Görüntü
Diş Estetiği Nedir?
Diş Estetiği Nedir?

Günümüzde gelişim gösteren teknolojik gelişmeler ile bireyler, ağız ve diş sağlığına ek müdahaleler ile katkı sağlayabilmektedir. Alpdent olarak sizlere başvurduğunuz her problem durumu veya muayene bulguları sonucunda ortaya çıkan durum analizlerindeki planlamaya uygun programı ayrıntılı bir şekilde ifade etmekteyiz. Bu yazımızda “Diş Estetiği Nedir?” Sorusuna yanıt ararken diş teli nedir?, diş teli fiyatları nedir? Diş teli fiyatları nasıl değerlendirilir? Diş teli fiyatları değerlendirilirken hangi kriterler ele alınır? Gibi temel ve önemli sorulara da cevap aramış olacağız.

 

Diş Estetiğinin Önemi Nedir?

 

Ağız ve diş yapısında oluşum gösteren, doğuştan veya sonradan gerçekleşen etmenler sonucunda şekillenebilen estetik görünüme karşı olan durumların saptanarak yapılması gerekli olan müdahaleleri içermektedir. Bu bozulma durumları;

  • Ortodonti problemler
  • Çapraşık dişler
  • Çene uyum sorunları
  • Diğer sorunlar

 

Olarak karşımıza çıkabilmektedir. Diş estetiği önem arz eden ve detaylı bir şekilde ele alınması gereken yapılardandır. Bireye psikolojik ve biyolojik bir zemin sunarken özgüven aşılayan diş estetiğini korumak için pek çok müdahale yöntemleri seçilmektedir.

 

Günümüzün En Gözde Hizmeti= Şeffaf Braket

 

Braketler küçük kare yapılar olarak isimlendirilmektedir. Kare şeklindeki yapılar dişlerin uygun konumlara yer almasına yardımcı olmaktadır. Bu şekilde düzenlenen sağlıklı yapı ile diş estetiği sorunları da çözüme kavuşacaktır. Ağız ve diş sağlığındaki konumlanma problemlerine yardımcı olan diş teli tedavisinde kullanılan müdahale türü değişim gösterdikçe diş teli fiyatları da değişim içerisine girmektedir.

 

Diş teli fiyatları anlamında yüksek kategorisinde yer alan şeffaf diş teli günümüzde diş estetiğine katkı sağlayan süreç müdahalesinde yer alan yapılardandır. Gülüşe destek vererek bireyin rahatlamasına katkı sağlayan şeffaf braketler ile yetişkinler de çok rahat kullanım sağlayabilmektedir.

 

Diş Estetiği Aşamaları Nelerdir?

Muayene sürecinin başlanması ve ağız yapısının incelenmesi önemlidir. Bu noktada var olan veya ek olarak dikkat edilmesi gereken tüm durumların analizinin sağlanması gerekmektedir. Diş hekimi ile kontak kurularak sürecin planlanması, iki tarafın da onayı alınarak ilerlenmesi sağlanmalıdır. Gereken ek müdahale yöntemleri bu sırada ele alınmakta, diş teli fiyatları değerlendirilmesine katılmaktadır.


Share: