Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Klinik Seçimi
Diş Teli Tedavisinde Klinik Seçimi

Diş teli tedavisinde klinik seçimi önemli etmenler arasında yer almaktadır. Alanında uzman kadrosu ile Alpdent olarak sizlere gerekli destek sunmaktayız. Estetik kaygıları ile işlem yapmaktan kaygılanan bireylerimiz için gerekli tüm bilgilendirme süreçleri ile destek sunmaktayız. 

Ortodonti tedavisinde tüm bireylerin gerekli bilgilendirmeye sahip olması, tedavi süreci hakkında tüm olası durumlar ve çözümlerine yönelik bilgilendirme sunulması önemlidir. Diş teli tedavisinde klinik seçimi hem istenen sonuçların alınmasında hem de diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde oldukça büyük bir etmen olarak karşımıza çıkabilmektedir. 

Diş teli nedir? Diş teli fiyatları nasıl hesaplanır? 2024 diş teli tedavisinde öne çıkan faktörler nelerdir? Gibi soruları cevaplandırmak gerekir.

Diş Teli Tedavisinde Önemli Adımlar

Diş teli tedavisinde diş teli hakkında bilgilendirmelerin sağlanması gerekmektedir. Metal, lingual ve şeffaf türdeki diş tellerinin süreç içerisindeki kullanımı bireylerin tedavi süreçlerini de etkilemektedir. Klasik ortodonti yöntemi olarak ele alınan metal türler ile istenen sonuca ulaşan bireyler estetik kaygılarını hafifletmek adına lingual ve şeffaf türlere de yönelmektedir. Şeffaf teller ile diş teli fiyatları artış göstermiştir. Estetik unsurları göz ardı etmeyen bireyler için diş teli fiyatları 2024 düzenlemeleri tekrar ele alınmıştır.

Çocuklarda Diş Teli Tedavisi

Çocuklarda diş teli tedavisinin gerekli olup olmadığına dair düşünceler bulunmaktadır. Diş teli tedavisi her yaştan bireyin uygulamasını gerektirdiği alan olarak karşımıza çıkabilmektedir. Çocuklarda diş teli yapılandırılması daha hızlı ilerleyebilmektedir. Bunun sebeplerinin arasında diş hareketlerinin daha hızlı olması gelebilmektedir. Dişlerin uygun konumlara daha hızlı bir şekilde ilerlediği çocuklarda diş tedavilerinde plaklar da yardımcı olabilmektedir. Plak kullanan çocuklar ağız biçimlerini istenen yönlere doğru hareket ettirmede daha etkili sonuçlar alabilmektedir. Büyüdükçe plak kullanımına olan ihtiyaç azalır ve diş teli kullanımı ile süreç ilerlenir. Her çocuğun getirdiği problem durumu birbirinden farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar nedeni ile alanında uzman ortodontistler tarafından muayene bulgularının incelenerek uygun bir düzenleme yapılması gerekmektedir.

Diş Teli Fiyatları 2024

Diş teli fiyatları 2024 düzenlemelerinde sizlere gerekli süreç analizlerini sunan Alpdent olarak diş teli fiyatları için uygun ödeme koşullarını sağlamaktayız. Ayrıntılı bilgilendirme için bizler ile iletişime geçiniz.


Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.