Görüntü
2021 Yılı Diş Teli Düzenlemeleri
2021 Yılı Diş Teli Düzenlemeleri

Diş teli tedavisinde bireyler pek çok sorunlara cevap bulmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere süreç boyu destek sağlamaktan mutluluk duymaktayız. Gerekli süreç analizlerinin yapılması ve müdahale planının oluşturulması önemlidir. 

 

Diş Teli Nasıl Takılır?

Diş teli braket denilen küçük yapıların dişler üzerine konumlanması ile takılmaktadır. Bu yapılar metal, lingual veya şeffaf türde olabilmektedir. Doktorunuzun tavsiyesi ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda uygun türü seçebilmektesiniz.

Ortodontide braket kullanımı sürecin ilerletilmesi adına büyük öneme sahiptir. Metal diş teli ilk çıkan ve hala da tercihini koruyan türlerdendir. Metal tellerin görünümünü istemeyen bireylerce şeffaf diş teli veya görünmez diş teli çok daha tercih alanına girmektedir. Lingaul teller ile de yeni bir bakış açısı meydana gelmiştir. Bu bağlamda da diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde artışlar da meydana gelmektedir.

 

Diş Teli Kullanımı 

Diş teli kullanımı ile bireyler istedikleri nihai sonuca ulaşabilmektedirler. Diş teli tedavi sürecinin adımları nelerdir? diye düşünen bireylerimiz ile süreç içerisinde pek çok durum değerlendirilmesi sağlanmaktadır. Bu adımların bilinmesi bireyin önünü gördüğü ve güvendiği bir tedavi sürecine geçmesine destek olacaktır. 

 

Diş Teli Takımı

Tek çeneye diş teli takılır mı? Diş teli nasıl takılır? gibi sorular oldukça mevcuttur. Bu durumda üzerinde durulması gereken en önemli durum muayene süreci ile gidişatın belirleneceğidir. Muayene bulgularının getirdiği etmenler ile bireyler diş teli takımı hakkında bilgiye sahip olacaklardır. 

 

Diş teli taktırmak kaç tl? Gibi soruları olan bireyler için diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerini incelemelerini tavsiye etmekteyiz. 

 

Sağlıklı Ağız Yapısını Korumanın Yolları Nedir?

Sağlıklı bir ağız yapısı temizlikten geçmektedir. Temizlik adımlarını etkili bir şekilde kullanan bireylerimiz süreç içerisinde olumsuz durumların önüne geçmektedir. 

Tüketilen besinlerin ve içeceklerin niteliği, kullanılan ürünlerin yapısı, ek müdahaleler ve temizlik şekilleri bireylerin sağlıklı ağız yapısını kurmada önemli olacak olan etmenlerdendir. Süreç boyunca durum analizlerinin sağlanarak ilerletilmesi ile sorunların ortaya çıkış noktalarının kestirilmesi gerekmektedir. 

 

Alpdent olarak sizleri İstanbul’daki kliniğimizde ağırlamaktan memnuniyet duymaktayız.


Share: