Görüntü
Diş Teli Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Diş Teli Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Diş teli, dişlerinde konumlanma problemleri olan bireylere yönelik olarak uygulanacak tedavi yönteminin bir parçasıdır. Ortodonti tedavi sürecinde pek çok birey karşılaştığı çeşitli soruları cevaplandırarak sürecini şekillendirmek istemektedir. Bu sorular “Diş teli nedir? Ortodonti sürecinin planlanması nasıl ilerlemektedir?, Diş teli paslanır mı?” gibi çeşitlendirilmektedir.

 

Alpdent olarak sizlere ağız ve diş sağlığınızı korumanız konusunda destek olmakta, süreç değerlendirmelerinize katkı sunmaktayız. Bu amaç ile ilk olarak süreci şekillendirecek olan sorulara cevap vererek başlayalım.

 

Ortodonti Nedir?

Ortodonti tedavisi dişlerin uygun konumlara gelmesine yardımcı olmaktadır. Braketler bu tedavide ön plana çıkmaktadır. Braket kullanımında nelere dikkat etmeliyiz diye soran bireylerimiz için ise konuyu daha ayrıntılandıralım:

Braketler, dişlerin üzerinde yer alan, onları uygun konumlarda tutmaya veya o konumlara yönlendirmeye yardımcı olan yapılardır. Türlerine göre çeşitlilik gösteren braketler türlerine göre avantaj ve dezavantajlara da sahip olmaktadır. 

 

Diş Teli Türleri Nelerdir?

Metal, lingual ve şeffaf yapıda bulunan türleri amacınıza, istek ve beklentilerinize göre şekillendirebilmeniz mümkün olmaktadır. 

Metal teller ilk üretime çıkan ve günümüzde de hala kullanımına devam eden tellerdendir. Estetik görünümünden ötürü özellikle yetişkinlerce tercihi değişse de amaçlara ulaşabilmede en etkili yoldadır. Lingual teller estetik anlamda en çok katkıyı sunan türlerdendir. Dişlerin arka kısımlarına konumlanmakta, böylece gözle direkt görünme olanağını da azalmaktadır. Bu türün dezavantajı olarak tellerin diş arkasında olmasından ötürü dile değmesi olabilmektedir. Dile değen teller orada yara oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları tedavide önemli bir noktada yer almaktadır. Diş teli fiyatları 2021 yılı değerlendirmeleri pek çok açıdan ele alınarak şekillenmektedir. Bireysel etmenlerin ön planda olduğu diş teli fiyatları, tedavinin süresi, hastanın ihtiyacı ve malzeme türü ve kalitesi, yaş, getirilen problem durumuna bağlı olarak gelişmektedir. Ülke, şehir ve tedavinin yapılacağı kliniğe göre de etkilenen diş teli fiyatları tedavide önemli bir noktada yer almaktadır.

 

Diş teli fiyatları değerlendirmelerinde Alpdent olarak sizlere gerekli desteği ve ödeme planlarını sunmaktayız.


Share: