Görüntü
Diş Teline Neden İhtiyaç Vardır?
Diş Teline Neden İhtiyaç Vardır?

Diş telleri, görünüşlerini ve çalışma şekillerini iyileştirmek için dişlerinizi düzeltmenin veya hareket ettirmek amaçlı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Diş telleri ayrıca dişlerinizin ve diş etlerinizin uzun vadeli sağlığını korumayı ve ısırma basıncını tüm dişlerinize yayarak daha rahat yemek yemenize yardımcı olmayı hedeflemektedir. Diş telleri ile hem estetik hem de biyolojik gelişiminize katkı sunabilirsiniz. Alpdent olarak sizlerin ihtiyaçlarını önemsemekte, çözüm önerileri geliştirmekteyiz.

 

Diş Telleri Nasıl Çalışır?

Diş telleri, dişleri doğru yönde yavaşça hareket ettirmek için dişlere baskı uygulayarak çalışır. Basınç etkisini gösterdikçe çene içindeki kemik değişerek dişlerin ve köklerinin hareket etmesini sağlar. Bu hareket ile dişler kendilerine ait uygun konumlara doğru yavaş yavaş ilerleme gösterirler. Bu sayede istediğiniz sağlıklı görünüme kavuşmanız mümkün olacaktır. Gerekli adımların planlanması ile daha sağlıklı bir süreç yönetimini de kazanabilirsiniz.

 

Kimlere Diş Teli Tedavisi Uygulanır?

Diş teli takmanın en iyi zamanı genellikle çocukluk dönemidir. Ancak yetişkinler de ortodontik tedavi alabilir ve günümüzde daha çok yetişkin bireylerin diş teli tedavi süreçlerine katılım gösterdiğini gözlemlemekteyiz. Yaş, sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olmaktan daha az önemlidir. Tedaviye başlamadan önce çocukların yeterince diş çıkmasını beklemesi gerekebilir. Diş teli tedavilerinde çocuklar avantajlı bir konuma sahiptir. Hareket halinde olan, gelişimi devam eden çocukların diş telleri ile sonuca ulaşması daha kısa sürede olacaktır.

 

Ortodonti tedavisi yaptırırken dikkat edilecek noktalardan biri muayene süreci olmaktadır. Muayene bulguları, bireylerin tedavi süreçlerine etki etmekte uygun diş teli tedavisinde önemli bir konuma sahiptir. Bireylerin sahip olduğu varsa ağız sorunları da tespit edilerek süreç adım adım kontrollü bir şekilde işlemlenmiş olacaktır. Ek sorunların ortaya çıkması müdahale adımlarını daha da güçleştirecek ve sürecin aksamasına neden olabilecektir.

 

Diş Teli Fiyatları Değerlendirmesi

    Sürecin en önemli noktalarından birisi de diş teli fiyatları 2021 düzenlemesidir. Diş teli fiyatları 2021 düzenlemeleri bireylerin tedavi süreçlerinde ele alacağı müdahale süreçleri ile düzenlenmektedir. Bu düzenlemeler ile bireyler hangi brakete sahip olacağını, nasıl ilerleme kazanacağını bilmektedirler. Diş teli fiyatları 2021 bilgilendirmesi hakkında ayrıntılı bilgi almak için İstanbul’da yer alan merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.


Share: