Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Gerekli Planlamalar
Diş Teli Tedavisinde Gerekli Planlamalar

Diş teli tedavisinde planlama büyük önem kazandırmaktadır. Alanında uzman kadromuz ile sizlere süreç planlaması hakkında bilgilendirmeler sağlamaktayız. Diş teli tedavisinde bireye özgü planların hazırlanırken bazı soruların incelenmesi ve bireylerin istek ve beklentilerine göre hazırlanması önemlidir. Diş teli tedavisinde planlama adımları nelerdir? Diş teli nasıl kullanılmalıdır? Diş teli fiyatları nasıl belirlenmelidir? Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri hakkında bilgilendirmeleri nereden sağlarım? Gibi soruların tek tek ele alınarak sürecin işlemlenmesi gerekmektedir.

 

Alpdent ile sizlere gerekli süreç analizlerini sağlamamız önemli bir faktördür. Bu süreçte muayene adımı oldukça önemlidir. 

 

Bireye Özgü Muayene Adımları 

Muayene adımlarında bireyin tüm özelliklerinin bir bütün olarak incelenmesi gerekmektedir. Bu incelemelerde bireylerin istek ve beklentilerine uygun ihtiyaç analizleri yapılmaktadır. Bireyin getirdiği problem durumunun ele alınması, bu problemin gerektirdiği müdahale adımlarının analizlerinin sağlanması gerekir.

Müdahale adımlarında öne çıkan durumlar muayene sürecinden elde edilen bulgular ile şekillenmektedir. Diş teli fiyatları 2023 düzenlemelerinde bu adımlar öne çıkmaktadır. Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri süreç içinde gerekli müdahale adımlarının uygulanmasına ve kullanılan malzeme niteliğine göre şekillenmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları 2023 Düzenlemeleri

Diş teli fiyatları 2023 düzenlemeleri üzerinde ele alınacak faktörlerin bir araya getirilmesi ile süreç bütünsel bir şekilde değerlendirilebilmektedir. 2023 diş teli fiyatları değerlendirilmesinde bireyin getirdiği problemin boyutu veya boyutlarının değerlendirilmesi önemlidir. Bu problemin ne kadar sürede çözüleceği veya ek durumların da çözüm için gerekip gerekmediği üzerinde durularak sürecin ilerletilmesi önemlidir. Ek müdahale adımlarının da düzenlenmesi ile süreç istenen şekilde ilerletilebilmektedir.

Ek olarak fiyatların değerlendirilmesinde başvurulan klinik ve doktorun alanında uzmanlığı da ele alınmaktadır. Alanında uzman kadrosu ile Alpdent olarak sizlerin ihtiyaçlarınızın analiz edilmesinde destek sunmakta, uygun ödeme fiyatlandırmaları ile sürecinizi sağlıklı bir şekilde ilerletmenize destek vermekteyiz. 

 

Sağlıklı Gülüşlerde Alpdent

Alpdent ile istediğiniz sağlıklı ağız yapısına kavuşacak, sağlıklı gülümsemeleriniz ile etrafa ışık saçabileceksiniz. Özgüveninize ve sosyal ilişkilerinizde önemli bir konuma sahip olan ağız ve diş sağlığı hakkında ayrıntılı bilgilendirme almak için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.


Share:


Sıkça Sorulan Sorular

- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.