Görüntü
Alpdent’i Neden Tercih Etmeliyim?
Alpdent’i Neden Tercih Etmeliyim?

Alanında uzman kadrosu ile sizlere hizmet sunan Alpdent olarak ekibimiz ile bireylere özgü tedavi türlerini sunmaktayız. Diş teli tedavisi her bireye özgü hazırlanan bir sistemdir. Bu noktada bireyin etkin bir şekilde tanınması ve sürecinin planlanması gerekmektedir. Bireye özgü diş teli fiyatları 2021 düzenlemesi sağlanarak süreç yönetimi, ödeme planlaması sağlanmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları ve Braketler

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemleri diyince akla ilk gelen soru braket türü diş teli fiyatları 2021 düzenlemlerine etki eder mi sorusu olmaktadır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde braket türleri büyük bir öneme sahiptir. 

 

Braket Canımı Acıtır Mı?

Braket dişlerin uygun konumlara hareketlerini sağlayan yapılardır. Yavaş yavaş uygun konumlara doğru ilerleme sağlayan braketler ile sağlıklı gülüşlerinize kavuşmaktasınız. Diş teli canımı acıtır mı diye düşünen bireylerimiz için de ilk olarak belirtilmesi gereken durum yeni yapıların ağza uyum sürecinde biraz zorlanma çıkarabileceğidir. Kısa sürede alışma sağlandığında süreç sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde ilerleme de gösterecektir. Gerekli süreç adımlarını Alpdent olarak sizlerle ilerlemekteyiz.

 

Diş Tedavisinde Dikkat Edilecekler

Ağız ve diş sağlığını korumada diş teli türü yanı sıra kullanılan besinler ve müdahaleler de önemlidir. Alanında uzman doktorlarımız size gerekli bilgilendirmeler sağlamaktadır. Öncelikle ilk alışma süreçlerinizde dişlerinizin yapılarına zarar vermemek adına yumuşak besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Dişlerinizin yapılarının ilk başta hassas olması ve acıma olması da doğaldır. 

Bir diğer adım sert besinlerin tüketiminin azalmasının yanı sıra yapışkan besinlerin tüketiminin azalmasıdır. Bu durumları sadece tedavi içerisinde değil her durumda yapmanız önerilmektedir. Dişlerin, braketlerin temizlenmesi süreç için en büyük adımdır. Eğer temizlenme yeterince sağlıklı gerçekleşmez ise ek sorunları meydana getirebilir ve baştaki durumdan daha kompleks sorunlar da meydana gelebilir.


Share: