Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Hatalı Noktalar
Diş Teli Tedavisinde Hatalı Noktalar

Diş teli tedavisinin sağlıklı bir şekilde ilerletilmesi bireyler için önem taşımaktadır. Bireyler tedavi süreçlerinin ilerlemesi için alanında uzman ortodontistlerini dinleyerek onların söylemlerine uygun ilerleme sağlaması gerekilmektedir. Bu süreç boyunca gerekli olan tüm durumlar muayane aşamalarında sizlere sunulmaktadır.

 

Diş teli tedavisinde doğru bilinen yanlışlar fazladır. Diş teli acıtır mı? Diş teli 2021 fiyatları çok pahalı mıdır? Diş telini ben kullanmalı mıyım? Diş teli diş etime zarar verir mi? gibi sorular ve daha fazlaları bireylerin tedavi süreci başlangıcında çok sık söylediği durumlardandır. Bu söylemleri bireylerin süreç kaygılarını da içermektedir. Bu durumda gerekli bilgilendirmelerin sunularak bireylerin tedavilerini sağlıklı bir şekilde ele almaları gerekmektedir.

 

Diş Telinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle her diş teli tedavisi muayene bulguları ile başlamaktadır. Bulguların net bir şekilde ortaya konması karşılaşılabilecek ek sorunların da önüne geçildiği için önem taşımaktadır. Bireyler sorunların analizlerinde muayene bulgularının da getirilerini değerlendirerek müdahale planlarına sahip olurlar. 

Bir diğer durum temizliktir. Temizlik aşaması diş teli tedavisinin en önemli noktasıdır. Çoğu birey bu süreçte dişlerini yeterli düzeyde fırçalamadığından ötürü sorunlar yaşamaktadır. Bu durumları da ele aldığınızda gerekli bilgilendirme süreçlerini sunarak aşamalarınızı ilerletebilirsiniz. Diş teli temizliğinde doktorunuzun sizin için önermiş olduğu fırçaları kullanmanız gerekmektedir. Diş ipleri ve özel fırçalar etkili temizlik için gerekli olacak yöntemler arasında yer almaktadır.

 

Diş Plakları Nasıl Kullanılmaktadır?

Diş plakları doktorunuzun önerisi ile özellikle diş teli tedavisi sonlarında doğru kullanılır. Diş plakları bireylerin sağlıklı dişlerinin konumlarını sağlamlaştımaya yardımcı olmaktadır. Bu sebeple plakların kullanılması, süresinin atlanmadan gerekli özenin sağlanması gerekir. Plaklar kişiye özel, ağız içi ölçüsünün alınarak üretimi ile kullanılır. Doktorunuza sık muayeneler ile giderek gelişiminizin takip edilmesine destek olmalısınız.

 

Diş Teli Fiyatları Çok Pahalı Mıdır?

Diş teli fiyatları, bireyin getirdiği problem boyutu başta olmak üzere pek çok durum ile şekillenmektedir. Bireyler tedavi süreçlerinde getirdiği problem boyutunun yanında ek müdahale yöntemlerine ek sorunların da analizlerini yaparak tedaviyi yönlendirmektedir. Diş teli fiyatları sizlere özel ödeme planları ile ele alınmakta, uygun ödeme koşullarımız ile şekillenmektedir.


Share: