Görüntü
Diş Sağlığında Diş Teli Tedavisi
Diş Sağlığında Diş Teli Tedavisi

Ağız ve diş sağlığı bireylerin her zaman yaşamlarında önem arz eden bir durum olmuştur. Gerekli noktaların değerlendirilmesi ile işlemlerin düzenlenmesi diş teli tedavilerinde önemli bir noktayı bizlere göstermektedir. Alanında uzman ekibimiz Alpdent olarak sizlere gerekli süreç analizlerini sunmaktayız. Gerekli durumların ele alınarak değerlendirilmesi ile istenen sağlıklı ağız yapısına sahip olabilirsiniz. Diş teli tedavisinde pek çok soru işareti de meydana gelmektedir. Bu soruların başında da diş teli nedir, diş teli tedavisi nasıl ilerletilir, diş teli fiyatları nasıl belirlenir soruları gelmektedir. Bu soruların ayrıntılı bilgileri için tıklayınız.

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli braket denilen yapıların dişleri istenen yönde hareket ettirmesi ile ilerlenen bir tedavi yöntemidir. Braketler çok çeşitlidir ve her braket türü birbirinden farklı işlevler geliştirmektedir. Ana amacı aynı olsa da braketlerin yapısı ve çeşitliliği farklıdır. 

 

Braket Türleri Nasıl Seçilir?

Braketler küçük kare yapılardır. Bu yapılar dişlerin istenen yöne doğru hareketlerini sağlarlar. Braket türleri bu noktada önem taşımaktadır. Her bireyin ihtiyaç ve beklentilerine göre braket türleri de değişme göstermektedir. Metal, şeffaf ya da lingual türde olabilen braketler doktorunuzun ve sizin istek durumunuza göre şekillenmektedir.

Metal türler ilk çıkan türler olarak karşımıza çıkmaktadır. Metal braketler yıllardır en çok tercih alanında olan türlerdendir. Metal türlerin yerini zaman içinde şeffaf türler almaktadır. Bu şeffaf türler ile artık estetik anlamda daha avantajlar sağlanmış olunmaktadır. Özellikle yetişkinlerin sürece başlamasında şeffaf braketlerin önemi büyüktür. Estetik kaygıları ele alarak süreçten uzak duran yetişkinler için bu durum ön plana çıkmaktadır. Braketlerin çeşitliliği hastaların tedavi sürecine başvurmalarında ön plana çıkmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları diş teli tedavisinde önemli bir yere sahiptir. Alanında uzman ekibimiz ile diş teli fiyatları hakkında sizlere gerekli bilgilendirme sistemlerini sunmaktayız. Diş teli fiyatları pek çok süreç akışı ile değerlendirilmektedir. 

Kullanılan malzemeler, hastanın getirdiği problem durumu ve uzmanın alanında uzmanlık deneyimleri de diş teli fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahip olmaktadır.


Share: