Görüntü
Braket Türleri ve Diş Teli Tedavisi
Braket Türleri ve Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavi süreçlerinde braketler önemli bir yere sahiptir. Pek çok birey hangi diş telini kullanmalıyım? sorusunu değerlendirerek sürecini şekillendirmektedir. Hangi braketi seçmeliyim sorusunu ele alarak değerlendirme yaptığımızda her braketin işlevinin aynı sonuca doğru bizi götürdüğünü görebilmekteyiz. Süreç boyunca önemli detayları sizler için ortaya koyarak sağlıklı bir işlem sürecini ilerletmiş olmaktayız.

 

Braket Nedir?

Braketler  dişlerin üzerinde konumlandırılarak dişlerin uygun hareketlerini sağlayan küçük kare yapılardır. Bu kare yapıların amacı estetik olarak güzel görünümlü olan sağlıklı dişlerin görünmesine yardımcı olmaktır. Estetik dişlere sahip olmak için pek çok adım mevcuttur. Bu adımların başında uygun braket seçimi gelmektedir. Bu adımı da bakım ve tedavi süreçleri izlemektedir.

Braket seçimi alanında uzman ekibimiz ile sizlerin muayene süreçlerinin adım adım sağlanmasıyla gerçekleşir. Her bireyin istek ve beklentilerinin yanı sıra sürece getirdiği problem boyutu da farklılaşmaktadır. Bu durumda ele alınan tüm bu noktalar değerlendirilir, hangi yöntemin kişiyi hem estetik görünüm hem de sağlıklı ağız yapısına kavuşturulacağı değerlendirilir. 

 

Braket Türleri Nelerdir?

Braket türleri; metal, şeffaf ve lingual türde olarak değerlendirilmektedir. Metal teller ilk çıkan ve günümüze kadar gelerek hala kullanımı olan tellerdir. Metal türler ile braketler yavaş yavaş hareket edilerek dişlerin uygun konumlarına doğru hareket sağlanmaktadır. Bu şekilde ağzınızda yavaş ama etkili ilerleme sağlayacak bir düzen sağlanmaktadır. 

Metal braketler amacına hizmet etse de estetik görünümü daha ön plana koyan bireyler şeffaf braketlere doğru ilerleme göstermiştir. Şeffaf braketler ile dişlerindeki görünüm daha az olmaktadır. Özellikle sosyal ortamdaki görünümünü çok fazla önemseyerek diş teli kullanımından uzaklaşan bireyler için şeffaf veya lingual braket türleri de karşımıza çıkmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları üzerinde en önemli etmenlerden biri braket türüdür. Diş teli fiyatları belirlenirken braket türü ve bireyin getirdiği problem durumu ön planda tutulur. Ekomik koşullar, kliniğin bulunduğu ortam, alanında uzman doktorumuz gibi durumlar da ele alındığında diş teli fiyatları üzerindeki etmenler de değerlendirilmiş olmaktadır. Diş teli fiyatları üzerindeki etmenlere dikkat ederek sizlere uygun diş teli fiyatları hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share: