Görüntü
Diş Teli Fiyatları ve Diş Plakları
Diş Teli Fiyatları ve Diş Plakları

Diş teli tedavisinde plak kullanımı oldukça bilinen bir durumdur. Peki plak neden kullanılır? Diş teli ve plak aynı amaca hizmet eder mi? Plak ücretleri nelerdir? Diş teli fiyatları nasıl belirlenir? gibi sorular bireylerin hem maddi hem de manevi olarak karmaşa yaşamasına neden olabilmektedir. Bu doğrultuda diş telinden sonra plak kullanımı konusu başta olmak üzere diş plağı avantajları ve kullanıldığı yerlere değinilmesi gerekmektedir.

 

Diş Teli Tedavisi Gerekli Midir?

Her birey diş teli kullanabilir mi? sorusu pek çok bireyi düşündürtmektedir. Evet her birey kendi isteği ve muayene sonuçları ile ele alındığında diş teli kullanabilir. Alanında uzman olan ortodontistlerin katkıları ile bireyler kendilerine uygun diş teli tedavi sürecine başvurabilmektedir. Şeffaf, metal, lingual veya damon yapıda olan braketlerin seçimi ile bireye özel diş teli tedavisi başlanabilmektedir.

 

Braketimi Nasıl Seçeceğim?

Braket seçimi diş teli fiyatları 2021 değerlendirmelerini ve bireyin tedavi sürecine olan bağlılığını etkilemektedir. Kullanılan ürünün niteliği, kalitesi, üretim stokları gibi bilgiler sonucunda diş teli fiyatları 2021 değerlendirilmeleri düzenlenmektedir. Alpdent olarak sizlerin bütçesine uygun diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerini sağlamaktayız. Fiyatlar üzerinde uygun ödeme koşullarını kurabilmekteyiz.

 

Ek olarak bireyler özellikle yetişkinler estetik anlamda pek çok kaygı yaşamakta ve bu kaygılar nedeni ile tedavi sürecine başvururken de kararsız kalabilmektedir. Metal türler hala geçerliliğini ve etkililiğini korumakla beraber yeni üretime geçilen şeffaf türler ile daha rahat bir gülümseme sağlayabileceksiniz. Metale oranla çok daha az ağız içinde görünürlüğü bulunmaktadır. 

 

Lingual braketler ile görünüm etmeninizi tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız. Çünkü lingual teller dişlerin arka kısımlarında bulunmaktadır. Bu durumda direkt gözle gözlemleme durumu da ortadan kalkmış olmaktadır. Lingual teller pek çok avantajı barındırırken arkada bulunması dilde yara oluşumuna neden olabileceğinden ötürü de sorunları getirebilmektedir. İyi değerlendirilmeli ve öncelik sıralaması yapılmalıdır.

 

Diş Plak Kullanmalı Mıyım?

Diş teli tedavisinin sonlarına doğru doktorunuz sizlere uygun bir plak verecektir. Artık konuma ulaşan dişleriniz plaklar ile uygun konumlarına kalıcılık sağlayacaktır.

 

Alpdent ile iletişime geçerek sizlere uygun olan diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri, ödeme koşulları ve tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.


Share: