Görüntü
Alpdent ile Diş Teli Tedavisi
Alpdent ile Diş Teli Tedavisi

Alpdent olarak tedavi sürecine başvuran bireylerimizin biricikliğine saygı göstererek süreci planlamakta ve yönlendirmekteyiz. Gerekli tüm adımların analizinin yapılması ve ihtiyaca uygun olarak tedavi aşamalarının planlanması önemli olan en önemli konudur.

Bu yazımızda “Alpdent ile Diş Teli Tedavisi” konusuna değinirken diş teli fiyatları, şeffaf diş teli, görünmez diş teli ve diş teli fiyatları için etkili olan etmenlere de değineceğiz.

 

Diş Teli Nedir?

Ortodonti tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken pek çok önemli durum mevcuttur. Bu durumların değerlendirilmesinde diş teli türleri seçimi önemli bir yer tutmaktadır. Bireylerin tercih alanına giren tel türlerinin değerlendirilmesinin yapılması gerekmektedir. Doktor kontrolleri ve muayene adımları ile gerekli olan etmenler değerlendirilir.

 

Alpdent ile Diş Teli Tedavisinde Önemli Adımlar Nedir?

Alpdent olarak diş teli tedavi süreçlerinde bireysel istekleri değerlendirmekteyiz. Bize gelerek süreç başlama talebinde bulunan bireylerin hangi problem durumlarını yaşadıkları ve bu amaç doğrultusunda öne çıkardığı istekleri ilk olarak alınmaktadır.

Daha sonra gerekli olan planlamaları yapmak önemlidir. 

 

 

 

1.Muayene süreci planlanmalıdır.

Muayene sürecinin başlatılmasında genel olarak sürecin değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. Bireyin geçmiş öyküsü ve bu öyküye göre yapılacak olan tedavilerin belirlenmesi esastır. Süreç boyunca her birey pek çok müdahale planı içerisine dahil olabilmektedir. Bu plana bakarsak eğer bireylerde var olabilecek sorunları göz önüne alarak uygulamalar yapabilmekteyiz.

 

2. Müdahale planlarının değerlendirilmesi gerekmektedir.

Bireyler ağız ve diş sağlığını korumak ve diş teli tedavisinde önemli olan adımları öğrenmek için görüşme taleplerinde bulunabilmektedir. Bu noktada dikkat edilecek nokta genel olarak yapılan muayene bulgularından varsa sorunları ortaya çıkararak bu durumları analiz etmektir. Çürükler, iltihaplar, yaralar, dolgular gibi pek çok durumların tedavi edilmesi esastır. Bu durumların varlığı diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Diş teli fiyatları sürece dahil olacak olan müdahale etmenleri ve malzeme türlerini de içermektedir.

 

3) Tedavi hakkında bilgi verilmelidir.

Ortodonti sürecindeki belirsizlikler hastaları kaygılandırmaktadır. Bu süreçte gerekli olan durumların analiz edilerek hastalara sunulması önemli olan bir etmendir. Süreçte kişilerin tercih edeceği braket türlünün tedavi sürecindeki etkileri, uyulması gereken etmenler ve bu türlerin getireceği diş teli fiyatları değerlendirmeleri ele alınmalıdır. Kişiler bu süreçte metal, şeffaf ya da lingual türde teller kullanmak isteyebilmektedir. Bu türlerin tercihi de diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Diş teli fiyatları merkezimizde sizlere uygun bir şekilde değerlendirilerek düzenlenmektedir.

 

4) İşbirliği yapılarak etkileşim kurulmalıdır.

Hasta doktor işbirliğine önem vererek Alpdent olarak tüm süreç boyunca yanınızda olmaktayız. Kaygılı olduğunuz her konuda desteğe hazırız.


Share: