Görüntü
Dişler Neden Çapraşık Olur?
Dişler Neden Çapraşık Olur?

Diş teli, dişlerde gözlenen konumlanma bozukluklarına çözüm getirmek için geliştirilmiştir. Alpdent olarak sizlere istediğiniz diş teli türü seçimi konusunda yardımcı olmaktayız. Süreç içinde gerekli tüm durumlarda yanınızdayız. “Dişler Neden Çapraşık Olur?” sorusuna açıklık getirmek için birkaç noktaya değinmek gereklidir. Diş teli nedir? Diş teli fiyatları nasıl belirlenir?  Braketlerin görevi nedir? bu sorulardan birkaç tanesidir. 

 

Diş büyüklükleri, çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığı durumlarda dişler çeneye konumlanmak için çapraşık ya da aralıklı olarak dizilmek durumunda kalabilmektedir. Bu gibi dişsel ve iskeletsel sorunlarda dişleri tekrar olmaları gereken dizime getirmek amacı ile ortodontik tedavi uygulanabilmektedir.

 

Diş Teli Takmak Zorunda Mıyım?

 

Diş teli kullanımı bireysel veya muayene bulguları sonucunda ortaya konulabilmektedir. Her birey diş teli kullanabilmektedir. Tüm problem durumlarında bireysel muayene tercih edilerek süreç ilerletilmektedir. Bu problemler ışığında gerekli süreç tamamlanmış olunur.

 

Çocukluk döneminde gözlenen sorunların öncelikle ele alınarak değerlendirilmesi ile süreç daha kısa sürede olumlu sonuca ulaşabilmektedir. Örneğin çapraşık dişlerde kullanılan ortodonti tedavisinde gelişmekte olan çocuğun ağız yapısı daha kısa sürede etkili sonuçlar ile düzeltilebilir.  Şeffaf plakların kullanımı ile gelişme gösterilebilmektedir. Ancak bu durumun geçerliliği üzerine bilgi vermek için çocuğun bireysel muayenesinin yapılması ve sorunun boyutunun ele alınması önemlidir. Oluşacak ek  müdahaleler ve sorunlar diş teli fiyatları üzerinde etki sahibi olmaktadır. 

 

Diş Teli Bakımında Önemli Olan Etmenler Nedir?

 

Ortodonti sürecinde diş teli bakımı büyük önem taşımaktadır. Diş teli temizliği ile süreç içinde ortaya çıkabilecek olan tüm durumları kontrol altına alabilirsiniz. Etkili gülüşlerin kazandırılması ile bireyler özgüvenli ve kendinden emin bir şekilde hayatını sürdürebileceklerdir. 

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

Diş teli fiyatları üzerinde yapılan araştırmalar bireysel etmenler ile şekillenmektedir. Bireysel muayene bulguları ile ortaya konan problem durumları hangi müdahale yöntemlerinin belirlenerek sürecin ilerletileceğini ortaya koymaktadır. Bu durum diş teli fiyatları üzerinde de etkiler ortaya koymaktadır.

 

Diş teli fiyatları bağlı olunan klinik, ülkenin ekonomik olarak ürünleri alım düzeyi ve kişinin getirdiği problem durumlarına göre çeşitlilik içermektedir.


Share: