Görüntü
Diş Teli Fiyatları ve Tedavi Süreci
Diş Teli Fiyatları ve Tedavi Süreci

Diş teli tedavi sürecinde diş teli fiyatları büyük önem taşımaktadır. Bireyler tedavi süreçlerinde her adımı bilmeli ve bu adımlara uygun hareket sağlamalıdır. Ancak tam olarak süreç hakkında bilgi sahibi değilseniz bu durumda kaygılanmalar yaşayabilirsiniz. Gerekli durumların tespiti ile ilerleme sağlamaktasınız. Alpdent olarak sizlere süreç boyunca karşılaşacağını durumları ifade etmekteyiz. Ortodonti tedavisinde nelere dikkat etmeliyim? diye düşündüğünüzde gerekli soruların cevaplarını sizlere sunmaktayız.

 

Diş teli tedavisinde pek çok birey gerekli bilgilendirmeler ile süreçlerini sağlıklı bir şekilde yürütmektedirler. Alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli bilgi akışlarını sunmaktayız. Bu bilgilerin başında diş teli fiyatları gelmektedir. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri nedir? Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde nelere dikkat edilmelidir? gibi sorular ile süreçlerinizi değerlendirmekteyiz.

 

Diş Teli Kullanımında Önemli Durumlar Nelerdir?

Diş teli kullanımında önem arz eden pek çok durum mevcuttur. Örneğin ağız ve diş sağlığı konusunda dikkat edilecek adımlar sizlere süreç boyunca önem arz edecek noktaları getirecektir. Diş teli tedavisinde amaç sağlıklı ve kusursuz bir ağız yapısı sunmaktır.

Bu adımların başında temizlik gelmektedir. Eğer ağız ve diş sağlığı temizliğinize yeterince önem vermediyseniz ve doktorunuzun size tavsiye ettiği ürün kullanımlarını da aksatıyorsanız dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Bu noktalar ağız sağlığı için oldukça önemli olmaktadır.

 

Gerekli süreç planlamaları ile tüm durumların analizi sağlanmaktadır. Öncelikli amaç muayene bulguları ile var olan sorunların tespit edilmesidir. Ardından gerekli süreç ilerlemesi sağlanacaktır. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları belirlenmesinde pek çok durum iç içedir. Bu durumların ayrı ayrı ele alınarak değerlendirilmesi gerekmektedir. Alanında uzman olan bir ortodontistin varlığı, bu ortodontistin bulunduğu klinik başta olmak üzere sizin getirdiğiniz problem durumunun boyutu da süreç için oldukça kıymetli olmaktadır. Ekonomik koşullardan ötürü diş teli fiyatları kapsamında değerlendirmeler ele alınırken bireysel faktörlerce değerlendirme de sağlanmakta, size uygun ödeme planları değerlendirilmektedir.

Alpdent olarak alanında uzman ekibimiz ile sizlerin ihtiyaçlarını analiz etmekte, uygun planlamalar ile tedavi süreçlerinize hız ve verimlilik katmaktayız.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.