Görüntü
Diş Ağrım Nasıl Hafifler?
Diş Ağrım Nasıl Hafifler?

Ağız yapımızda pek çok sorunlar ile karşılaşabilmemiz mümkündür. Sosyal yaşamımızı ve gündelik hayatımızı büyük ölçüde etkileme gücü olan bu sorunların pek çok çözümü de mevcuttur. Alpdent olarak sunduğumuz ağız ve diş sağlığı hizmetleri ile sizlerin destekçisi olmaktayız.

Pek çok nedenden ötürü ortaya çıkabilen ağrıların hekim tarafından incelenerek muayene bulgularına uygun düzenlemelerin getirilmesi önemlidir. Tedavi edilmeyen diş ağrıları zamanla ilerleme göstererek farklı ve büyük boyutlarda sorunlara da sebebiyet verebilmektedir.

Her Diş Ağrısı Çürük Müdür?

Hayır. Her diş ağrısının altında çürüme olmamaktadır. Diş hassasiyetleri nedeni ile sıcak soğuk besin tüketimleri de eklenerek dişlerde ağrılar oluşabilmektedir. Ek müdahalelerin, beslenme düzeninin, macunların ağrılara etkileri olumlu yönde olabilmektedir. Sorunun ana kaynağının belirlenmesi ve doğru müdahale ile çözümlenmesi gereklidir.

Bir diğer ek ağrı sebebi de septal ağrı olarak adlandırılan yemek artıklarının arka dişlere saptanması ile ortaya çıkan baskı ağrısı olmaktadır. Yeterince iyi temizlenemeyen dişlerde yemek artıkları diş etlerine baskı yapabilmekte, bu durumda da ağrı oluşumu gözlenebilmektedir. 

Çapraşık Dişlerin Düzeltilmesi Neden Önemlidir?

Dişlerin çapraşık yapıda olması kolay temizlenmesinin önüne geçmektedir. Dişlerin uygun konumlarında yer alması ile sağlıklı ve etkili temizlik yapılabilmekte, süreç istenen adımlarla ilerletilebilmektedir. Ortodonti tedavisi bu noktada öne çıkmaktadır. Bireylerin uygun diş teli seçimi ile süreçlerini ilerletebilmesi en büyük hedefleridir. Peki diş teli nedir? 

Diş Teli ile Sağlıklı Ağız Yapısı Mümkün Müdür?

Diş teli kullanımı ile istenen konumlarda dişler yer almakta ve her diş tek tek temizlenme imkanı elde etmektedir. Bu sebep ile bireyler metal, şeffaf veya lingual tellerden seçim yaparak ilerleme gösterebilmektedir. Braket türü nasıl seçilir sorusunu düşünen bireyler için Alpdent olarak sizlere gerekli bilgilendirmeleri sunmaktayız. Diş teli fiyatları da süreç içerisinde en çok karşımıza çıkan etmenler arasındadır. Kullandığınız braket türü ve ek müdahale etmenleri ile diş teli fiyatları ortaya konulmaktadır. Belirlenen diş teli fiyatları ile Alpdent olarak sizlere uygun ödeme imkanları sunmaktayız.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları bireylerin getirdiği bireysel muayene bulguları neticesinde belirlenmektedir. Doktorunuzun diş teli fiyatları belirlenmesinde ilk olarak getirdiğiniz problem durumunu inceleyerek oluşacak olan durumları değerlendirmesi önemlidir.


Share: