Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Diş teli fiyatları 2015

 
  Diş teli tedavisi ağız yapısındaki bozuklukların, estetik olarak daha güzel görünmesi ve fonksiyonel olarak daha rahat kullanılması amacıyla, diş teli aracılığıyla belirli bir süreç içerisinde düzeltildiği bir tedavidir.
 

 

  Diş teli fiyatları belirli kriterlere göre değişken olup( tek çeneye mi uygulanacak çift çeneye mi, metal tel mi kullanılacak görünmez tel mi gibi) 1500-6000 tl arasında değişmektedir. Bununla birlikte diş teli fiyatları 2015 yılında her yıl olduğu gibi artış göstermiştir. Yalnız bu fiyatlar sabit olmayıp her klinikte farklı uygulanmaktadır. Bu yazımızda diş teli fiyatlarındaki bu farklılığın sebebini sizinle paylaşacağız.
  Satın aldığınız her hizmette olduğu gibi diş teli tedavisininde bir kalitesi vardır. Tedavideki kalite farkı fiyat farkını oluşturan en önemli sebeptir. Peki tedavi kalitesindeki fark nasıl oluşur, tedavi kalitesini belirleyen etkenler nelerdir, ve kaliteli bir tedaviyi seçebilmek için nelere dikkat etmelisiniz;
 1) Bazı kliniklerde diş teli tedavisini yapan doktorunuz klinikte sabit olarak çalışmayıp iki haftada bir yada ayda bir kliniğe gelip diş teli hastalarına bakar. Böyle bir klinikte tedavi oluyorsanız diş telleriniz ile ilgili bir problem çıktığında doktorunuzun kliniğe geleceği günü beklemek zorunda kalırsınız. Ayrıca doktorunuz o klinikte bir çalışandır. Dolayısıyla klinikten ayrılabilir ve tedavi ortasında doktorsuz kalabilirsiniz. Yada diş teli tedaviniz bittikten sonra bir problemle karşılaştığınızda (örneğin dişlerinizde bozulma olduğunda) doktorunuz klinikten ayrıldığı için muhatap bulamayabilirsiniz. Böyle kliniklerde diş teli fiyatları daha düşüktür. 
  2) Diş teli tedavisinde kullanılan malzemenin kalitesi önemlidir. Tedavide kullanılan tellerin Amerika ve Avrupa malı olduğu gibi çok daha ucuz olan Çin mallarıda bulunmaktadır.
  3) Fiyat aldığınız tedavinin tam bir ortodonti tedavisi olduğuna emin olun. Tam ortodonti tedavisi; dişlerde hatasız bir düzeltmeyi kapsayan aktif ortodontik tedavi ile, tedavi bittikten sonra dişlerdeki bozulmaların önlendiği pasif ortodontik tedaviden oluşur. Aktif tedavi dişlerdeki bozukluğun miktarına göre 6 ay-3 yıl sürerken, pasif tedavi 4 yıl sürer.
  4) Kullanılacak malzemenin ne olduğu diş teli fiyatlarını etkiler. Diş teli tedavisinde kullanılacak malzemeler; metal braketler, seramik braketler, safir braketler, self ligating braketler ve damon braketlerdir. Ve bu sistemlerin fiyatları birbirinden farklıdır..
 

 

  Şunu unutmamak gerekirki diş teli tedavisine başlanabilmesi için dişlerde çürük ve diş taşı olmaması gerekir, çürük varsa tedaviden önce dolgu yapılmalı, diş taşı varsada tedaviden önce temizlenmelidir. Bu tedavi hizmetleri verilen diş teli fiyatlarına dahil değildir.
  Türk diş hekimleri birliğinin belirlediği diş teli fiyatları 2015 yılında değişmiştir. Türk diş hekimleri birliğinin belirlediği fiyat listesini TDB nin resmi sayfasından öğrenebilirsiniz.

Etiketler: diş teli fiyatları diş teli fiyatları 2015 diş teli fiyatları 2014 ortodonti fiyatları

Yorum Yazın

5 Yorum

...

Can Kandıra · 1 Nis, 2015

Bu konuda internette çok fazla bilgi yok yazı açıklayıcı oldu teşekkür ederim.

...

Tuğba Kalem · 1 Nis, 2015

Alpdent'te gördüğüm tedavi fiyatı uygundu. Verilen emeği görünce kuruşu kuruşuna helal olsun diyorsunuz. Emin olun. :)

...

Adnan · 1 Nis, 2015

Bilgileriniz için tesekkür ederim, gayet faydali oldu; ancak öğrenmek istediğim tedavi sonrasında dislerdeki bozukluğun tekrarlanma olasiliği varmıdır? Varsa bu oran nedir?

64x64

Alpdent Dental Group · 6 Kas, 2015

Merhaba Adnan Bey; Öncelikle tel tedavisi aktif ortodontik tedavi pasif ortodontik tedavi diye 2 aşamadan oluşur. Aktif ortodontik tedavi dediğimiz bölüm dişlerin konumlarının değiştirildiği ve düzeltildiği bölümdür. Pasif ortodontik tedavi ise diş tellerinin çıkarıldığı ve dişlerin bozulmasının çeşitli yöntemlerde engellendiği bir aşamadır. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayarak konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. http://alpdent.net/blog/ortodonti-tedavisinden-sonra-disler-bozulur-mu İyi günler diliyorum.

...

Veysel Unal · 1 Nis, 2015

Tel tedavim yeni bitti dislerimin bu kadar degisecegini hic beklemiyordum ve ne zaman bir sorunum olsa hemen ilgilenildi çok memnun kaldim tesekkur ederim alpdent calisanlarina.

...

Leyla · 1 Nis, 2015

Yüksek ilgi alakadan çok memnun kaldım tabiiki tedavide kusursuzdu,herkese tavsiye ediyorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail