Görüntü
Diş Teli Muayene Süreci
Diş Teli Muayene Süreci

Diş teli tedavisinde önemli olan bir adım da muayene sürecidir. Muayene adımlarını etkili bir şekilde ilerleten Alpdent olarak sizlere adım adım önemli faktörleri ifade etmekteyiz. Diş teli tedavisinde öne çıkan pek çok etmeni de içe içe ele alarak düzenlediğimiz çalışmalarımızda alanında uzman kadromuz ile sürecin takibinde olmaktayız. 

Diş teli tedavisinde gerekli planlamalar yapıldığında istenen pek çok sonucu da bizlere sunmaktadır. Diş teli hakkında ayrıntılı bilgilendirmeler için yazımıza devam ediniz.

Diş Teli Kullanımı Zor Mudur?

Diş teli tedavisi dişlerin uygun konumlarına gelmesine destek olan braket denilen yapılar ile sağlanan tedavi türüdür. Alanında uzman kadromuz ile sizlere diş teli hakkında bilgilendirme sunmanın yanında gerekli bilgilendirmeler ile de destek vermekteyiz. Braketlerin türleri tedavi planlarına göre değişme içermektedir. Alpdent olarak uygulama alanında olduğumuz metal, şeffaf ve lingual türler ile sizlere istediğiniz desteği vermekteyiz. 

Diş teli tedavisinde tedavi süreci ve diş teli 2024 fiyatlandırılması pek çok etmenden etkilenmektedir. Bu durumda asıl öne çıkan durum bireyin getirdiği diş teli yapısındaki bozukluktur. Bozuklukların ve gerekiyorsa ele alınması gerekecek olan müdahale yöntemlerinin değerlendirilmesi için muayene basamağı oldukça önemlidir.

Diş teli kullanımında adaptasyon sürecinin iyi yönetilmesi önemlidir. Alanında uzman kadromuz sizin sürecinizi kolaylaştıran adımları düzenlemenizde destek sağlamaktadır. İlk kez braket kullanan, yeni aparatlar ile temizleme sürecini yönlendirmeye çalışan bireylerde tel kullanımı zorluk çıkarabilmektedir. Bu süreci en az düzeyde sıkıntı ile atlatmaları için beslenme, bakım ve muayene adımlarının planlanması gerekmektedir. Bu planlamalar ile ilerleyen bireylerde sorunlar kısa sürede azalmakta ve istenen amaca doğru olumlu duygular ve tatmin ile ilerleme sağlanmaktadır.

Diş teli tedavisinde gerekli özen gösterildiğinde istenen amaca ulaşmak da bir o kadar kolay olmaktadır. Süreç boyunca sizlerle yapacağımız paylaşımlar büyük önem taşımaktadır.

Diş Teli Fiyatları ve Alpdent

Alpdent olarak sizlere uygun ödeme koşulları ile diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerini sunmaktayız. Alanında uzman kadromuz ile istek ve beklentilerinize uygun süreç analizi sağlamaktayız. Diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri alanında uzman kadro, klinik seçimi, uygulanacak müdahale çeşitleri ile etkileşim halinde olmaktadır.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.