Görüntü
Hangi Klinikte Diş Teli Tedavisi Yaptırılır?
Hangi Klinikte Diş Teli Tedavisi Yaptırılır?

Ağız ve diş sağlığı, bireylerin yaşamlarında önemli role sahiptir. Her bireyin tedavi sürecinin farklılaştığını baz alırsak diş teli tedavisi bireysel destek süreçleri ile ilerleme göstermektedir. Bireyin ihtiyaç analizlerinin kurulması destek sistemlerinin de etkilerinin sağlanması ile sorunsuz bir süreç analizinin kurulmasına yardımcı olunmaktadır. Her bireyin istekleri ve değerlendirmeleri farklılık gösterir. Bireylerin bu doğrultuda sistemlerini kurması ve düzenlerinin ilerletilmesi ile bakım ve değerlendirmelerin sağlandığı görülmektedir. Diş teli bakımlarının sistemli bir şekilde düzenlenmesinde ortodontistilerin önemli bir rolü vardır. Diş telinin seçimi nasıl olur? diye düşünen bireylerin de ele alınması ile süreç istenen düzeyde adım adım ilerleme göstermektedir. Bireylerin diş teli seçimi tedavi sürecinin programlanmasına etki etmektedir. Bu durum da diş teli fiyatları ve diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenleme sistemlerini etkilemektedir.

 

 

Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavi süreçlerinde bireylerin detaylı muayene süreçlerinin yapılması gerekmektedir. Yapılan müdahaleler bireylerin gerekli bakım sistemlerine ihtiyaçlarını bizlere sunmaktadır. Pek çok kişi gerekli olan destek süreçlerini dikkatli bir şekilde yönetebilmektedir. Bilgi eksikliği ya da önemsememe durumlarından ötürü bazı sorunlar oluşabilir ve süreç aksayabilir. Bu aksama durumlarının en aza indirilmesi etkin bir süreç analizi ile mümkündür. Diş teli tedavisinde programların uygulanması adım adım sizleri istenen sonuca doğru ilerletmektedir.

Diş teli fiyatları da diş teli tedavisinde etkili olan etmenler arasında yer alır. Diş teli fiyatları düzenlemelerinde bireylerin hangi diş teli türünü tercih ederek diş teli tedavisine başladığı gözlemlenmektedir. Diş teli tedavisinde klinik seçimi sağlanmasında bireylerin istediği materyallerin temin edildiği, alanında uzman bir ortodontiste sahip olan ek olarak kullanılacak tedavi yönteminin ihtiyacı olan materyalleri barındıran bir sistemin varlığına dikkat edilmelidir.

 

 

Diş Telinin Uygulanması

Diş teli uygulamalarında bireylerin dikkat edeceği temel nokta uzman seçimidir. Alanında uzman bir ortodontist süreç yönetimini sağlamaktadır. Süreç analizlerinin kurulması adım adım sürecin ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Diş teli fiyatları 2024 yılındaki düzenlemeler bireylerin muayene süreçlerini destekleyerek düzenlenmektedir. Bireylerin bu ihtiyaçlarının analiz edilmesi ile süreç adım adım ilerleme sağlamaktadır.

Diş teli uygulamasında braket adı verilen küçük kare yapılar dişlerin üzerinde konumlanır. Bu konumlanan yapılar yavaş yavaş dişlerin hareketlerine yardımcı olur. Hareketlerin adım adım ilerletilmesi ile dişler kendilerine ait olan konumlara doğru ilerletilmektedir. Böylece sağlıklı ağız yapısına kavuşmuş olursunuz.

Diş teli tedavisi, fiyatlandırmalar, klinik seçimi ve muayene süreçleri hakkında daha detaylı bilgi için yazılarımızı okuyabilir ek olarak İstanbul’da yer alan kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 
 

Share:
Sıkça Sorulan Sorular
- Diş teli takma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Diş teli takma işlemi tamamen ağrısız ve acısız toplamda yaklaşık 15-20 dakika süren basit bir işlemdir.

- Diş teli tedavisinde ağrılar ne kadar sürer?

Tedavi sırasında belli periyotlarda yaptığımız sıkma işlemleri ortalama 1 ile 3 gün arasında azalarak kaybolmaktadır. İşlem sırasında sıkma kuvvetine göre bazı zamanlar bir kaç dakika içerisinde tamamen geçer.

- Diş teli tedavisi ortalama ne kadar sürer?

Diş teli tedavisi kişinin ihtiyacına göre tek çene ve çift çene olarak ikiye ayrılır. Tek çene tedavilerde dişlerdeki bozukluk durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay sürebilmektedir. İstenilen estetik sonuca ulaşıldığında tedavi sonlandırılır.

- Diş teli tedavisinde kişisel bakımın önemi nedir?

Diş teli tedavisinde diş temizliği için uygun olan ortodontik fırçalarla birlikte dişlerin düzenli olarak fırçalanması, plak oluşumundan kaçınılması son derece önemlidir. Ağız hijyeni hem kişinin sağlığı hem de tel tedavisinde önemli bir etkendir.

- Şeffaf braketler tedavi süresini uzatır mi?

Şeffaf braketlerde kullanılan malzeme önemlidir. Bazı şeffaf braketler sert plastik gibi malzemelerden oluştuğu için tedavi süresini uzatabilme durumu var. Ancak kliniğimizde porselen braketler kullanılmaktadır.

- Şeffaf braketler daha çabuk mu sararır?

Şeffaf braketlerin sararması durumu tamamen kişisel bakımla ilgilidir. Kliniğimizde 3 haftalık aralıklarla muayene çağırdığımız hastalar arasında sanki yeni takılmış gibi bakımına özen gösteren hastalar mevcut.

- Diş telleri ağızda yaralar yaptığında ne yapılmalıdır?

Diş telleri zaman zaman yanak ve dudakların iç kısımlarında tahrişler yapabilir. Bu durumda tahrişe sebep olan bölgeyi kurulayarak bal mumu yapıştırdığınızda hissedilen acı seviyesini en aza indirebilirsiniz.

- Diş teli çıkartma işlemi ağrılı bir işlem midir?

Tel çıkartma işlemi herhangi bir şekilde uyuşturma işlemine ihtiyaç duymadan yapılan yaklaşık 30 dakika süren basit bir işlemdir

- Tedavi bittikten sonra dişler tekrar bozulur mu?

Tel tedavisi bittikten sonra pekiştirme tedavisi başlamaktadır. Pekiştirme tedavisi dişlerin yeni konumuna adapte olabilmesi için dişlerin iç kısmına koruyucu tellerin takılması ve hastaya pekiştirme plaklarının verilmesidir. Pekiştirme plaklarının tavsiye edildiği şekilde takılmadığı durumlarda ve periyodik kontrollere gelinmediği durumlarda dişler tekrar bozulabilir. Bu noktada hastanın tedavi bittiğinde de üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi önemlidir. Aksi takdirde dişlerin tekrar bozulması kaçınılmaz olur.

Yorum Bırakın
En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.