Görüntü
Diş Tel Takma Fiyatları
Diş Tel Takma Fiyatları

Diş teli tedavisi dişlerin kendilerine ait olan konumlarına doğru hareket ettirmesine yardımcı olan bir tedavi türüdür. Diş teli tedavisinde amaç sağlıklı ve estetik bir ağız yapısına sahip olmaktır. Pek çok birey bu amaç doğrultusunda hareket ederek kendi gelişimlerini sürdürür. Gelişim süreçleri içerisinde olan bireylerin sağlıklı bir şekilde ilerleme göstermesi için ağız yapısına da dikkat etmesi gerekir. Erken yaşam süreçlerinde tespit edilen ve var olan sorunların değerlendirilmesi süreç içinde oldukça önemlidir. Bireyler gerekli ihtiyaç ve değerlendirmeleri ele alarak kendilerine en uygun olan süreci şekillendirir. Bu süreç alanında uzman bir ortodontist tarafından yürütülür. Hasta ve uzmanın karşılıklı iş birliği olumlu bir sürecin geçmesi ve sonlanmasına yardımcı olur. Tedavi sürecinde ele alınan değerlendirmeler bizlere ihtiyaç ve süreç için gerekli noktaları sunar. Bu durum da diş teli fiyatları konusunu etkilemektedir. Diş teli fiyatları üzerindeki etmenler de gerekli değerlendirmelerin yanı sıra diş telinin takılması nasıl sağlanır? sorusu gibi detaylar hakkında bilgi edinmek için okumaya devam ediniz.

Diş Teli Bakım Süreçleri

Diş teli bakım süreçleri kısa ve sistemli adımlarla şekillenmektedir. Pek çok birey diş teli tedavi sürecinde ele alacağı etmenleri öğrenerek sağlıklı bir süreç akışını sağlayabilmektedir. Burada dikkat edilecek ana nokta temizlik olmaktadır. Temizlik sistemlerinin etkin bir şekilde ele alınması sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine katkı vermektedir. Braketlerin temizlenmesi ağız sağlığı ve diş teli sürecindeki akış için çok kıymetlidir. Eğer braketler etkin bir şekilde temizlenmezse ağızda koku ve dişlerde leke oluşumu yaparak dişten ayrılma noktasına bile gelebilir. Bu durumların incelenmesi gerekmektedir.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 Diş teli fiyatları belirlenme sürecinde ele alınacak pek çok durum mevcuttur. Değerlendirme süreçlerinde diş telinin türü ve bireyin getirdiği problem durumu diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmeleri için oldukça etkili olmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılı düzenlemeleri bireylerin ihtiyaçları olan materyal ve destek sistemleri çerçevesinde değişim göstermektedir. Bireye özgü olarak oluşturulan tedavi süreci hakkında bilgi almak için Alpdent’i ziyaret edebilirsiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.