Görüntü
Diş Teli Tedavisinde Koronavirüs
Diş Teli Tedavisinde Koronavirüs

Covid 19 pandemisi ile ülkemizde ve tüm dünyada ciddi değişmeler meydana gelmektedir. Alınacak tedbirler ile normalleşme süreçlerine geçilirken ağız ve diş sağlığının da bu süreçte ele alınarak gerekli müdahalelerce ilerletilmesi gerekmektedir.

 

Aciliyet göstermedikçe müdahalelerin uygun tarihlere ertelendiği günümüz şartlarında işlemlerin sürecini aksatmamak ve gerekli adımları izlemek büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte maske mesafe ve temizlik adımlarına etkili bir şekilde uyum gösterilmeli ve aciliyet gösteren müdahalelerin atlanmadan ilerletilmesi gerekmektedir.

 

Yazımızda covid 19 pandemisi ile devam edilen diş teli tedavilerinin özellikleri, diş teli fiyatları ve diş teli temizliği üzerinde duracağız.

 

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş telleri dişleri istenen konumlara doğru ilerletmek adına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Tedavi sürecinde öncelikle bireyi etkili bir şekilde inceleyen muayene adımlarından başlanmalıdır. Muayene sürecinin olması bireylerin hangi tedavi yöntemini seçeceğinde ve hangi türleri kullanacağında büyük önem taşımaktadır. 

Muayene bulguları bizlere tedavi planını oluşturmamızda yardımcı olmaktadır. Ele alınacak yöntemlerden biri olan diş teli tedavi sürecinde braketler yardımı ile dişlerin uygun konumlara yönlendirilmesi beklenmektedir. Braket türleri bireysel ihtiyaçlar ve beklentilerce ele alınarak düzenlenmektedir. Yavaş yavaş ağız ve diş yapısına uygun olarak dişlerin kendilerine ait olan uygun konumlarına gelmesi hedeflenmektedir. 

 

Braket Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş sağlığında alpdent olarak kullanıcılarımızın işlemlerini kusursuz bir şekilde ilerletmelerine destek olmaktayız. Sağlıklı gülüşlerin sırrı ağız yapısını istenen niteliğe getirme ve diş fırçalama nitelikleri açısından etkilenmektedir.

 

Braketler küçük kare yapılardır ve bu yapılar dişlerin üzerine konumlanarak yavaş yavaş hareketine destek olmaktadır. Braketler metal, şeffaf veya linguas yapıda olabilmektedirler. Kullanım amaçları birbiri ile aynı olsa da estetik anlamında ve maaliyet anlamında farklılıklar içerebilmektedir.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Diş teli fiyatları bireysel olarak ele aldığımız sorunlar başta olmak üzere pek çok bileşenin etkisi ile oluşmaktadır.  Bireyin getirdiği problem boyutu, gerekiyorsa ek müdahalelerin türleri ve süresi, doktorun alanında uzmanlığı, başvurulan klinik özellikleri diş teli fiyatlarına etki etmektedir. Diş teli fiyatları bireysel faktörlerce ele alınarak merkezimizde uygun ödeme şekilleri ile sizlere destek olmaktadır.


Share: