Görüntü
2022 Diş Teli Fiyatları Hesaplama
2022 Diş Teli Fiyatları Hesaplama

2022 diş teli fiyatları hesaplaması pek çok etmene göre değişim göstermektedir. Diş teli tedavilerinde önemli olan nokta gelen sorunun büyüklüğü olmaktadır. Sorunun boyutu değerlendirildiğinde hangi müdahale yöntemleri ile karşı karşıya kalacağınız da belirlenmektedir. Bu değerlendirme süreçlerinde sizler için önem arz eden durumlar da dahil edilerek müdahale planı oluşturulmaktadır. 2022 diş teli fiyatları için hesaplama süreçleri hakkında ayrıntılı bilgilendirmeler için okumaya devam ediniz.

Diş Teli Tedavisi Uygulama

Diş teli tedavisi uygulama adımlarında öne çıkan pek çok durum mevcuttur. Diş teli uygulamalarında ele alınacak yöntemler değerlendirildiğinde pek çok durum analizi meydana gelmektedir. Diş teli tedavisinde diş teli uygulamaları için bireysel değerlendirme aşamaları sunulmaktadır. Diş teli uygulamaları bireyin muayene bulgularını değerlendirerek ilerlemektedir. Diş teli uygulamalarında muayene sonuçları hangi müdahale adımlarının yapılacağını değerlendirmek için önemli bir yere sahip olmaktadır. Diş teli kullanımında diş teli fiyatları 2022 düzenlemeleri büyük öneme sahiptir. 2022 diş teli fiyatları düzenlemelerinde gerekli adımlar ve müdahale planları için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Diş Teli Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş teli temizliği süreç için büyük öneme sahiptir. Diş teli tedavisi uygulamalarında bireysel pek çok müdahale planı sizler için oluşturulmaktadır. Bu bireysel planın değerlendirilerek ilerleme göstermesi için bakım hizmetlerinin de sağlıklı bir şekilde ilerlemesi gerekmektedir. Bireyler diş teli nasıl temizlenir? Braketler temizlenir mi? soruları karşısında cevapsız kalabilmektedir. Bireyler diş teli tedavisinde özellikle diş teli temizlik süreçlerine ekstra dikkat etmelidir. Bu dikkat süreçleri bireylerin tedavi koşullarında önem arz edecek olan durumlarının değerlendirilmesinde öneme sahip olmaktadır.

Braket Temizliğinin Önemi

Braketlerin temizlenmesi sağlıklı bir ağız sağlığının oluşturulması için önem arz etmektedir. Diş teli tedavisinde gerekli olan pek çok durum mevcuttur. Bu durumların başında da braketlerin kenarlarındaki birikmelerin temizlenmesi gelmektedir. Braket kenarları yeterince iyi temizlenmediğinde de koyulaşmalar, birikmeler gözlemlenmektedir. Bu yapıların temizlenmesi için gerekli adımların ele alınması gerekir. Doktorunuzun önerdiği materyaller yardımı ile braket kenarlarının temizlenmesi gerekmektedir. Devam eden koyulaşmalar diş yapınıza zarar vermektedir. Bu durum da diş teli fiyatları 2022 düzenlemelerine etki etmektedir. Siz de gerekli tedavi süreçleri için, diş teli fiyatları 2022 bilgilendirmeleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.