Görüntü
Diş Teli Tedavi Süresi Tahmin Edilebilir Mi?
Diş Teli Tedavi Süresi Tahmin Edilebilir Mi?

Diş teli tedavi süreçlerinde bireyler içinde bulundukları zaman dilimlerinde hızlı sonuç almak için uğraşmaktadırlar.  Ancak bazı bireyler uzun süreli tedaviler arasında bu tedavi sürecini de görerek süreçten kaçınmaya çalışmaktadır. Diş tellerim erken çıkabilir mi? sorusunu sizler için ele alalım:

 

Diş Teli Nedir?

Diş teli tedavisi bireylerin diş konumlanmalarına yardımcı olarak estetik dişlere sahip olunması için gerekli bir tedavi yöntemidir. Diş teli kullanımı ile ağız ve diş sağlığınız korunarak sağlıklı bir yapı elde edilmesi amaçlanmaktadır. Alanında uzman ekibimiz ile beraber sizlere gerekli tedavi süreçlerini sunmaktayız. Alpdent olarak diş sağlığı ve temizliği konularında desteklerimizi sizlere iletmekteyiz.

 

Diş Teli Tedavisinde Braket Kullanımı

Diş teli tedavisinde istenen adımlara ulaşmak için gerekli ürünlerin kullanılması gerekilmektedir. Bu ürünler bireylerin tedavilerinde rahat etmesi, istenen sonuna ulaşması için gelişim göstermesine dayanmaktadır. Tüm durumların analizlerinin sağlanması ile braket seçimleri yapılmaktadır. 

 

Braket türleri metal, şeffaf ve lingual türde olabilmektedir. Bu türler bireylerin kendilerini rahat hissedebilmeleri için tasarlanmış, gerekli olan tedavi sürecini ilerletmeleri için önem arz etmektedir. Her birey istediği braket türünü istekleri ve doktor onayı ile sağlamaktadırlar. Braket türlerinin tüm özelliklerinin incelenerek bireylere sunulması gereklidir. 

 

En çok tercih alanında olan, yetişkinlerin sıklıkla başvurduğu braket türü şeffaf teller olmaktadır. Şeffaf teller görünürlüğünün az olması nedeni ile sosyal yaşam odaklı ve kariyer süreçlerinde rahat etmek isteyen yetişkinler için oldukça ön planda almaktadır. Bireyler şeffaf tellerin yanında lingual telleri de çok fazla kullanmaktadırlar. Lingual teller dişlerin arkalarında yer aldıklarından ötürü daha da az görünerek en çok tercih edilen teller arasında yer almaktadırlar. Metal türler ilk üretimi başlanan türler olarak hala geçerliliğini korumaktadır. Çocuklarda sık rastladığımız türler arasında yer almaktadır.

 

Diş teli tedavisinde fiyatlar da önemli bir nokta olmaktadır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde bireyin getirdiği problem durumu başta olmak üzere pek çok durum ön planda olmaktadır. Ekonomik koşullar, klinikler, ortodontistin uzmanlığı gibi konular diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde etkili olmaktadır. 


Share: