Görüntü
DİŞ TELİ TEDAVİSİ İLE BAŞKA BİR “BEN” E MERHABA!
DİŞ TELİ TEDAVİSİ İLE BAŞKA BİR “BEN” E MERHABA!

“İnci gibi dişleri var ne de güzel gülümsüyor. Ben gülmekten korkar oldum.” Bu cümleler sizin kaderiniz değil. Korkarak dişlerimizi saklamak, gülmekten çekinmek hayatı her an zorlaştıran bireyi mutsuzluğa hapseden durumlardır. Dişlerinizin hoşlanmadığınız görünümünden kurtulmak artık çok kolay. Diş teli tedavisi ile rahatsızlık verici bozukluklar artık mazinizde kalacak. Peki nedir bu diş teli tedavisi? Diş teli tedavisi ortodonti tedavisi içerisinde yer alan bir uygulamadır. 

Ortodonti Tedavisi Nedir?

Ortodontik tedavi; diş teli tedavisini, gereken dişlerin çekimini ve ihtiyaç duyulursa çeneye yapılan uygulamaları içerir. Diş teli tedavisi çürük dişlerin temizlenmesi ve çekilmesi gereken dişler varsa o dişlerin çekilmesi ile başlar. Sonra braket takma işlemine geçilir. Diş teli tedavisinde dişlerin üzerine yapıştırılan tellerin geçmesini sağlayan olukları barındıran aparatlara braket denir. Braketlerin ham maddesi farklılaşabilmektedir. Braketler takıldıktan sonra lastikler gerilir ve işlem tamamlanır. Çok acılı ağrılı bir süreç olduğuna dair yorumların gerçeği yansıtmadığını işlemin ne kadar dolay olduğunu yazımızdan anlayabilirsiniz. Gülümsemenizi saklayarak kaybettiğiniz mutlu anlarınızı bu iyileştirici süreç ile geri getirebilirsiniz. İyileştirici süreci daha da hızlandırmak için dikkat etmeniz gereken hususlar söz konusudur.

Hangi Besinlere Dikkat Etmeliyim?

Çok sert, yapışkan yiyeceklerden kaçınmak gerekir. Ayrıca fazla şekerli ve asitli içeçekler tüketmek bu süreci aksatacağından bu içeriklerden de kaçınılmalıdır. Diş teli işleminiz görüldükten sonra belirli dönemlerde diş hekiminize kontrole gitmeniz sürecin olumlu ve istendik ilerlemesini sağlayacaktır. Bu süreçte merak edilen diğer bir başka konu diş teli fiyatlarıdır. Diş teli fiyatları bireyden bireye değişmektedir. Birbirinden farklı tedavi biçimleri olduğu için diş teli fiyaları da bu tedavilere göre değişmektedir . Ortodontiden randevu alıp muayeneye gittiğinizde doktorunuz sizin için diş teli tedavisi fiyatlandırmasını yapacaktır. Genel bağlamda diş teli fiyatları için 3000 ile 6000 Türk Lirası fiyatları arasındadır diyebiliriz. Tam fiyatlandırma muayenizden sonra ortaya çıkacaktır. Ayrıca diş teli fiyatları sürecin uzunluğuna bağlı olarak da değişkenlik gösterebilmektedir. Harcayacağınız nakite ve zamana değecek bir tedavi olan bu süreç sizin bambaşka bir hayata merhaba demenizi sağlayacaktır. 


Share: