Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

 

   Diş teli için en doğru yaş

  Eskiden diş teli çocuklu dönemlerde uygulanan bir tedavi olarak bilinirdi. Aslında diş teli tedavisi hemen  her yaşta uygulanabilen bir tedavidir. Kliniğimizde 50 li yaşlarda dahi diş teli tedavisi yapılan hastalarımız vardır.
 
 
  Dişlerdeki bozukluk çene kemiklerinin birbiriyle ilişkisindeki bozukluktan kaynaklanıyorsa yani ana problem çene kemiklerinde ise ergenlik döneminin hemen öncesinde yada başlangıçında diş teli tedavisine başlamak gerekir. Çünkü ergenlik döneminde hormanlardan kaynaklanan hızlı bir büyüme atılımı başlar. Bunun sebebi ergenlik döneminde büyüme hormonu salgısının pik yapmasıdır. İskeletsel çene probleminin tedavisinde amaç bu büyüme atılımından faydalanarak çenelerin gelişimini yönlendirmektir. Örneğin; alt çenesi üst çenesine göre daha geride olan bir hastanın alt çenesinin daha çok gelişmesini uyarıcı işlemler yaparken üst çenenin ileri yöndeki gelişimini baskılamak. Bu işlemin yapılabilmesi için büyüme ve gelişmenin devam etmesi gerekir. Bunun haricinde dişlerdeki bozukluğun sebebi iskelet sisteminden bağımsızsa belli bir yaş sınırı olmadan tedavi edilebilir.

  Diş teli tedavisin başlayabilmesi için istisna durumlar haricinde bütün süt dişlerinin düşmüş olması ve süt dişlerinin yerine bütün ana dişlerinin çıkmış olması gerekir. Bu durum ise yaklaşık 12 yaş civarında gerçekleşir. Diş teli tedavisine erken başlanılması durumunda süt dişlerinin düşüp ana dişlerin çıkması süreci ağızda diş telleri varken beklenecektir. Buda diş teli tedavisinin süresini uzatır. Örneği  12 yaşında bütün dişleri değişmiş olan bir hastanın diş teli tedavisi 13 yaşında bitiyorken, 10 yaşında başladığında da 13 yaşında biter. Tedavi süresindeki bu fark çocuğa eziyettir. Ve bu süreçte çocuk diş tellerini boşu boşuna ağzında taşır, hammallık yapar. Yalnız bazı çapraşıklık durumlarında dişlerin değişmezini beklemeden en kısa zamanda tel tedavisine başlamak gerekebilir. Bu durum istisnadır. Bu sebeple diş teli tedavinize başlamak için doğru zamana ortodontistiniz karar vermelidir.
Etiketler: diş teli diş teli tedavisi ortodonti tedavisi ortodonti nedir

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail