Görüntü
Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?
Diş Teli Fiyatları Nasıl Düzenlenir?

Ortodonti tedavisinde önemli bir nokta da diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları içinde bulunduğu koşullar çerçevesinde değerlendirilerek bireylere sunulmaktadır. Ortodonti tedavi sürecinde dikkat edilecek pek çok noktalar mevcuttur. Bu durumların analizi ile sizin getirdiğiniz bireysel sorunlar ve müdahale türleri içerisinde diş teli fiyatları belirlenmiş olmaktadır. Peki diş teli nedir?, Diş teli kontrolleri nasıl yapılmalıdır? . Yazımızda bu soruların cevaplarını alacağız:

 

Diş Teli Nedir?

 

Diş teli tedavisi bireye özgü muayene süreçlerinin planlı bir hale getirilmesi ile mümkündür. Ortodonti tedavi ile bireysel sağlıklı ve estetik bir ağız yapısına kavuşmaktadır. Alanında uzman ortodontistler tarafından ilerletilen süreçte bireyin getirdiği sorun ve uygulanacak ek müdahaleler planlanmaktadır. 

 

Yetişkinler ne kadar süre diş teli kullanmalı diye düşünen pek çok birey mevcuttur. Bu sorunun cevabı bireyin getirdiği problem durumlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Süreç içerisinde tedavi ilerleyişine destek vermek amacıyla planlamaların yapılması olası durumların ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

 

Diş Teli Kaç Yıl Kullanılır?

 

Diş teli tedavisinden her birey kendi getirdiği problem ölçüsünde yararlanmaktadır. Genel anlamda 1,5-2 yıl kadar süreyle kullanımı gözlenmektedir. 

 

Diş Teli Kullanmak Zorunda Mıyım?

Diş teli hakkında bilinmesi gerekenler süreç başında bireylere anlatılmalıdır. Bu bilgilendirmeler ileride gözlemlenebilecek olası sorunların önüne geçilecektir.

 

Diş teli yerine bazı bireyler plak kullanmak isteyebilmektedir. Plak kullanımı bireylerin çapraşıklık derecelerine göre değişim göstermektedir. Çocukların daha çok erken dönemlerde kullandığı plaklar yetişkinlerde bazı durumlarda işlevsel olabilmektedir. Çapraşıklık derecesi arttıkça plak kullanımı da buna bağlı olarak azalmaktadır. 

 

Plak Kullanmalı Mıyım?

Diş teli tedavisinin ardından dişler kendi konumlarına geldiğinde artık sabitleme işlemlerinin sağlanması gerekmektedir. Bu sabitlemenin amacı dişlerin konumlarını korumaktadır. Yerleri korunan dişler plaklar yardımı ile o konumda sabitlenirler. Bu zamana kadar kendi konumlarına doğru hareket halinde olan dişlerin artık bu konumlarda kalması adına bu işlemin bir süre yapılması önemlidir.

 

Bireyler belirli saatlerde plak kullanmalıdır. Bu saat dilimlerine ve kullanım sürecine dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. 

 

Alpdent olarak sizlere sağlıklı gülüşlerinizi kazandırmak için uğraşmaktayız.


Share: