Hastalarımız birde bizden dinleyin diyor...
Bizimle Neler Değişti?
Diş Teli Fiyatları info_outline Diş teli ile neler başarabiliriz ve değer mi? Taksitlerle ödemek nasıl olur ?
İmplant Fiyatları info_outline İmplant Fiyat / Performans Oranı Siz Ne Dersiniz ?
Diş Teli Nasıl Takılır info_outline Diş teli takarken acı olur mu ? Kısa sürer mi ?
Şeffaf Diş Teli info_outline Arkadaşınız Diş Telinizi Farketmedi mi ? Nasıl olur ?
Önce & Sonra info_outline Hastalarımızın Son Halleri ?
İmplant Nasıl Yapılır info_outline İmplant Sadece 10 dk !! Dolgu 3 Kat Kanal 5 Kat Daha Uzun Sürüyor
...
Hastalarımız Ne Diyor ?
format_quote
format_quote
" Başak hanımın enerjik ruhu ve Emre Bey'in ilgilisi bir diş kliniğini ancak bu kadar güzelleştirir.İlgi alaka süper, fiyatlar da diğer kliniklere nazaran daha uygun yalnızca muhasebeyle ilgilenen bayan yorgunluğunu her seferinde negatif yansıtmasa herşey 10 numara olur. "
format_quote
" Tesadüf eseri karşılaştığım ve bir cesaretle arayıp ulaştığım ama şu anda çokça memnun olduğum bir aile diyebilirim.😍 Tedirgin ve korkulu bir şekilde muayenehaneye gittim fakat kapının önünden içeriye kadar çok güzel bir ilgi alaka ile karşılaştım. 🙏🏻Muayene tertemiz ve yüzleri gülen insanlarla karşılastim Emre Bey işinde yetkin ve güven verici gerçekten güler yüzlü bir şekilde beni karşılayıp durumumu anlatti çıktıktan sonra tek düşündüğüm şey ne zaman tel tedavisine baslayabilecegim idi.😊 Hasta ile iletişim olağanüstü gerçekten her muayeneme yuzum gülerek gidiyorum çünkü öyle karşılanacağima adım gibi eminim.💐 Böyle bir ekiple karşılaştığım için ve tedavi olduğum için çok şanslı ve mutluyum. Her şey için teşekkürler Alpdent. 😍🙏🏻🙏🏻 "
format_quote
" Yaklaşık üç senedir dişlerimi tedavi ettirmek için özel-devlet hastane hastane gezdim. Ama boş yere para döktüm hiçbir netice alamadım. Gittiğim her doktor ayrı bir şey diyordu, hiçbiri kafama yatmıyordu ve benim kafam çok karışmıştı. En son internetten kendim dişlerim için en son çıkan teknolojileri incelemeye başladım. Ve o şekilde Alpdent internet sitesini buldum. Emre beyin videolarını izlerken dedikleri kafama yatmıştı. İletişim bilgilerine açarken dua ettim İstanbulda olsun burası diye. İstanbuldaydı ve hemen iletişime geçip gittim. Emre beyin nezaketi ve işini profesyonelce yapması ve asistanlarının da güleryüzlülüğü insana güven veriyor. Verdikleri güven sayesinde ben de, çevremde diş sıkıntısı olanlara Alpdenti güvenle tavsiye ediyorum. Dişlerime şeffaf tel takıldı ve çevremdekiler farkedemiyor dişlerimde tel olduğunu. Şu an dişlerim düzeliyor. Hepsi onların sayesinde. Teşekkürler 🙏🌺😁 "
format_quote
format_quote
" Yaklaşık 2 yıldır ,15 gün arayla her geldiğimde güler yüzlü ve samimi bir ortamda tedavime devam ediyorum. Son 2 ay 😇 Doktorum Emre Bey harika bir doktor. Asistanları son derece nazik ve kibar ve güler yüzlü. Onlarında ortodonti tedavisi olmaları sizin alışma sürecinize çok olumlu yansıyor. Sizi anlıyorlar. Benim ilk başladığım zamanlarda Emre Bey kullanıyordu 🙃 Gülebilmemi sağladıkları için onlara minnettarım 🙏 Not: 10dk geç kalırsanız randevunuz ileri bir tarihe erteleniyor ama İstanbul şartlarında zamanında yetismeyi öğreniyorsunuz.😉 "
format_quote
" 1.5 yıl süren tel tedavim süresince öncelikle doktorum Emre bey'e ve güleryüzlü,tatlı asistanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İlgi alaka istiyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim bir klinik :) "

Görünmez diş telinin avantajları nelerdir, her diş bozukluğunun düzeltilmesinde kullanılabilir mi?

 
  Ortodonti tedavisinde maksat, dişleri hareket ettirebilecek miktarda bir kuvvet oluşturarak, dişleri istenilen yöne hareket ettirmektir. Eskiden bu ortodontik kuvvet, dişlerin dudağa bakan yüzeylerine yapıştırılan metal braketlerle oluşturuluyordu. Metal braketlerin belirgin görünmesi sebebiyle önce estetik braketler sonra lingual braketler sonrada şeffaf plaklar üretildi. Böylece görünmez diş teli kavaramı ortaya çıktı.
  Estetik braketler teknik olarak metal braketlerle tamamen aynı olup sadece görünümü farklıdır. Safir, sert plastik veya seramikten üretilir. Metal braketlere göre daha hassas olup dikkatli kullanılması gerekir. Daha hassas olduğu için tüketilmemesi gereken yiyecek ve içeceklerden hasasiyetle uzak durulması gerekir. Tüketilmemesi gerekenleri ayrıntılı olarak anlattığımız diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Diğer bir nokta estetik braketler beyaz ve şeffaf renkli oldukları için lekeyi metalik renkli braketlere göre daha fazla gösterirler. Bunun sebebi daha çok leke tutmaları değil, aynı beyaz bir kıyafetin lekeyi daha çok belli etmesi gibi lekeyi daha çok göstermeleridir. Bu sebeple estetik braketlerin temizliğini ve güzelliğini koruyabilmesi için fırçalamasına dikkat etmeniz gerekir. Diğer bütün özellikler metal braketlerle aynı olup bütün diş yapılarının düzeltilmesinde kullanılabilir.
  Lingual braketler; dişlerin dile bakan iç yüzeyine yapıştırılan braketlerdir. Dışarıdan hiçbir şekilde belli olmazlar. Sanki ağzınızda diş teli yokmuş gibidir. Yalnız ağız yapısının dile bakan iç tarafının hacminin  küçük olması sebebiyle dilin bulunduğu alanı daraltırlar ve dilde yaralanmalara sebep olurlar. Hatta bazen bu yaralanmalar ciddi boyutlara ulaşabilip çok rahatsız edici olabilir. Lingual braketler aynı zamanda çok pahalı olu tedavi süresini yüzde elli oranında artırırlar. Bu dezavantajları haricinde metal braketlerle aynı teknik özelliklede olup birçok diş yapısının düzeltilmesinde kullanılabilir.
 

  Buraya kadar görünmez diş teli başlığı altında anlattığımız bütün yöntemler diş üzerine yapıştırılarak uygulanır ve tedavi bitesiye kadar diş yüzeyinde kalır. Yani sabit tedavidir. Şeffaf plak tedavisi ise; dişlerin üzerine takılıp çıkartılabilen ve dişleri düzeltme özelliği olan bir seri şeffaf plak kullanılarak yapılan tedavidir. En büyük avantajı çıkarılabiliyor olmasıdır. Yemek yerken yada özel bir toplantıda şeffaf plaklarınızı çıkarıp özgürce yemeğinizi yer görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Şeffaf plak tedavisi her dişi düzeltemez sizin için uygun olup olmadığına doktorunuz karar verecektir.
  
Etiketler: görünmez diş teli şeffaf diş teli ortodonti tedavisi ortodonti estetik braketler

Yorum Yazın

0 YorumKampanyalarımızdan Haberdar Olun

İmplant, ortodonti tedavisi ve estetik diş uygulamarında yaptığımız kampanyalardan haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

mail