Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Adımlar Nasıl Belirlenir?
Diş Teli Tedavisinde Adımlar Nasıl Belirlenir?

Diş teli tedavisi alan uzmanlarının gerekli uzmanlıkları, deneyimleri alması ile ilerleme gösteren bir tedavi yöntemidir. Pek çok birey süreç boyunca gerekli noktaların farkındadır. Artık diş teli tedavisi pek çok bireyin tercih alanına girerek ayrıntılı bilgilendirmelere de sahip olmaktadır. Sizler de İstanbul’da yer alan diş kliniğimiz olan Alpdent ile iletişime geçerek bizlerden ayrıntılı bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgilendirmeler sürecinizin netleşmesine ve gerekli noktaları ele alarak değerlendirme yapmanıza olanak vermektedir. Süreç boyunca ele alınan adımlar diş teli türleri ve diş teli fiyatları hakkında bizlere bilgilendirme sunmaktadır.

Diş teli fiyatları sürece başlamada önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş teli tedavisinde fiyatlandırma nasıl olmalıdır? Sorusu için pek çok durum mevcuttur. Diş teli fiyatları pek çok etken etrafında şekillenmektedir. Siz de gerekli bilgilendirme süreçlerini değerlendirmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Teli Tedavisi Süreçleri

Diş teli tedavisi alanında uzman hekimlerce değerlendirilmektedir. Diş teli tedavisi ne zaman biter? sorusunu ele aldığınızda pek çok noktayı görmeniz mümkündür. Diş teli tedavisinde bireysel etmenlerce sürecin şekillenmesi beklenmektedir. Her bireyin getirdiği problem durumu birbirinden farklılıklar göstermektedir. Bu problem durumlarının değerlendirilmesi süreç için büyük öneme sahiptir. Muayene bulguları bireylerin süreç boyunca gerekli olan ihtiyaçlarının belirlenmesinde büyük öneme sahiptir. Bulguların ele alınarak değerlendirmesi ile hem diş teli tedavi süreçleri belirlenmekte hem de diş teli fiyatları hakkında detaylandırmaların yapılması sağlanmaktadır. 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları pek çok etmen iç içe alınarak değerlendirilir. Diş teli fiyatları üzerindeki etmenlerin başında diş hekiminin alanında uzmanlığı gelmektedir. Alan uzmanlığı için hekimin bu alanda tedavilerini sürdürmesi, performans değerlendirmelerini yapması gerekir. Süreç boyunca gerekli değerlendirmeler ile yapılacak noktaların önemi saptanmaktadır. Diş teli fiyatları ekonomik koşullarca belirlenmekle birlikte ödemeler bireysel plan çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 

Ayrıntılı bilgilendirme sürecinizi değerlendirmek adına pek çok noktaya değinmeniz önemlidir. Tüm noktaları ele alarak süreç şekillenmekte ve size en uygun tedavi programı devam etmektedir. Adım adım ilerleme sağlanarak süreç analiz edilmektedir.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.