Görüntü
Diş Teli Tedavisi Tüm Detayları
Diş Teli Tedavisi Tüm Detayları

Diş teli tedavisi bireylerin kafalarında pek çok soru işaretini oluşturabilecek durumları içermektedir. Bu soruların cevaplandırılarak sürecin ilerletilmesi pek çok avantajı ve uyum sürecini beraberinde getirmektedir.

Diş teli tedavisi adımları incelendiğinde süreç içeirsinde gerekli durumların analizlerinin yapılması önemlidir. Bireysel muayeneler bizleri hangi adımların ilerletilerek süreç devamının sağlanacağına götürmektedir. Ortodonti nedir? Diş teli fiyatları 2021 durumları nasıl değerlendirilir? Gibi soruların cevaplanarak daha sağlıklı bir süreç geçirmeniz adına durumu özetleyelim:

 

Diş Sorunları Nelerdir?

Ağız ve diş sağlığı bireylerin sosyal çevresinde en çok önem verdiği noktalardan olmaktadır. Bu durumda diş teline önyargıların değerlendirilerek süreç içerisinde gerekli durumları değerlendirmek, gerekliyse tedavi sürecine başvurmak gerekmektedir. Alanında uzman kadromuz olan Alpdent olarak sizlere süreç içinde gerekli durum analizlerini sunmaktayız.

Diş teli kullanımında bireylerin mevcut problem durumlarını dinlemek gerekir. Diş eti yapısı, çapraşıklıklar, çürümeler ele alınarak değerlendirilmelidir. 

Diş Teli Çeşitleri

Ortodonti tedavisinde metal ve şeffaf braketler ön planda iken son yıllarda damon ve lingual türler de yer almaya başlamıştır. Alanında uzman ekibimiz ile sizlere uygun olan tel türünü seçmenizde yardımcı olmaktayız. 

Diş teli braketlerin diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine etkileri mevcuttur. Tedavi sürecinizde seçimleriniz ve gerekli müdahaleler ile planlanan diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre ödeme fiyatlandırılması sağlanmaktadır. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri braket türlerine göre şekillenmektedir. 

Metal türler ilk çıkan ve bireylerin estetik anlamda şimdileri tercihinin azaldığı türlerdendir. Metal diş tellerinin görünüm sorunlarını tolere etmesi adına şeffaf türler meydana gelmiştir. Şeffaf türlerin maliyeti diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerin göre metal türlere göre daha yüksek olmaktadır. Şeffaf türlerin dayanıklılığı hakkında söylemler olsa da düzenli bakım yapılması ile süreç istenildiği şekilde ilerlemektedir.

Şeffaf türlerden sonra günümüzde yetişkinlerin de tercih alanına giren  lingual türler ortaya çıkmıştır. Lingual türler, dişlerin arka kısımlarında yer alır ve dile bakan kısmında yer almaktadır. Braketler dişlerin arkasına yapıştırıldığından ötürü estetik anlamda en istenen sonucu vermektedir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine göre de yüksek maliyetli türler arasındadır.


Share: