Görüntü
Diş Temizliğim Yeterli Mi?
Diş Temizliğim Yeterli Mi?

Ağız ve diş sağlığı bireyler için oldukça önem taşıyan bir konudur. Sosyal yaşamlarında özgüven sahibi olmak, güzel bir gülümseme ile ön planda olmak hem psikolojik hem de biyolojik olarak kişileri memnun etmektedir. Bu noktada bireylerin en çok düşündüğü konu “Diş Temizliğim Yeterli Mi?” sorusudur.

Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş teli tedavisi bireysel muayene süreçlerinin getirdiği durumlar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Doktorunuzun onay vermesi ve süreç değerlendirilmesinin sağlanması ile diş teli tedavisine başvurabilmektesiniz. Bu durumda bireylerin aklını karıştıran pek çok sorular olmaktadır. Diş teli nedir? Diş teli tedavisi nasıl yapılır? Diş teli fiyatları nasıl belirlenir? Gibi sorular ile süreç değerlendirilmektedir. Bu durumlara açıklık getirmek gerekir ise;

Konumlanma problemlerine yardımcı olan müdahale türlerinden biridir diş telleri. Teller dişlerin uygun konumda yer almasına destek vermekle beraber süreç ilerletilmesinde önemlidir. Ortodonti sürecinin planlanması ile sürecin planı ortaya konmuş ve ilerleme sağlanmış olunmaktadır. Bu noktada gerekli olan bir diğer etmen de braket türleridir. Kullanılan braket türü diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. Ağız sağlığı ve diş teli kullanımında gerekli braket türü yakın ilişki içindedir. Diş telinin gelişimi değerlendirildiğinde metal braketlerden başlanmış şeffaf ve lingual olarak gelişim sürdürülmüştür. Bu braketlerin temizlenmesi bireysel süreçler ile değerlendirilmektedir. Temizlik işlemleri ile ağız sağlığını korumak önemlidir.

 

Diş Teli Fiyatları ve Braketler

Diş teli fiyatları değerlendirilmesinde bireyin uzmana sunduğu problem durumu en büyük etmendir. Her bireyin problemi ve bu problemin boyutu birbirinden farklılık gösterdiği için diş teli fiyatları da farklılık gösterecektir. Braket türleri diş teli fiyatları değerlendirilmesinde önemlidir. Kullanılan, tercih edilen braket türü fiyatları da etkilemektedir. 

 

Temizleme İşlemine Dikkat

Dişlerin temizlenmesi sürecin olmazsa olmaz kuralıdır. Temizleme işleminin aksatılması ek sorunları oluşturmakta bu durum da fiyatların olumsuz yönde etkilenmesine, sorunların büyümesine neden olmaktadır. Alpdent olarak bireysel bilgilendirme aşamalarında her bireye yol haritası çizmekteyiz. Doktorunuzun uygun bulduğu ürünleri tercih ederek bu ürünler (gargara, ipler ve fırçalar) yardımıyla temizleme işlemlerini etkili bir şekilde ilerletmelisiniz.


Share: