci oldukça önemlidir.

Diş teli hakkında merak edilenler Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile ele alınıp sizlere sunulmaktadır. Diş teli tedavisine başvurmak isteyen her birey soru işaretleri taşımakta bunların çözümlenmesi gerekmektedir. Diş teli nasıl takılır? Alt dişlere tel sonra mı takılıyor? gibi sorular ele alınarak düzenlenmelidir.

 

Diş Teli Tedavisinde Dikkat Edilecekler

    Diş teli tedavisinde öncelikli adım uygun bir plan oluşturmaktır. Bu plan doğrultusunda ilerleme sağlamak hem doktor hem de hastanın tedavi süreçlerini bütünsel bir şekilde görmesine olanak sunmaktadır. Bireylerin muayene bulgularına uygun tedavi süreçleri planlanmaktadır. Bu planlar gerekli müdahale adımlarını getirmektedir. Diş teli fiyatları da bu plan doğrultusunda değerlendirmektedir. Alpdent olarak diş teli fiyatları konusunda sizlere uygun ödeme planlamaları sağlamaktayız.

    Diş teli tedavisinde süreç adımlarının analizi oldukça kıymetlidir. Tedavi öncesi, sonrası ve sırasında fotoğraflar ve analizler ile gelişme an an değerlendirilmektedir. Öncelikli olarak diş teli tedavisinde alıştırma telleri kullanılmaktadır. Öncelikli olarak üst dişlere tel takılmaktadır. Bu tellere takılan alıştırma telleri yanında alt dişlerin tellenmesi de öncelikle alıştırma telleri ile olmaktadır. 

 

Diş Teli Tedavisi Acıtır Mı?

    Ağızlarında metal bir yapı ile tedavi ilerlemesi gösteren kişiler için diş teli tedavisi ürkütücü gelebilir. Bu durumda kişilerin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Diş teli tedavisinde diş tellerinin takılması canınızı acıtmaz. Ağzınızda tuhaf bir yeni cismin olmasına alıştırma telleri ile yavaş yavaş alışmalısınız.

 

Diş Telinde Braketler

    Diş teli tedavisinde braket türleri önem kazanmaktadır. Metal, şeffaf ve lingual türde olan braketler ile sürecinizi ilerletebilirsiniz. Braketler bireysel tercihler ve doktor onayı ile kullanılabilmektedir. Metal tellerin görünümlerinden rahatsız olan yetişkinler daha çok şeffaf tellere yönelebilmektedir. Her braketin kendi avantaj ve dezavantajlarının ele alınarak incelenmesi gerekmektedir. Her tür sizi sağlıklı ağız yapısına kavuşturacaktır.


Share: