Görüntü
Diş Teli Fiyatları ve Hesaplama Aracı
dis-teli-fiyatlari

Diş Teli Fiyatı Hesaplama

DEVLET DİŞ TELİ TEDAVİSİNİ ÖDÜYOR MU?

ŞEFFAF PLAK MI,DİŞ TELİ Mİ SEÇEYİM?

Diş Teli Fiyatları 2024 yılında ne kadardır?

Diş teli malzemelerinin tamamı ithal edilen ürünlerdir. Diş teli tedavisinde kullanılan ve marka değeri oluşmuş, etkili sonuçları aldığımız ürünler genellikle Amerika’da ve bazı Avrupa ülkelerinde üretilmektedir. Bu sebeplediş teli malzemeleri, dolar ve Euro kurlarından etkilenmektedir. Salgın etkisiyle dünya genelinde üretimin azalması ve Türk lirasının dolar ve Euro nezdinde değer kaybetmesi diş teli fiyatları 2024 yılı baz alındığındafiyatlarda belirgin bir yükselmeye sebep olmuştur.Bugün itibariyle bazı klinikler diş teli fiyatlarını total olarak kur artışı doğrultusunda değiştirirken bazı klinikler ise sadece malzeme maliyetindeki değişimi diş teli fiyatlarına yansıtarak daha ekonomik tedavi hizmeti sunmaya çalışıyor.

Diş teli fiyatları 2024 yılında da tedavinin hangi dişlere uygulanacağına bağlı olarak değişir.Örneğin sadece üst dişlere, sadece alt dişlere ya da iki çeneye birden diş teli tedavisi uygulanmasına bağlı olarak diş teli fiyatları değişir. Güncel diş teli fiyatları 2024 yılında; tek çene diş teli fiyatları 15.000-25.000 TL aralığında, Çift çene diş teli fiyatları ise 25.000-48.000 TL aralığında uygulanmaktadır.

Bütün bunların sonucunda ülkemizde güncel diş teli fiyatları 2024 yılında 15.000-48.000 TL bandında uygulandığını söyleyebiliriz.

Diş teli fiyatları 2024 yılında ne olacak?

Daha önce söylediğimiz üzere diş teli tedavisinde kullanılan malzemelerin neredeyse tamamı yurtdışında üretilen malzemelerdir. Ve dolar ve euro ile ithal edilir. Bu sebeple Dolar kurundaki artışlar tedavi fiyatlarını etkiler. Aynı zamanda enflasyon sebebiyle değer kaybetmesi yüzünden Dolar ve Euro gibi döviz kurlarının da alım gücnde azalma oluyor. Bu gibi sebeplerle diş teli fiyatları 2024 yılında da geçen sene de olduğu gibi değişecektir. Kliniğimizde ise diş teli fiyatları 2024 yılında artsa dahi olabildiğince ekonomik tedavi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Diş teli fiyatlarını karşılaştırırken dikkat etmenizgereken en önemli nokta ise diş teli tedavisinin nerede uygulanacağıdır. Örneğin bazı kliniklere diş teli tedavisini uygulayacak olan doktor iki haftada bir ya da ayda bir gelir. Bu çalışma sisteminde diş teli fiyatları biraz daha uygundur. Ama kontrol randevularınız arasında bir problem yaşadığınızda doktorunuza ulaşmanız zordur. Doktorunuzun klinikte tam zamanlı çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte tedaviniz bittikten ve telleriniz çıktıktan sonra dişlerinizde bozulma olduğunda bir muhatabınız olması açısından doktorunuzun klinikten ayrılma ihtimalinin olmamasına da dikkat etmelisiniz.

HIZLI CEVAPLAR

Diş teli fiyatlarını 2024 yılına göre güncellenmiş olan yukarıdaki hesaplama aracı ile kendiniz hesapladığınızda size çıkandiş teli fiyatını kliniğimizdetedaviniz süresince taksitleödeyebileceksiniz.

Muayenemiz ücretsizdir . Muayene olmanız tedavi planlamasını sizinle birlikte yapmamıza olanak sağlar ve net bir fiyat verilir.

Aklınızda bir soru daha olacaktır. Tedavi ne kadar sürecek? Bu cevabı almak için yorum kısmına diş yapınızı betimleyip istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Peki dişleriniz istediğiniz gibi düzelecek mi? Nasıl güveneceksiniz? Bu sorularıncevabını da hastalarımızın görüşlerini içeren aşağıdaki videoları izleyip karar verebilirsiniz.

İnstagram AdresimizAlpdent hakkındaki güncel gelişmeleri takip etmek için Instagram sayfamızı takip edin.

Youtube videomuz Youtube videomuz

Diş Teli Fiyatları 2024

Diş teli tedavisi gerekli midir?

 • Genellikle diş teli tedavisi sadece kozmetik sebeplerle yapılır diye bilinmektedir. Ancak bu düşünce doğru değildir. Diş teli tedavisi, dişleri düzelterek daha estetik bir gülüş kazandırırken; alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkisini de düzelterek ileride yaşanabilecek eklem problemlerinin de önüne geçer. Bununla birliktedişlerdeki yamukluk, dişlerde fırçalanamayan yüzeyler oluşturur. Haliyle bu alanlar diş çürüklerine sebep olur. Ancak dişler, diş teli ile düzeltildiğinde diş çürüğü riski de yüksek oranla azalır.

Ne zaman tedavi olmayı düşünmeliyim?

 • Diş teli tedavisi her yaşta güvenle uygulanabilir.

Diş teli fiyatları kur artışlarından etkilenecek mi?

 • Diş teli tedavisinde kullanılan malzemelerin tamamı ithal edilen ürünlerdir. Bu sebeple, kur artışı diş teli fiyatlarını etkiler. Bazı klinikler, kur artışı miktarınca total diş teli fiyatlarında değişiklik yaparken; bazı klinikler, bu fiyat artışını sadece tedavi maliyetine yansıtarak daha ekonomik tedavi hizmeti sunmaktadır.

Diş teli fiyatları, tek çene ve çift çene olarak nasıl değişiyor?

 • Tek çene ve çift çene diş tedavisinde kullanılan malzemeler ve yapılan uygulamalar farklıdır. Tek çene tedavide sadece ilgili çenedeki diş yamuklukları düzeltilirken çift çene tedavide hem iki çenedeki diş yamuklukları düzeltilmekte hem de alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkisi düzeltilmektedir.

Sadece alt veya üst çene tedavi olabilir mi?

 • Alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkisi düzgünse ve yalnız diş yamuklukları sadece tek çenede mevcut ise tek çene diş teli tedavisi uygulanabilir.

Tahmini tek çene ve çift çene diş teli fiyatları ne kadardır?

 • Tek çene diş teli fiyatları, genellikle 15.000-25.000 TL aralığındadır.
 • Çift çene diş teli fiyatlarıise 25.000-48.000 TL aralığındadır.

Diş teli fiyatları çapraşık ya da dişlerde ayrılık olması durumunda değişmekte midir?

 • Evet, diş teli fiyatları dişlerdeki bozukluğun durumuna ve miktarına bağlı olarak değişir.

Diş teli tedavisi ne kadar sürmektedir?

 • Diş teli tedavisüresi; dişlerdeki bozukluğun miktarına, tedavinin tek çeneye mi çift çeneye mi uygulanacağına ve alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkisinin bozukluk miktarına bağlı olarak değişir. Ama bir genelleme yapmak gerekir isediş teli tedavisinin süresinin 6-24 ay aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Diş teli tedavisinde lastik takmam gerekecek mi?

 • Diş teli tedavisinde kullanılan lastikler genellikle alt ve üst dişlerin birbirleri ile ilişkilerinin bozuk olduğu durumlarda, bu bozukluğu düzeltmek için kullanılır. Tek çene dişteli tedavisinde ortodontik lastikler hiç kullanılmazken, çift çene tedavilerin yaklaşık %80'inde kullanılır.

Diş telinin görünmemesini istiyorum. Görünmez diş teli mümkün müdür? Görünmez diş teli fiyatları ne kadardır?

 • Görünmez diş teli diye bahsedilen telleri genellikle 3 grup altında toplayabiliriz.
 1. Şeffaf diş telleri; şeffaf braketlerle uygunlanan diş teli tedavisidir. Görünmez diş tellerinin içinde en fazla tercih edilen yöntemdir. Ve normal diş tellerinden tek çene tedaviler için 500 TLdaha pahalıdır.
 2. Lingual diş telleri; bu tellerin fiyatları normal diş tellerinin yaklaşık 2,5 katıdır. Ve tedavi süresini yaklaşık 2 kat uzatırlar. Bu sebeple en az kullanılan görünmez diş teli çeşitidir.
 3. Şeffaf plaklar; görünmez diş tellerine güzel bir alternatiftir. Normal diş teli fiyatlarından yaklaşık %50 pahalıdır. Dezavantajı ise kullanım alanının sınırlı olmasıdır.

Şeffaf plak her diş problemine uygun mudur? Şeffaf plak etkili midir?

 • Malesef şeffaf plak tedavisin kullanım alanları oldukça sınırlıdır. Ve bu sınırların dışında kullanıldığında tatmin edici bir sonuç ortaya çıkmaz. Kliniğimizde şeffaf plak tedavisi uygulanan 5 hastadan 3'üne şeffaf plak tedavisinden sonra sonucun tatmin edici olmamasından kaynaklı 3-4 ay şeffaf diş teli uyguladık.

Metal ya da porselen diş teli fiyatları ne kadardır?

 • Güncel diş teli fiyatları 2024yılında; tek çene diş teli fiyatları 15.000-25.000 TL aralığında, Çift çene diş teli fiyatları ise 25.000-48.000 TLaralığında uygulanmaktadır. Şeffaf diş telleri ise çift çene uygulandığında metal diş tellerinden 3.000 TL daha pahalıdır.

Diş teli tedavisiağrılı mıdır?

 • Diş teli tedavisin ilk bir haftası olan alışma dönemi genellikle hafif ağrılıdır. Yalnız bu ağrı sürekli devam eder şekilde değil yemek yediğinizde yani dişlerinizin üzerine baskı uyguladığınızda hissedeceğiniz bir ağrıdır.
 • Kliniğimizde bu alışma dönemindeki ağrıları minimum düzeyde tutarak hastamızın günlük yaşam konforunu artırmak amacıyla diş teli tedavisine özel alıştırma telleri ile başlıyoruz.

Dişlerim tel tedavisi bittikten sonra bozulur mu?

 • Diş teli tedavisinden sonra dişlerde bozulma ihtimali her zaman vardır. Bu sebeple doktorunuzun dişlerin bozulmasını önleyen önlemler alması gerekmektedir.

Tel tedavisi bittikten sonra dişlerimin bozulmaması için ne yapmalıyım?

 • Diş teli tedavisinden sonra dişlerin bozulmasını engelleyen 2 farklı uygulama vardır.
 1. SX plak(şeffaf plak)
 2. Lingual retainer
 • Üst düzey bir koruma için hem alt dişler için hem de üst dişleriçin hem sx plak hem de retainer uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca, aktif diş teli tedavisinden sonra dişlerdeki bozulmaların kontrol edildiği pasif tedaviye devam etmenizi öneririz.

Devlet hastanesi diş teli fiyatları ne kadardır?

 • Öncelikle devlet hastaneleri 18 yaş üstünün tedavi masraflarını karşılamıyor. 18 yaş altında olanların tedavisi ise, tedavide kullanılacak malzemeleri hastanın alması şartıyla ücretsiz yapılıyor. Diş teli malzemelerinim maliyeti ise yapılacak olan tedaviye göre değişirken genellikle 4000-5000 TL aralığında tutuyor. Önemle belirtmek gerekir ki devlet hastaneleri, diş teli tedavisi hizmeti vermiyor. Sadece üniversite hastaneleri ortodonti tedavisi yapıyor.

Sadece üst diş teli fiyatları ne kadar?

 • Sadece üst dişlere tel tedavisi uygulaması ancak alt ve üst dişlerin birbirleriyle ilişkisi olması gerektiği gibi ise uygulanabilir. Üst çene diş teli fiyatları ise uygulanacak tedaviye göre değişirken üst çene güncel diş teli fiyatlarının 3.000-6.000 TL aralığında uygulandığını söyleyebiliriz.

Diş teli fiyatları 18 yaş altı için ücretsiz mi?

 • Eğer devlet hastanesinde diş teli tedavisi olmayı düşünüyorsanız, devlet hastanelerinde 18 yaş altında olanların tedavisi tedavide kullanılacak malzemeleri hastanın alması şartıyla ücretsiz yapılmaktadır. Diş teli malzemelerinin maliyeti ise yapılacak olan tedaviye göre değişirken genellikle 20.000-25.000 TL aralığında tutuyor. Ama yine belirtelim ki devlet hastaneleri diş teli tedavisi hizmeti vermemekte sadece üniversite hastaneleri diş teli tedavisi yapmaktadır.

Görünmez diş teli etkili mi?

 • Etkili sonuçlar aldığımız diş teli çeşitleri arasında 3 çeşit görünmez diş telinden bahsedebiliriz; şeffaf diş teli, şeffaf plak tedavisi, Lingual diş teli. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için burayı tıklayarak görünmez diş teli makalemizi okuyabilirsiniz.

Devlet hastanesinde diş teli fiyatları 18 yaş üstü için ücretli midir?

 • 18 yaş üstü olan hastalar için devlet hastanelerinde diş teli tedavisi ücreti karşılanmıyor ve ücretli uygulanıyor.

***AYRINTILAR İÇİN MAKALEMİZİ OKUMAYA DEVAM EDİN LÜTFEN...

Diş Teli Tedavisinde Materyal Seçimi ve Fiyatlandırma

Diş teli hesaplama bir çok dişleri çarpık olduğu için diş teli yaptırmayı düşünen hastaların merak ettiği tahmini fiyat bilgisini sağlamayı amaçlamaktadır.Diş teli fiyatları her sene Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Öyle ki bu ortodonti fiyat listesinde angular diş yapısınayönelik diş teli tedavileri, braket takılması , düşen braket yapımı, pekiştirme tedavisi, hızlı maxiller genişletme gibi işlemlerin kdv hariç ve kdv dahil fiyat bilgileri verilmektedir. Bu fiyatlar zorunlu fiyat uygulaması değil tavsiye niteliğinde tedavi ücretleridir. Her hekim istediğidiş teli uygulama aparey maliyet fiyatını uygulayabilir.

Diş teli fiyatları son dönemlerde dolardaki artışın yansıması olarak artmıştır. Ancak maliyet esas artış sebebi olarak bilinmelidir.Herkeste diş problemi farklı olduğu için kişiye özel fiyat bilgisi ancak net olarak muayene olduktan sonra mümkün olmaktadır.Tek çene fiyatları her zaman çift çene fiyatının yarısı olmamaktadır.

Diş teli hesaplamasında etkili olan faktörler;

 1. Braket ve diş teli malzeme özelliği
 2. Tek çene veya diş çene diş teli yapısı
 3. Çarpıklık miktarının az ya da fazla olması
 4. Dişlerin ayrık olması durumunda ayrıklık durumunda dişler arası aralık miktarı
 5. Gummy smiley , diş etlerinin normalden çok daha fazla görünmesi
 6. Çenenin ön veya geride olması
 7. Damak ve çene darlığı gibi yapısal bozuklukları olması

Malzeme türüne göre , metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri kullanılmaktadır. Diğer diş teli fiyat hesaplamasında tek çene veya çift çeneye diş teli takılması gerekliği de kullanılır. Ucuzdan pahalıya diş malzemelerini

 • Metal diş teli
 • Porselen diş teli (görünmez diş teli)
 • Şeffaf plak

Olarak sıralayabiliriz.

Peki şeffaf diş teli ile metal diş teli arasında teknik bir fark var mıdır?

Genellikle şeffaf diş telleri tedavi süresini uzatıyor diye biliniyor. Bu durum tamamen malzeme kalitesiyle ilgilidir. Ülkemizde maalesef ki tedavi maliyetini düşürmek amaçlı Pakistan, Hindistan veya Çin malı şeffaf braketler kullanılıyor. Bu malzemeler tedavi süresini uzatıyor. Metallere göre daha dayanıksız olduğu için çabuk kırılıyor ve istenilen sonucu metal diş telleri kadar etkili bir biçimde veremiyor. Kliniğimizde ise kullanılan metal ve şeffaf braketler Amerikan malıdır. Ve bütün teknik özellikleri, tedavi süresi ve tedavi sonucu aynıdır. Aralarında görüntü ve fiyat haricinde bir fark yoktur.

Şeffaf plaknasıl takılır, görsele tıklayarak videoyu inceleyebilirsiniz.

Tek diş dahi olsa o diş tüm çenenin düzenini etkileyeceğinden o çeneye en perifer dişlerden başlayarak braket ve diş teli takılmalıdır. Çoğu zamanaynı çenede olmak kaydı ile tek diş veya daha fazla diş olması diş teli hesaplamasında sonucu etkilememektedir. Çoğunlukla Tek çene diş teli fiyatları 15.000-25.000 TL aralığında, çift çene diş teli ise 25.000-48.000 TL aralığındadır.

Diş çarpıklık miktarının çok fazla olması veyadişlerinolması gerekenden daha eğikveyadaha yukarıda olması, çenede fazla veya eksik dişlerolması veyastandart yerinden çok uzaklaşmış dişler var ise fiyat değişebilmektedir. Bazen yıllar önce çekilmiş bir diş ya da yirmi yaş dişlerin çıkıp diğer dişlere bası yapması, fazladan çıkan dişin diğer dişleri sıkıştırması bu sonuçları doğurabilmektedir.

Ayrıca dişler arası çok ayrık ise diş teli fiyatları tedavi süresinin uzaması ve işlem sayısının artması nedeniyle artmaktadır. Bazı vakalarda ayrıklık miktarı mevcut dişler ile fiziksel olarak kapatılamayacak gibi ise, diş teli tedavisinde bir dişlik boşluk bırakılır ve ortodontik tedavi bittikten sonra o boş yere implant ile diş eklenebilir. Diş teli hesaplamasındaimplant fiyatı ve uygulaması dahil edilmemektedir. İmplant hesaplaması için şu linke tıklayınız:

Buraya Tıklayarak Size Özel İmplant Fiyat Hesaplama Aracımıza Ücretsiz Ulaşabilir ve İmplant Fiyatınızı Hemen Öğrenebilirsiniz.

Çenenin önde geride olmasıdislokasyon miktarına bağlı olarak aslında çene cerrahisi endikasyonudur. Ancak hafif vakalarda bu problem,diş teli ile çok büyük oranda düzeltilebilmektedir.

Daha ağır vakalarda cerrahi tedavi olmak istemeyen hastalar ortodontik tedaviyi tercih edebilirler. Ancak sonuç %100 düzgün çene yapısını sağlamaz, ancak bir miktar düzelme hastayı tatmin edebilir ya da çene cerrahisi öncesi, ilk tedavi olarak diş teli tedavisini düşünebilir. Çene problemleri 24 aya kadar süren diş teli tedavisini gerektirir. Yapılan işlem sayısı ve malzeme değişimi daha fazla gerektiğinden maliyet ve efor artışı paralel olarak diş teli fiyat artışını sağlar. Diş teli hesaplamasında tahmin edilmesi zor olan veriler ancak muayene sonucu fiyat olarak belirlenebilir.

Çene, damak darlığı gibi sorunlarda ilk planda uygulanması gereken tedavi çene cerrahisi olmalıdır. Yine de bir miktar düzelme olması için diş teli uygulanabilir.

Tek çene veya çift çene tedavilerini her ne kadar hasta belirlemeyi tercih etse dahi, optimal çiğneme sağlanması, estetik gülümseme tasarlanması, üst çenenin bir miktar önde olması gerekliliği, gummy smile diş yapısının düzeltilmesi gibi faktörler daha teknik konular olduğu için ortodonti uzmanı -hasta planlamasıyla en güzel sonuca ulaşmalıdır.

Görüldüğü üzere diş teli hesaplamasınbir çok faktör belirlemektedir. Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise bu işi yapacak ehil uzmanların seçilmesidir. Kliniğimizde, Öncesi - sonrası resimleri inceleyip, ortodonti uzmanının planlamasını değerlendirip daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Diş teli fiyatlarını dolaylı olarak etkileyen, ama aynı zamanda da çok önemli olankonu da diş teli tedavisinin neleri kapsadığıdır. Diş teli tedavisi ile düzelen dişlerin korunması en az dişlerin düzeltilmesi kadar önemlidir. Özetle diş teli tedavisi dişlerin düzeltildiği aktif tedavi ve düzeltilen dişlerin bozulmasının engellendiği pasif tedavidir. Aktif tedavi bildiğiniz gibi diş telleri ile uygulanır. Pasif tedavide ise klasik diş telleri çıkarılmış ve aslında tedavi bitmiştir. Bu aşamada dişlerin bozulmaması için lingual retainer diye adlandırdığımız içten tel ve şeffaf plak uygulanır.

Diş teli fiyatları nasıl etkilenir?

 1. Pasif tedavide alt ve üst dişlerde sadece şeffaf plak uygulanır.
 2. Pasif tedavide alt dişlerde lingual retainer uygularken üst dişlerde şeffaf plakla devam edilir.
 3. Pasif tedavide alt ve üst dişlere lingual retainer uygulanır.

Bütün bu seçenekler tedavinin kalıcılığını önemli ölçüde etkiler.

Kliniğimizde ise hem alt hem üst dişlere hem lingual retainer hem şeffaf plak uygulanır.

Diğer önemli nokta ise pasif tedavinin sürecidir. İdealinde diş telleri çıkarılan hastanın ilk 1 yıl 2-3 ayda bir, sonrasındaki 3 yıl boyunca da 6 ayda bir pasif tedavi kontrollerine gelmesi gerekir. Yani bir yıl süren bir tedavi aslında pasif tedavi ile birlikte 5 yıl sürecektir. Pasif tedavi kontrollerine düzenli gelen hastalarımızın dişlerinde bozulma başlangıcı tespit ettiğimizde ilerle olmadığı için çok basit yöntemlerle tekrar tel takmadan düzeltebiliyoruz.

Bu aktif ve pasif diş teli tedavisi algısı hem kliniğinin tedaviye ve hastalarına gösterdiği hassasiyet için belirleyici olurken hemde diş teli fiyatlarını dolaylı olarak etkiliyor.

Malasef ki kliniğimizde daha öncediş teli tedavisi görmüş ve pasif tedavi uygulanmadığı için dişlerinde oluşan bozulmalardan dolayı tekrar diş teli tedavisi gören onlarca hastamız var. İnstagram hesabımızda hastalarımızdan bazılarıyla yaptığımız söyleşilerimizi inceleyebilirsiniz.

Diş teli fiyatlarını değerlendirirken atlamamanız gereken çok önemli bir noktada nasıl bir tedavi sistemi satın aldığınızdır.

Diş teli tedavisi kaç aşamalı bir tedavidir?

 1. Aktif diş teli tedavisi; Diş teli ile dişlerin aktif olarak düzeltildiği aşamadır.
 2. Pasif diş teli tedavisi ; Tedavi sonlandırılıp diş telleri çıkarıldıktan sonra dişlerin tekrar bozulmasının engellendiği aşamadır. Pasif tedavi süreci, aktif diş teli tedavisinin bitiminden itibaren en az 3 yıl sürmelidir.

Pasif tedavinin kliniklerce uygulanma şekli nasıl olur?

 • Hiçbir şey yapmamak.
 • Alt ve üst dişler için sabitleyici şeffaf plak kullanmak.
 • Alt dişlerin iç tarafına lingual retainer denilen sabitleyici telleri takılıp, üst dişler için sabitleyici şeffaf plak kullanmak.
 • Alt ve üst dişlere lingual retainer uygulayıp şeffaf plak kullanmamak
 • Alt ve üst dişlere hem lingual retainer uygulayıp hemde şeffaf plak kullanmak.

Yukarıda saydığımız koruma önlemleri en az güvenilir olandan en güvenilir olana doğru sıralanmıştır.

Pasif tedavinin kliğimizde nasıl uygulanıyor?

Kliniğimizde hem hem üst dişlere hem lingual retainer uygulanıp hemde şeffaf plak yapılmaktadır. Bununla beraber hastalarımızın şeffaf plaklarını kaybetmeleri ve içten telin kırılması gibi durumlarda ortaya çıkan diş bozulmalarını tekrar diş teli uygulamadan basit yöntemler ile düzeltebilmek için, tedavi bitiminde dişlerin düzgün halinden taş kalıplar üretilip hastamıza verilmektedir.

Aktif diş teli tedavisi bittikten sonra her 3 ayda bir randevu oluşturarak en 3 yıl boyunca hastalarımızın dişlerinde meydana gelebilecek olası bozulmalar kontrol altında tutulmaktadır. Kliniğimizde bahsettiğimiz pasif tedavi süreci için ekstra bir ücret talep edilmemektedir.

Uygulanan tedavide aktif tedavinin olmadığı düşünülemez. Çünkü dişlerinizin düzeltilmesi amaçlanıyor. Diş teli fiyatlarını değerlendirken göreceğiniz tedavinin pasif tedavi sürecini kapsayıp kapsamadığına ve nasıl bir pasif tedavi sürecini planlandığına çok dikkat etmelisiniz.

DİŞ TELİ FİYATLARI 2024YILI - GÜNCEL TDB FİYAT LİSTESİ

ORTODONTİ İŞLEMİ

2024

KDV HARİÇ

TL

2024

KDV DAHİL(%8)

TL

Ortodontik fotoğraf 46.30 50
ortodontik fotoğraf tetkiki 46.30 50
Angle sınıf 1 ortodontik tedavisi 1569 1695
Angle sınıf 2 ortodontik tedavisi 1875 2025
Angle sınıf 3 ortodontik tedavisi 2513 2715
Sabit kapanış yükseltici tatbiki 106 115
Açık kapanış ortodontik tedavisi 2513 2715
pekiştirme tedavisi 560 605
pekiştirme aygıtı(hawley vs) 546 590
Sabit pekiştirme aygıtı(lingual retainer) 560 605
Tek çene için aparey yapımı(vida hariç) 560 605
Çift çene için aparey yapımı(frankey-akt vs) 1013 1095
Kayıp apareyin yeniden yapımı(tek çene) 486 525
Braket tatbiki(tek diş ) 143 155
Düşen braket tatbiki(tek çene) 134 145
Düz ark teli tatbiki(tek çene niti teli) 222 240
Bant ve braket çıkarılması 60 65
Hızlı maxiller genişletme apareyi 791

855

 

Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.20 Yorum
...
Eslem · 01 May 2024

Diş teli yaptırmak istiyorum değerlendirme ve ödeme şartlarınız nelerdir ?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba Eslem Hanım . Size tedaviniz için bir süre ön görülüyor ve verilen fiyat bu süreç içerisinde peşinatsız taksitlendiriliyor. Tedavi süresi içinde 3 -4 haftada bir kontrolle geliyorsunuz . Aylık ödemelerinizi her geldiğinizde yapabiliyorsunuz. Tedavi süreciniz ve detayları için ücretsiz muayanemize gelebilirsiniz. (0)212 230 47 48 iletişim numaramızı arayarak randevu alabilirsiniz.

...
Ahmet · 01 May 2024

Elastik kullanıyorum ağrı çekmiyorum ve dişlerimde bir farklılık göremiyorum normal mi ?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhabalar Ahmet bey . Ortodontik elastiklerin etkisi sizin kolay kolay fark edebileceğiniz bir şey değildir. Farkı doktorunuz görebilir. Lastiklerinizi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya devam edin.

...
Serpil · 01 May 2024

Merhaba ben dis teli lastiklerini 10-12 saat aralığında takıyorum . Bir sorun olur mu ?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba Serpil Hanım . Tedavimizin ön görülen süre içerisinde bitebilmesi için lastiklerimizi doktorunuzun söylediği saat aralığında takmamız çok önemlidir. Lastik süreci diş teli tedavisi için en önemli faktörlerden biridir. Bu süreçte muhakkak doktorunuzun dediği saatler altına düşmememiz gerekir.

...
ceyda · 01 May 2024

Benim sadece üst dişlerimn arasında boşluklar var. Sadece üst dişlerime tel taktırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba. Tek çene diş teli tedavisi fiyatları 15.000-25.000 TL aralığındadır. Net fiyat almak ve tedavi süreciniz hakkında ayrıntılı bilgi almak için kliniğimizi arayarak ücretsiz muayane randevusu alabilirsiniz. İletişim numaramız (0)212 230 47 48 Sağlıklı günler dileriz.

...
Melis Ö. · 22 Şub 2020

Alt köpek dişlerim yana kaydı onlarin arasındaki dişlerde de az çarpıklık var ve ön üst dişlerimde de az çarpıklık var. 15 yaşındayım tedavi ücreti ve süresi ne kadardı

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba Melis hanım ortalama fiyatlarımız 3500 6000 arası olup tedavi süreciniz 15-18 ay arasıdır. Detaylı bilgi için 0212 230 4748 nolu hattımızı arayarak randevu alarak kliniğimize gelebilirsiniz sağlıklı günler

...
Özkan TELLİ · 21 Şub 2020

Merhaba iyi günler. Önden iki dişim eğri tel taktırmayı düşünüyorum bölgesel tel takma oluyor mu?

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba Özkan bey tek çene veya çift çene olarak tedavi uyguluyoruz dış bozukluğunuza göre değişiyor.0212 230 4748 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz sağlıklı günler dileriz.

...
Huseyın · 19 Şub 2020

Merhaba öncelikle benım sadece 2 dişim çarpıp üst ön dişimin biri geride ve alt dişimi de ileri itiyor o nedenle 2 tane dişim çarpık bunun icin fiyat ne kadar olabılır cok pahalı birşey olmaması benım için iyi olur 2 diş için 6 bin vermek cok kötü bir durum

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Can bey alt üst çene tel tedavisi uyguluyoruz fiyatlarımız ortalama 3500 6000 arası değişmektedir.Taksit imkanımız vardır detaylı bilgi için 0212 230 4748 arayabilirsiniz

...
Asude · 19 Şub 2020

Merhaba 2 yıldır damaklı tel kullanıyorum diş hekimim bu tedavi ile düzelir demişti ama2 yıl oldu hâlâ düzelmedi doktor sadece civatali damaklı tel yapıyor yani braketli tedavi uygulamiyor ön iki dişim birbirinin üstünde ön dişimin yanındaki dis de düz değil yan olarak duruyorköpek dişlerim de biraz dışarda şimdi üst cenemde hafif boşluk var köpek dişinin yanında ön dişlerin açılması için tedaviyi bırakıp braketli tel taktırmak istiyorum fiyati ve süresi ne kadar sürer

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba asude hanım fiyatlarımız ortalama 3500 6000 arası değişmektedir kliniğimize gelip detaylı bilgi alabilirsiniz 0212 230 4748 arayarak randevu oluşturabilirsiniz sağlıklı günler

...
Senanur yılmaz · 18 Şub 2020

Merhaba, Benim üst çenemde iki dişim geride görüştüğüm ortodonti uzmanı dişlerimin durumunun iyi olduğunu normal şartlarda tek çenenin yeterli olucağını ama iki dişimin köklerinin de geri de olmasından dolayı tedavi sonrası çiğneme sorunu yaşabilme ihtimali olduğunu söyledi peki sizce de gerekli olur mu bir de ortalama ücreti nedir ? Teşekkürler

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba Senanur hanım çiğneme fonksiyonu gerçekleşiken alt üst çene uyumu önemlidir. Bundan sebep çift çene tedavi görmeniz gerekebilir. Detaylı bilgi için 0212 230 4748 arayarak randevu oluşturup gelebilirsiniz. Ortalama fiyatlarımız da 3500 6500 arası değişmektedir sağlıklı günler

...
Hayrunisa Eraydın · 14 Şub 2020

Önde iki dişim arasında ufak bi boşluk var

64x64
Dt Emre Aldoğan·

Merhaba hayrunisa hanım dış teli tedavisi ile boşluklarınız kapanabilir ve çok güzel bir gülüşünüz olabilir 0212 230 4748 arayarak randevu alabilirsiniz

Daha Fazla Yorum İçİn Tıklayınız.