Görüntü
Diş Teli Sonrası Diş Beyazlatma
Diş Teli Sonrası Diş Beyazlatma

Diş teli kullanımı günümüzde daha da artmakta olan konulardan bir tanesidir. Bu nedenle de diş teli hakkında bilgilendirmelere sahip olmak isterler. Bu durumda diş teli nasıl takılır, diş teli fiyatları 2021 nasıl düzenlenir, dişler ne zaman beyazlatılır gibi soruların bilinmesi gerekmektedir.

 

Diş Teli Kullanımı

Diş teli kullanımı hem birey hem de doktorun süreci etkin yönetmesi ile mümkündür. Bireyler gerekli bilgilendirme aşamaları ile aşamalı olarak sürecini ilerletmektedirler. 

 

Diş teli braketlerin takımı ile ilerlemektedir. Braket seçimi bu noktada önemli bir noktada yer alır. Braket denilen küçük yapılar ile bireyler sağlıklı bir ağız yapısına kavuşabilmektedir. 

 

Metal Diş Teli Nedir?

Metal diş teli metal brakerlerin kullanımı ile ağız sağlığının korunması anlamına gelmektedir. İlk üretilen metal braketler günümüzde hala tercih oranlarını korumaktadır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde daha uygundur.

 

Şeffaf Diş Teli Nedir?

Günümüzde yetişkinlerce daha tercihi yüksek olan şeffaf diş teli ile sağlıklı gülüşlere sahip olmanız mümkündür. Şeffaf diş teli ile bireyler estetik anlamda pek çok avantaja sahip olacakladır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre maliyeti metal diş teline göre daha yüksektir.

 

Lingual Diş Teli Nedir?

Lingual teller yeni gündeme gelen ve tercihi de yüksek olan türlerdendir. Lingual teller estetik anlamda en önemli sonucu bizlere sunarlar. Bireyler bu teller ile dişlerin arkasında yerleşmiş olan braketlere dikkat etmemektedir. İlk iletişimde gözlenmemektedir. Süreç içerisinde gerekli durum analizleri ile tercihi yapılabilmektedir. Diş teli fiyatları 2021 değerlendirmesinde en yüksek fiyata da sahip olmaktadır. 

 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş teli takılmasının ardından yapılan tüm işlemlerin sonucunda dilenirse diş beyazlatma da sağlanabilmektedir. Amaç tel kullanımının ardından genel temizliğin sağlanması, braketlerin yapılarının kenar kısımlarındaki artıkların da ortadan kaldırılmasıdır. 

 

Herhangi bir acı ağrı oluşumu olmaksızın temizliğin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu aşamada kalıntılar temizlenir, renk düzenini sağlayacak maddeler kullanılır. Düzenli yapılması önerilen diş temizliğine de vurgu yapmak gerekmektedir.

 

Diş Beyazlatma Gerekli Midir?

Diş beyazlatma işlemi bireysel faktörlerce ortaya konulmaktadır. 

- Estetik görünüm kazandırır.

- Diş yapılarını güçlendirir.

- Kalıntıları ortadan kaldırarak etkili temizlik sağlamaktadır.


Share: