Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "
 

Diş eti hastalıklarının ortodonti tedavisine etkisi

 
  Ortodonti tedavisi, dişleri düzelterek belirli bir süreç içerisinde daha güzel bir gülüş kazandıran bir tedavidir. Ortodonti tedavisi, bazı istisnalar haricinde dişlerin dudağa ve yanağa bakan dış yüzeyine braket ismi verilen aparatların takılmasıyla ve braketlerin içerisinden ark teli denilen uzun tellerin geçirilmesiyle uygulanır.
  Ortodonti tedavisine başlamadan önce dişlerde eğer varsa çürüklere dolgu yapılmalı ve yine varsa diş eti hastalığı tedavi edilmelidir. Dolguların yapılmadığı ve diş eti hastalığının tedavi edilmediği durumlarda ortodonti tedavisine başlanırsa, çürük ve hastalık çok daha hızlı ilerleyerek baş edilmesi zor hale gelebilir.
  Diş eti hatalıkları genel olarak ikiye ayrılır.
  •   Gingivitis
  •   Periodontitis
 
  Diş eti hastalığının adı ne olursa olsun hastalığa sebep etken aynıdır. Fırçalama yetersizliğine bağlı olarak dişlerin yüzeyinde oluşan bakteri plağı ve diş taşı.
 
 
  Gingivitis; latincede dişeti iltihabı demek olup diş eti hastalığının başlangıcıdır. Bu aşamada diş etlerinde şişme, kızarma, parlaklık ve kanamaya eğilim gibi semptomlar ortaya çıkar. Diş etlerinde gingivitis  varlığında dişlerinizi fırçaladığınızda diş etlerinizde kanama olur. Bazen hastalarımız dişlerimi fırçalarken diş etlerinin kanamasından korkarak daha kısa süreli ve daha yüzeysel olarak dişlerini fırçalarlar. Bu düşünce doğru değildir ve hastalığı şiddetlendirir. Dişlerinizi fırçalarken kanama oluyorsa dişlerinizi ne kadar kanarsa kanasın daha iyi fırçalamanız gerekir. Bu diş eti hastalığından ancak böyle kurtulabilirsiniz.
 
 
Periodonititis; ilerleyen diş eti hastalığıdır. Gingivitis’in lerlemiş halidir. periodontisisin gingivitististen farkı, diş eti hastalığına kemik erimesinin de eşlik etmesidir. Yani dişi tutan alveolar kemikte erime başlar. Bu hastalığında temelinde ağız hijyeni bozukluğu vardır. Bu hastalığa da sebep diş taşları ve bakteri plağıdır. Bunların fırçalama ile diş yüzeyinden uzaklaştırılması gerekir. Eğer bu hastalık tedavi edilmez ise ilerleyen zamanda dişler sallanma başlar ve kaybedilir. Ortodonti tedavisi ise etrafını saran kemik içerisinde dişlerin hareket ettirilmesi ile dişlerin düzeltilmesidir. Yani ortodonti tedavisinin etkilediği bölge birincil olarak dişin etrafını saran kemik dokusudur. Dolayısıyla dişin etrafını saran kemik dokusunda ortodonti tedavisi ile değişiklik yapılmak istendiğinde bu kemik dokusunun sağlıklı olması gerekir. Bu sebeple ortodonti tedavisine başlamadan önce diş ve diş eti sağlığı detaylıca incelenmeli ve var olan diş eti problemleri tespit edilmeli ve ortodonti tedavisine bu problemler ortadan kaldırıldıktan, yani tedavi edildikten sonra başlanmalıdır.
  

 

  
Etiketler: ortodonti ortodonti tedavisi diş teli diş teli tedavisi

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail