Görüntü
Diş Teli Kullanım Ücretleri Nelerdir?
Diş Teli Kullanım Ücretleri Nelerdir?

Diş teli tedavisi günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Diş teli nedir? Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri nasıl ele alınmaktadır? sorusu üzerinde pek çok birey düşünmekte, gerekli süreç analizlerini kurmaktadır. Siz de gerekli işlem süreçlerini değerlendirmemiz, diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri hakkında bilgi sahibi olmanız için İstanbul’da yer alan diş kliniğimiz olan Alpdent ile iletişime geçebilirsiniz.

 

2023 Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

2023 diş teli fiyatları süreç içinde pek çok nokta ile değerlendirilmektedir. Diş teli tedavisi ne kadardır? Diş teli fiyatları 2023 ne kadardır? soruları pek çok kişi tarafından ele alınmaktadır. Ekonomik koşullar, kullanılan ürünlerin ve müdahalelerin değerlendirilmesi ile diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri ele alınmaktadır. 2022 diş teli fiyatları hesaplama düzeni ile işlemleriniz sağlıklı bir şekilde ilerleme sağlamaktadır. Şeffaf diş teli fiyatları ve metal diş teli fiyatları farklılık göstermektedir. Hangi müdahale türlerini seçeceğinize göre diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri de değişmektedir. 

Diş Teli Nedir? Diş Teli Nasıl Kullanılır?

Diş teli tedavisi alanında uzman ortodontistler ile yürütülmektedir. Diş teli tedavileri  alanında uzman ortodontistlerin deneyimleri ile sağlıklı bir şekilde yürütülmektedir. Diş teli braket adı verilen materyallerin dişlere konumlandırılması yardımı ile dişlerde yavaş yavaş istenen konuma doğru hareket sağlamaktadır. Braketlerin türü bireylerin seçtiği durumlara göre şekillenmektedir. Metal, şeffaf ve lingual türler bireylerin durumlarına göre seçilmektedir. Örneğin metal türler ilk çıkan türlerdir ve bireylerin tercihleri hala devam etmektedir. Gelişmeler ile metal türler yerini şeffaf diş teli türlerine bırakmıştır. Şeffaf diş teli türleri kullanım durumu da alanında uzman kadromuz ile sizlere değerlendirme yapılarak kararlaştırılmaktadır. Şeffaf türlerin görünümü az olduğu için özellikle yetişkinler ve belirli bir mevkide çalışarak estetik kaygıları ele alan bireyler için büyük öneme sahiptir. 

Diş Tedavilerinde Temizlik ve Bakım

Diş teli tedavilerinde önemli bir etmen vardır. Bu etmen de temizlik ve bakım süreçleri olmaktadır. Gerekli tedavi süreçleri için temizlik ve bakımı sağlamak önemlidir. Bireylerin bireysel sorumlulukları ve özen gösterme durumları tedavi süreçleri için büyük öneme sahiptir. Doktorunuzun önerdiği tedavi koşulları ve temizleme yöntemleri ile siz de gerekli destek süreçlerinizi ilerletebilirsiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.