Görüntü
Diş Teli Tedavisi Faydaları
Diş Teli Tedavisi Faydaları

Diş teli tedavisi alanında uzman ekibimiz ile sizlerin gelişimine katkı sağlayacak olan tedavi türüdür. Tedavi sürecinde gerekli adımların takibinin yapılması ile süreç istenen düzeyde ilerleme göstererek ilerleyecektir. Sizler de gerekli noktaların değerlendirmesini sağlayarak adım adım süreç takibini sağlayabilirsiniz.

Diş teli tedavisinde pek çok nokta sizlerin karşısına çıkmaktadır. Bunlardan biri diş teli fiyatları olmaktadır. Diş teli fiyatları ortodonti tedavisindeki pek çok noktada değişim göstermektedir. Alanında uzman ekibimiz sizlere gerekli sistemsel ilerleme hakkında bilgi vermektedir. Ancak genel anlamı ile ifade edecek olursak diş teli fiyatları belirlenmesinde öne çıkan adımlar; tedavi sürecinde ele alınacak olan müdahale yöntemi, bireyin getirdiği problem durumları ve alanında uzman bir kadroya sahip olacak olan klinik seçimi olmaktadır. Diş teli fiyatları bu bağlamlarda değişim göstermektedir. Sizlere uygun diş teli fiyatları hakkında bilgi almak ve diş teli fiyatları ödeme koşullarını öğrenmek için İstanbul’da yer alan kliniğimiz Alpdent ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi bir ortodonti tedavisi olarak ifade edilmektedir. Ortodonti tedavisinde önemli olan noktalardan bir tanesi hangi müdahale türünün seçileceği olmaktadır. Braket seçimleri de diş teli fiyatları üzerindeki önemli etmenler arasında yer almaktadır. Diş teli tedavisinde braketlerin seçimi ile hangi tedavi programı üzerinde ilerleme sağlanacağı belirlenmektedir. Bu durum da süreç yönetimi boyunca öne çıkan noktaların değerlendirilmesine neden olabilmektedir. Pek çok birey hangi diş teli tedavisine başvurması gerektiğini bilememekte, bu durumda kaygılanmaktadır. Ayrıntılı bilgilendirmeler doktorun önerileri ve bireysel isteklerin bir araya gelmesi ile şekillenmektedir. Böylece süreç boyunca önemli adımların ele alınarak değerlendirilmesi mümkün olmaktadır.

 

Diş Teli Kullanmalı Mıyım?

Diş teli tedavisinde bireylerin sağlıklı bir şekilde diş yapısına sahip olması amaçlanmaktadır. Bu yapının kurulması için pek çok seçenek mevcut olsa da sağlıklı ve kendi dişlerinizin yapısını ön plana alarak güçlendiren tedavi yöntemi olarak diş teli tedavisi ele alınabilmektedir. Diş teli tedavisinde diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri büyük önem taşımaktadır. Siz de ayrıntılı bilgilendirme almak ve süreç içindeki gerekli noktalar hakkında bilgilenmek isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.