Görüntü
Diş Teli Tedavisi ve Sağlık
Diş Teli Tedavisi ve Sağlık

Diş teli tedavisi bireylerin sağlıklı gelişim sistemlerini kurarak ilerleme gösterdiği, bireylerin gelişim süreçlerinde önemli bir adım olan durumları içermektedir. Bireyler gelişim süreçleri boyunca ağız yapısına önem vermekte, bu konuyu desteklemektedir. Bireylerin gelişim süreçlerinde önemli bir yer olan ağız ve diş sağlığı tedavisi de oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Pek çok birey bu değerlendirme süreçlerinde aktif rol alarak gelişim süreçlerini sürdürebilmektedir. İhtiyaç ve beklentiler ele alınarak süreç düzenlenirken diş teli fiyatları da önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli fiyatları bireylerin gelişim süreçleri için oldukça önemli bir noktadadır. Çoğu birey tedavi sürecinin maliyeti konusunda bilgisizdir. Bu durumda da tedaviden kaçabilir. Ancak burada bilinmesi gereken durum diş teli fiyatları gibi önemli bir konunun bireyin tedavisine göre şekilleneceğidir. Diş teli tedavisinde ihtiyaçlar, bireyin getirdiği sorun gibi durumlar diş teli fiyatları 2024 yılı değerlendirmelerini etkilemektedir.

Diş Teli Bakım Süreçleri

Diş teli bakım süreçleri bireyin çabası ve desteği ile ilerlemektedir. Pek çok birey gerekli destek süreçlerinin de yardımı ile sağlıklı ağız yapısına kavuşabilmektedir.  Temizlik ve bakım süreçlerine dikkat eden birey gerekli düzeni kurabilmektedir. Sanıldığı gibi çok zor olmayan tedavi süreci aşamaları sadece düzenli bakım ve özeni gerektirir. Braket temizliğine dikkat etmek süreç için çok önemli bir konudur. Bu durumların ele alınması ile süreç istediğiniz akışta sistemli bir şekilde ilerleyebilmektedir. Ek sorunların var olmaması adına gerekli titizliği vermek kıymetlidir.

Diş Sağlığı ve Tedavisi

Bireylerin diş ve ağız sağlığını korumak için erken yaşlardan itibaren destek alması oldukça anlamlı olur. Daha küçük yaşlarda yapılan müdahaleler daha kısa sürede var olan durum analizinin sağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Bu sebepler de göz önüne alınarak gerekli gelişim süreçlerinin takibinin yapılması önerilmektedir. Bireylerin bilgilendirilmesi ve gelişimleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olması süreç için oldukça önemlidir. Siz de bireysel tedavi programınızı ele alarak üzerinde düşünmek isterseniz Alpdent ile iletişime geçerek  diş teli fiyatları 2024 gerekli bilgilendirme çalışmaları hakkında detaylara erişebilirsiniz. 


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.