Görüntü
Diş Teli Çeşitleri Nasıl Seçilir?
Diş Teli Çeşitleri Nasıl Seçilir?

Ağız ve diş sağlığı süreç içerisinde pek çok etmenden şekillenerek ilerleme göstermektedir. Ağız sağlığında önemli olan durumların başında etkili temizlik aşamaları gelmektedir. Diş sağlığında bilinmesi gerekenler süreç içerisinde büyük önem taşımaktadır. 

 

Alpdent olarak sizlere süreç içerisinde pek çok önemli hizmet sunmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile gerekli hizmet ve desteği sizlere vermekteyiz.

 

Diş Teli Nedir? Neden Tercih Edilir?

Diş teli kullanımı son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Günümüzde diş teli kullanımının artış göstermesi ve ilginin artmasında yeni türlerin çıkması ve bireysel ihtiyaçların önemsenmesi de etkili olmaktadır. Sağlıklı gülüşlerin sırrı altında diş teli kullanımı da yer almaktadır.

 

Dişlere istenen konumlanmaları sağlamak ve estetik görünümü kazandırmak adına uygulanan ortodonti tedavisinde büyük başarı elde edilmektedir. Bireye özel hazırlanan tedavi planlaması ile kullanıcılar süreç içerisinde karşılaşma ihtimali olan olumsuz durumları belirlemekte ve bu durumda ilerleme göstermektedir. Diş teli tercihinde önemli olan noktalar üzerinde durmak ve bilgilendirme çalışmaları yapmak süreçte önem taşımaktadır. 

Bir diğer önemli noktalar diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları 2021 yılı değerlendirmeleri ile süreç analizi yapılmaktadır.

 

Diş Teli Türleri Nasıl Belirlenir?

Bireysel ihtiyaçlar ve estetistiksel kaygılar ele alınarak seçilen türler çeşitlilik içermektedir. Metal, şeffaf veya lingual türde olabilen tellerin kullanımında pek çok avantaj veya dezavantajlar yer almaktadır. Günümüzde metal teller yavaş yavaş yerini şeffaf ve lingual tellere bırakmaktadır. Metal tellerin estetik görünümünü düzenlemek anlamında tercihi yüksek olan şeffaf tellerde bazı bireylerin kaygıları da mevcuttur. Örneğin istenen sonuca ulaştırmama veya lekelere neden olma gibi sebepler ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu durumda etkili bir şekilde ilerleme sağlamak adına doğru bilgilendirilme çalışmalarına dikkat etmek gerekmektedir. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Diş teli fiyatları bireysel ve ekonomik pek çok faktörden şekillenmektedir. Kişinin getirdiği problem durumu, süreç içerisinde uygulanacak olan ek müdahale yöntemleri diş teli fiyatları üzerinde büyük etkilere sahip olmaktadır. Ek olarak doktorun alanında uzmanlığı da süreç içerisinde büyük öneme sahip olmaktadır.


Share: