Görüntü
Dişlerim Neden Sararıyor?
Dişlerim Neden Sararıyor?

Ağız ve diş sağlığı bireylerin sosyal yaşamlarında en çok dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Bu durumda pek çok müdahale yöntemleri (diş estetiği uygulamaları, beyazlatmalar, kaplamalar vb.) oluşum gösterse de sağlıklı ağız yapısını korumak bireysel faktörlerce zenginleşmektedir.

 

Genetik sebeplerden ötürü dişlerde sararma olan bireylerin ek olarak kendi bakımlarını yeterince uygun yapmamalarından ötürü de sararmalar gözlemlenebilmektedir.

 

Nasıl Ağız Sağlığım Korurum?

Ağız ve diş sağlığını korumak adına düzenli doktor kontrollerinin oluşturulması gerekmektedir. Alpdent olarak alanında uzman kadromuz ile sizlere gerekli desteği sunmaya hazırız. Süreç içerisinde ihtiyaç duyduğunuz her alanda destek vermekte, bilgilendirme çalışmaları da yapmaktayız.

 

Ağız ve diş sağlığını korumada diş ipleri, gargaralar ve temizleme fırçaları önemli bir konumda yer almaktadır. Çoğu birey doktor kontrollerini atlamasa da kendi bireysel tedavi sürecini planlamada aksaklıklara neden olabilmektedir. Doktorunuzun önerdiği diş fırçaları ve malzemeleri kullanarak sürecinizi ilerletmeniz sizlere büyük avantajlar kazandırmaktadır. 

 

Beslenme Düzeni ve Ağız Sağlığı

Ağız ve diş sağlığı beslenme süreçlerinden oldukça etkilenmektedir. Vitamin ve minerallerin alımına uygun beslenme düzenine sahip bireyler sağlıklı ağız yapısını korumada önemli bir konuma sahiptirler. Ayrıca çok soğuk-sıcak veya yapışkanlı-boyalı besinlerden uzak duran bireyler de kendi ağız sağlığını korumuş olmaktadırlar. Bu besinlerin tüketimine sınırlılık getirilmeli ve tüketiminin ardından temizlenmelidir.

 

Diş Teli Kullanımı ve Ağız Sağlığı

Ağız ve diş sağlığında diş teli kullanımı büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bireyler diş telleri ile istediği güzel görünüme sahip olmaktadır. Ortodonti tedavisinin ana sebeplerinden biri uygun olmayan konumlardaki dişlerin, çapraşık dişlerin kendi konumlarına gitmesi düzenli bir ağız yapısına kavuşmasıdır.

 

Dişler çapraşık konumda olduklarında besin maddeleri aralarda birikebilir ve çürümelere ağızdaki koku ve dişlerdeki sararmalara da neden olabilir. Bireye özel diş teli ve diş teli fiyatları için merkezimize başvurabilirsiniz.

 

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatları bireysel etmenlerle şekillenmektedir. Her bireyin kullandığı diş teli fiyatı birbirine göre değişme göstermektedir. Bireyin getirdiği problem durumu, kullanılan ek müdahaleler diş teli fiyatları üzerinde önemli etkilere sahiptirler.

Alpdent olarak kullanıcılarımıza uygun bireysel program oluşturmakta ve diş teli fiyatları hakkında bilgilendirmeler sunmaktayız.


Share: