Görüntü
Alpdent ile Ortodonti Tedavisi Süreci

Alpdent ile Ortodonti Tedavisi Süreci


Ortodonti tedavisi bireysel etmenlerce şekillenen, dişlerdeki konumlanma problemlerine çözüm arayan etkili bir tedavidir. Süreç içerisinde bireyler pek çok durum değerlendirmeleri yaparak tedaviye daha da yaklaşmakta, kendilerini daha rahat hissetmektedirler. 

Ortodonti, diş ve çenede genetik ve dış faktörler nedenleri ile meydana gelebilecek olan yamuk, ayrık, çapraşık veya üst üste gelmiş diş yapısını düzenler. Diş teli fiyatları da kişisel etmenlerce şekillenerek düzenlenmektedir. Diş teli fiyatları düzenlenirken kullanılan malzeme içeriği, diş telinin takılacağı süre ve doktorun deneyimi olmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları Belirleme

Diş teli fiyatları belirlenirken pek çok etmen iç içe girmektedir. Bu değerlendirmeler sürecinde ek müdahale yöntemlerinin de değerlendirilmesi süreç için oldukça önemlidir. Yapılacak her müdahale maliyetin değişmesine neden olurken diş teli fiyatları üzerinde de etki sahibi olmaktadır.

 

Ortodonti Süreci Aşamaları Nasıl İlerler?

Diş teli kullanımında ilk olarak doktor muayenesinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Muayene aşamalarında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bireysel müdahale yöntemlerinin geliştirilmesi gereklidir. Bu noktada ayrıntılı olarak ağız yapısının incelenmesi ve bulguların ayrıntılı bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Üzeri kapatılan, atlatılan her durum daha sonradan ortaya çıkabilmekte ve büyük sorunlara da yol açabilmektedir. 

Muayene bulgularından sonra yapılacak müdahale hizmetleri belirlenmekte, ek sorunlar var ise üzerinde değerlendirilerek çözümlenmektedir. Bu adımda alpdent ile braket türleri  değerlendirilmektedir. Bireysel etmenler, ihtiyaç ve beklentiler değerlendirilerek sizlere uygun olan braket türlerinizi seçebilmektesiniz.  Alpdent ile diş teli tedavi süreci sizlere pek çok avantaj kazandırmaktadır. Süreciniz doktorunuz ile beraber tüm adımlara dikkat ederek ilerlemektedir.  

 

Diş Teli Temizleme

Diş teli temizliği süreç için oldukça önemlidir. Temizlenme etmeninin olmadığı veya aksatıldığı noktalarda ek sorunlar da meydana gelebilmektedir. Diş teli temizliğinde gargaralar, diş ipleri ve diş macunlarının kalitesinin yanında fırçalama biçimleri de ön plana çıkmaktadır. Sağlıklı ağız bakımı konusuna dikkat edilerek süreç değerlendirmesi üzerinde durulmaktadır. 

 

Temizleme adımlarının etkili bir şekilde sürdürülmesi ile oluşabilecek sorunların meydana gelme durumu en aza indirilmektedir. 

 

Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere hizmet sunmaktayız.


Share: