Görüntü
Alpdent ile Braket Türleri
Alpdent ile Braket Türleri

Ortodonti süreci bireysel çerçevede ilerleyen, konumlanma sorunlarına çözüm getiren bir tedavi yöntemidir. Süreç içinde kişiler pek çok adımda ilerlemekte ve tedavi sürecini başlatmaktadır. Önemli olan durumları Alpdent olarak sizlerle paylaşmaktayız.

 

Braket Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

Braketler dişlerin uygun konumlarda olması adına tercih edilen aparatlardır. Pek çok türü bulunan braketlerin yapıları da birbirinden farklılık göstermektedir. Seçim türüne göre pek çok etmeni etkileyecek olan braketlerin diş teli fiyatları üzerinde etkisi bulunmaktadır. Diş teli fiyatları süreçte pek çok etmenle şekillenmektedir ve bu etkiler ile ortaya konmaktadır.

 

Braket türleri; metal, şeffaf ve lingual olarak ifade edilebilmektedir. Bu türler bireysel etmenlerce şekillenmektedir. Doktorunuzun önerisi ve gerekli gördüğü durumları da dikkate alarak süreci başlatmalısınız. Her birey gerekli adımları atabilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları ve Braketler

Diş teli fiyatları bireysel etmenler çerçevesinde oluşturulmaktadır. Kişilerin başvurduğu tedavi yöntemleri, ek müdahaleler, aparatlar süreci kolaylaştırdığı gibi bu durumların alanında uzman olmayan kişilerce yapılması veya uygun olmayan ürünlerin kullanılması süreci olumsuz yönde de etkilemektedir. 

Gerekli durumların kontrol edilmesi ve her adımın sonuçlarının ele alınması ile belirli ürünler süreçte tercih edilmektedir. Diş teli fiyatları da bu süreçler içerisinde biçimlendirilmektedir.

 

Braketler metal, lingual, damon tipi ve şeffaf olabilmektedir. Bu türlerden hangisinin seçileceği bireysel etmenlere ve doktor onayına göre değişim göstermektedir.

 

Braketlerim Hasar Görür Mü?

Düzenli bakım ve ağız sağlığının korunması süreçteki en önemli şarttır. Yapılan tüm müdahalelere ve ek yöntemlere rağmen bireysel olarak sorumluluğu almayıp, işlemlerinizi gerçekleştirmezseniz sorunların oluşumuna neden olabilirsiniz. Bu durumda da süreç sizi olumsuz olarak etkileyecek, braketleriniz hasar görebilecektir. 

 

Hasarları Nasıl Tolere Ederiz?

Süreçte tellerinizin hasar görmesi bazı durumları doğru olmayan biçimde uygulamanızdan geçmektedir. Kabuklu sert besinlerin sıklıkla tüketilmesi, tel temizliğinin sağlanamaması, yapışkan olan ve leke bırakan besinlerin tüketimi zarar vermektedir. 

 

Bu zararların tolere edilmesi için braket temizliğinin etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi gereklidir. Kenarlarda biriken besin artıkları zamanla renk değişimlerine neden olabilmekte ve bu durum da ağız ve diş sağlığına zarar getirmektedir. Süreci etkili bir şekilde ilerletmek için bu kurallara uyulması önemlidir.


Share: