Görüntü
Diş Teli Diş Etine Zarar Verir Mi?
Diş Teli Diş Etine Zarar Verir Mi?

Diş teli tedavisi olarak bilinen ortodonti ağız ve diş sağlığını korumak, geliştirmek için önemli bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Her birey ortodonti süreci hakkında bilgilendirmelere sahip olsa da doğru bilgilendirmelerin yapılması sürecin başlaması ve devamlılığının gelmesi için önemlidir.

Ortodonti tedavisinde amaç ağız ve diş sağlığını korumak ve geliştirmektir. Dişlere herhangi bir zarar vermeden hem estetiksel hem de işlevsel anlamda sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Diş tellerinin takımı ve bakımı alanında uzman ortodontistler yardımı ile sağlanmaktadır. 

Diş teli muayene süreci ile bireyler kendilerine uygun müdahale yöntemlerini bulabilmektedir. Peki dişler için büyük önem arz eden ortodonti tedavisinin riskleri var mıdır? Diş teli temizliğinin önemi tedavi sürecinde nasıl ele alınmaktadır?

 

Diş Teli Tedavisinde Önemli Noktalar

Diş teli tedavisinde muayene bulgularının değerlendirilmesinin ardından doktorunuz sizlere dikkat edeceğiniz temel noktaları belirtecektir. Bu adımlar ortodonti tedavisinin riskleri hakkında hazır olmanıza katkı verecektir. Bu adımlar genellikle yeme ve içme durumlarınızı değerlendirmenize katkı sağlamaktadır. En az rastlanan diş teli riskleri metal ya da lateks alerjisi olabilmektedir. Periodontal yani diş eti hastalıkları olarak bilinen hastalıkların muayenesinin dikkatli bir şekilde ilerletilmesi kemik dokularının yapılarının incelenmesi gerekmektedir.

Çürük ve diş eti hastalıklarının tedavi boyunca kontrol altında tutulması oldukça önemli olan konular arasındadır. Dişlerin zarar görmemesi için doktorunuzun size önerdiği temizleme ürünlerini tercih etmelisiniz. 

Bir diğer adım da braketlerin temizliğidir. Braket bakımının düzenli aralıklar ile yapılarak dişlerin sağlıklı gelişimine destek olması sağlanmalıdır. Ayrıntılı bilgi ve düzenlemeler için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Diş Teli Fiyatları 2021 Düzenlemeleri

Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri önemli bir rol oynamaktadır. Bireyler diş teli fiyatları hakkında yeterli bilgi sahibi olmamakta, ön yargılı davranarak süreci aksatabilmektedir. Bu adımda ayrıntılı bilgilendirmelerin ve bireye özgü olarak çalışmaların yapılması önerilmektedir.

Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri bireylerin seçtiği klinik, yaptıracak olduğu müdahale yöntemine göre şekillenmektedir. Alpdent olarak bireye özgü tedavi süreçlerini planlandırmakta ve ödeme koşullarını da şekillendirmekteyiz.

 

 


Share: