Görüntü
Diş Teli Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Diş Teli Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Diş teli tedavisinde bireylerin süreçte dikkat edeceği noktaların belirtilmesi gerekmektedir. Alpdent olarak her durumu kontrol altına alarak süreçte önemli olan noktaları sizlerle paylaşmaktayız. Bu yazımızda “Diş Teli Temizliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler” konusunu işleyeceğiz. Bu konuda ön plana konulan diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine de değinmemiz gereklidir.

 

Alpdent ile Diş Teli

Ortodonti tedavisinde bireysel faktörlerin ele alarak incelenmesi en önemli husustur. Alpdent olarak başvuru sürecindeki her bireyimizin istek ve beklentilerine uygun olarak düzenlemeler sağlamaktayız. Süreçte karşılıklı destek ve ilgi ile tüm adımları yürütmekteyiz.

 

Öncelik olarak yapılması gerekli olan etkili bir muayene sürecini başlatmaktır. Bu süreçte gerekli olan, yapılacak olan müdahale yöntemleri tespit edilmektedir. Bu müdahale yöntemleri ışığında da diş teli fiyatları 2021 yılı düzenlemelerine uygun diş teli fiyatlarının oluşumu sağlanmaktadır.

 

Diş teli fiyatları 2021 yılı düzenlemeleri pek çok etmenden etkilenerek ortaya konulmaktadır. Kişilerin istediği ve ortodontist onayı ile uygulamaya konulan raketler, bu braketlerin türü (metal, şeffaf, linguas vs), ek müdahaleler gibi etmenler diş teli fiyatları 2021 yılı düzenlemelerinin yapılmasına etki etmektedir.

 

Diş Teli Türleri Nasıl Belirlenir?

Diş teli tedavisinde kişinin hangi türü istediği büyük önem taşır. Süreç planlanırken braketin şeffaf yada metal olması hem diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerine hem de amaca ulaşmada önemli bir katkı vermektedir. 

Metal türler en eski olan ve hala da tercihi yüksek olan türlerdendir. Süreç içinde bireyler görünüm anlamında daha estetik kaygılar ortaya koyduklarından ötürü şeffaf türlere geçiş yapmaktadırlar. Bu türler ile daha estetik kaygıyı hafifletmektedirler. Üstelik tel kullanımının sadece gençler ve çocuklara yönelik olduğu inancını da bu durumda kaldırmış olmaktadırlar. 

Bir diğer tel türü olan lingual teller ise dişlerin arkasından konumlandırılarak estetik anlamda en büyük katkıyı sağlamaktadır. Hangi tel türünün seçileceği de diş teli fiyatları 2021 düzenlemelerinde etki sahibi olacaktır.

 

Ağız ve Diş Sağlığını Koruma Yolları

Ağız ve diş sağlığını korumak için süreç içinde veya süreç sonrasında da gerekli bakımı ve temizliği sağlamanız önemlidir. 

Doktorunuzun size ifade ettiği tüm adımları yerine getirmeli ve uygun ürünleri kullanmalısınız. 

Beslenme düzenine dikkat etmek ve yapılarına zarar verecek besinlerden uzak durmak gerekmektedir. Sert veya yapışkanlı besinlerden uzak durarak temizlenmeyi kolaylaştırmak önemlidir.

Çok sıcak veya soğuk besinlerden uzak durulmalıdır.

Gerekli olan aparatları kullanarak braket kenarlarının temizlenmesine önem verilmelidir. Aksi durumda kenarlarda birikmeler oluşum göstererek çürümelere yol açabilmektedir. 

 

Alpdent olarak sorunlarınıza çözüm aramak, gerekli noktaları düzenlemenize yardımcı olmak ve diş teli fiyatları 2021 çözümlerine destek olmak için sizlerin yanındayız.


Share: