Görüntü
Alpdent ile Sağlıklı Günler
Alpdent ile Sağlıklı Günler

Alpdent olarak sizlere sağlıklı ağız yapınızı kurmanızda yardımcı olmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile sizlere sağlıklı ve parlak dişlere sahip olacağınız anlar sunmaktayız.

Diş ve ağız sağlığı bireyin sosyal yaşamlarında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu süreçte önemli olan durum bireyin bir bütün olarak ele alınması ve sürecin bu doğrultuda ilerleyebilmesidir. 

Diş Teli Tedavisine Adım Atmak

Diş teli tedavisi bazı durumlarda bireye kaygı verici olarak gelebilmektedir. Bu durumda bireylerin kafalarında yer alan sorulara ne kadar doğru veya uygun cevap verdiğimiz önem arz eder. Çoğu birey diş telini acıtan, yemek yedirtmeyen ve yıllarda sürerek sonuçsuz kalabilen bir tedavi olarak görebilmektedir. Bu noktada bireylerin düşüncelerine kulak verip yanlış inançlarını düzenlememiz rahatlatıcı etkiye sahip olacaktır. Diş teli acıtır mı? Diş teli fiyatları pahalı mıdır? Diş teli fiyatları 2024 yılında nasıl olacak? Diş teli fiyatları üzerinde etkili olan faktörler nelerdir? Gibi sorularla karşılaştıysanız okumaya devam edin.

Diş Teli Fiyatları Düzenleme

Diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerinde bireylerin getirdiği problem boyutları ele alınmaktadır. Bireyin getirdiği sorunun kapsamı bizler için büyük önem taşımaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmelerinde sorunun yanına ek olarak uygulanabilecek müdahale yöntemleri de ele alınarak düzenlenmektedir. Sorunun kapsamının yanında ele alınan  bir diğer etmen de uygulanacak olan klinik seçimidir. İstanbul’da yer alan kliniğimiz olan Alpdent olarak sizlere uygun ödeme planlamaları yaparak diş teli fiyatları üzerinde düzenlemeler sağlamaktayız. Hangi braket türünü tercih edeceğiniz süreç içerisinde meydana gelecektir. Sizlere uygun braket türü seçiminizi de gerekli kriterler çerçevesinde gerçekleştirmekteyiz.

Ağız Sağlığında Bakımın Yeri

Ağız sağlığında diş teli bakımı büyük önem tutmaktadır. Çoğu birey tellerin paslanacağından korkarak kaçınsa da böyle bir durum meydana gelmemekte ancak kenarlarının temizlenmemesi çürümelere neden olabilmektedir. Bu nedenle bakımının eksiksiz bir şekilde tamamlanarak ilerletilmesi gerekmektedir. Bu bakım esnasında ele alınan materyallerin doktor tarafından onaylı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Diş ipleri, gargaralar ve temizleme aparatları tercih edilerek süreç ilerletilebilmektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.